Afyon Otelleri

Afyon Otellerinde Ara

Afyon

Afyonkarahisar, ülkemizin Ege Bölgesi'nde yer alan bir şehrimizdir. İç Batı Anadolu kesiminde kalan Afyon; Kütahya, Eskişehir, Ankara, Uşak, Konya, Denizli ve Isparta ile komşudur. Tarihi Hititlere kadar dayanan şehrin; tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, şifa dağıtan kaplıca suları, Afyon otelleri ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Afyon'a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Afyonkarahisar, Ege Bölgesi'nın sınırları içerisinde kalmasına rağmen daha iç kesimlerde yer aldığı için daha çok karasal iklimin etkisi altında kalmaktadır. Kışlar soğuk ve kar yağışlı geçerken yazlar sıcak ve kuraktır. Diğer kentlerin aksine Afyon'a kış aylarında ve sonbahar aylarında gidilmesi tercih ve tavsiye edilir. Bunun sebebi Afyon'un sahip olduğu şifalı kaplıca ... Devamı
NEREDE KALINIR?
ng-afyon-wellness-&-convention Yarım Pansiyon

NG Afyon Wellness & Convention

Afyon
200 TL 184 TL
%8 indirim!
oruçoğlu-thermal-resort Yarım Pansiyon

Oruçoğlu Thermal Resort

Afyon
149 TL 126.65 TL
%15 indirim!
İkbal-thermal-hotel-&-spa Yarım Pansiyon

İkbal Thermal Hotel & Spa

Afyon
230 TL 161 TL
%30 indirim!
may-thermal-resort-&-spa Yarım Pansiyon

May Thermal Resort & Spa

Afyon
200 TL 144 TL
%28 indirim!
korel-thermal-resort-clinic-&-spa Yarım Pansiyon

Korel Thermal Resort Clinic & Spa

Afyon
245 TL 171.5 TL
%30 indirim!
akrones-thermal-spa-&-convention-sport-hotel Yarım Pansiyon

Akrones Thermal Spa & Convention Sport Hotel

Afyon
200 TL 180 TL
%10 indirim!
sandıklı-thermal-park-hotel Alkolsüz Her Şey dahil

Sandıklı Thermal Park Hotel

Afyon
260 TL 130 TL
%50 indirim!
grand-Özgül-termal-tatil-köyü Yarım Pansiyon

Grand Özgül Termal Tatil Köyü

Afyon
115 TL 97.75 TL
%15 indirim!

Afyon

Afyonkarahisar, ülkemizin Ege Bölgesi'nde yer alan bir şehrimizdir. İç Batı Anadolu kesiminde kalan Afyon; Kütahya, Eskişehir, Ankara, Uşak, Konya, Denizli ve Isparta ile komşudur. Tarihi Hititlere kadar dayanan şehrin; tarihi zenginlikleri, doğal güzellikleri, şifa dağıtan kaplıca suları, Afyon otelleri ile kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdendir.

Afyon'a Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Afyonkarahisar, Ege Bölgesi'nın sınırları içerisinde kalmasına rağmen daha iç kesimlerde yer aldığı için daha çok karasal iklimin etkisi altında kalmaktadır. Kışlar soğuk ve kar yağışlı geçerken yazlar sıcak ve kuraktır. Diğer kentlerin aksine Afyon'a kış aylarında ve sonbahar aylarında gidilmesi tercih ve tavsiye edilir. Bunun sebebi Afyon'un sahip olduğu şifalı kaplıca sularıdır... Öte yandan Afyon'a ulaşım özellikle kara ve demiryolu üzerinden sağlanır. Afyon çevresindeki kentlerden geçen tren yolu ile kente ulaşım sağlamak kolay ve ekonomiktir. Türkiye'nin her şehrinden düzenlenen otobüs seferleri kente ulaşmanın bir başka yoludur. Uçak ile gelmek isteyenler ise Zafer Havalimanı'na gelip buradan karayolu ile Afyonkarahisar'a geçmeleri gerekmektedir.

Afyon Kaplıcaları

Afyonkarahisar, sahip olduğu yer altı suları ile sağlık turizminin önemli bir parçası ve ülkemizin termal başkentidir. Neredeyse kentin her karışından çıkan bu sıcak sular çeşitli hastalıkların tedavisinde yararlanılmaktadır. Gazlıgöl Kaplıcaları, Ömer Gecek Kaplıcası, Sandıklı Hüdai Kaplıcaları ve Bolvadin Heybeli Kaplıcası Afyon'un en bilinenleri arasındadır. Şifalı sulardan faydalanmak isteyenlere hizmet vermek üzere kurulan Afyon termal otelleri de sağlık turizminin bir parçası olarak kente faaliyet göstermektedirler.

Afyon Gezilecek Yerler

Afyonkarahisar; farklı medeniyetlerin etkisiyle oluşan kültürü, tarihi zenginlikleri, asırların geçmesiyle oluşan mağaraları, ören yerleri ve diğer tüm doğal güzellikleriyle gezilecek yerler bakımından oldukça zengin bir kenttir.

Afyon'da gezilecek yerler listesine tarihi yapılardan başlamak gerekirse; Arkeoloji Müzesi, Zafer Müzesi, Afyonkarahisar Kalesi, Sandıklı Kalesi, Ulu Cami, Mısri Camii, İmaret Camii, Rüstem Paşa Camii, Taşhan, Bedesten, Cılkoğlu Çeşmesi, İshaklı Kervansarayı, Synnada Antik Kenti, Apameia Antik Kenti, Frig Vadisi, Dinar Ören Yeri ve Ayazini Kasabası bu listede yer alabileceklerin yalnızca bir kısmıdır.

Afyon'da görülecek yerler listesinin doğal güzellikler kısmında yer alanlar ise; Çağlayan Parkı, Suçıkan Parkı, Altıgöz Köprüsü, İscehisar Köprüsü, Dört Göz Köprüsü, Kurt İni, Buzluk, İnsuyu, Balcam, Karacamal ve Dipsiz mağaraları sayılabilir. Kuş gözlem alanlarının da bulunduğu Afyon'da dilerseniz kuş gözlemi de yapabilirsiniz.

Afyon Mutfağı

Afyonkarahisar zengin ve lezzetli mutfağı ile anılan illerimizden biridir. Daha çok hamur işleri ve et yemeklerinin yer aldığı Afyon Mutfağı'nda en meşhur olan lezzetler; Çullama Köfte, Arabaşı, Ağzıaçık, Bazlama, Dolama, Katıklı Pide, Zürbiye, Şakşuka, İlibada Dolması olarak sayılabilir. Bunun yanı sıra Afyon'un kaymağı, lokumu ve sucuğu da oldukça meşhurdur.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global