Alanya Otelleri

beach-club-doğanay Ultra Her Şey Dahil

Beach Club Doğanay

Alanya
146.68 TL 88.01 TL
%40 indirim!
laguna-beach-alya-resort-&-spa-hotel Her Şey Dahil

Laguna Beach Alya Resort & Spa Hotel

Alanya
185.71 TL 104 TL
%44 indirim!
holiday-garden-hotel Her Şey Dahil

Holiday Garden Hotel

Alanya
159.42 TL 127.54 TL
%20 indirim!
katya-hotel Her Şey Dahil

Katya Hotel

Alanya
140.35 TL 77.19 TL
%45 indirim!
stella-beach-hotel Ultra Her Şey Dahil

Stella Beach Hotel

Alanya
138.37 TL 83.02 TL
%40 indirim!
holiday-park-resort Her Şey Dahil

Holiday Park Resort

Alanya
159.42 TL 95.65 TL
%40 indirim!
adenya-hotel-&--resort Alkolsüz Her Şey dahil

Adenya Hotel & Resort

Alanya
210 TL 147 TL
%30 indirim!
kemal-bay-hotel Her Şey Dahil

Kemal Bay Hotel

Alanya
159.42 TL 87.68 TL
%45 indirim!

Alanya

Antalya'ya bağlı olan Alanya tam bir Akdenizlidir.. Doğal güzellikleri, iklimi, denizi, sahilleri ve antik tarihiyle dolu dolu olan bir turizm bölgesidir. Uzun süren yaz mevsimiyle, yerli ve yabancı pek çok turisti ağırlayan tatil merkezinde her bütçeye uygun, konforlu Alanya Otelleri bulunmaktadır. Ayrıca Akdeniz ve Anadolu kültürünün bir karışımı olan Alanya'da gezilecek yerler oldukça fazla... 

İlk başta Pamfilya ve Kilikya içerisinde olan Alanya, Roma ve Latin İmparatorlukları'na ev sahipliği yapmış, ardından Selçuklu'nun eline geçmiş ve son olarak Osmanlı İmparatorluğu'nun hakimiyeti altına girmiştir. Doğu ve batı ekseninde antik kent yerleşimleri bulunmaktadır. Bunlar; Colybrassus, Hamaxia, Selinus, İotape, Nephelis, Syedra, Leartes, Adanda-Lamus, Anriocheia Ad Cragum'dur.

13. yy.'da Selçuklu zamanında yapılmış Kızılkule ise şehrin simgesidir. Ayrıca Tershane, Tophane, Alanya Kalesi, türbeler, camiler, kiliseler ve hanlar şehrin gezilmesi gereken önemli yerleridir. Geniş kumsalları bulunan Alanya'da, sahillerin hemen hemen hepsi Mavi Bayraklı'dır. Damlataş, Keykubat, Portakal, Demirtaş, Kargıcak, Mahmutlar, Fuğla, İncekum, Ulaş ve ünlü olan Kleopatra Plajı maviden turkuaza dönen renkleriyle adeta büyüler.

Alanya'nın bu tarihi sürecinde isim değişikliği de olmuştur elbette... İlçenin tarihte bilinen ilk adı Coracesium’dur. Daha sonra Bizans dönemindeki adı "Güzel Dağ" anlamına gelen "Kalonoros" olmuştur. Anadolu Selçuklular'ın eline geçince Alaiye olarak değiştirilen isim Osmanlı Devleti'nin egemenliğine geçince de kullanılmaya devam etmiştir. Cumhuriyet Dönemi’ne gelindiğinde ise Atatürk’ün tavsiyesi ile Alanya olarak son karar verilmiştir.

Öte yandan Alanya'da güneşin batışı yeni bir yaşamın müjdesini veriyor ve gece yaşamı güneş yeniden doğuncaya kadar sürüyor. Barlar, diskotekler kendini genç hisseden herkesi ağırlıyor. Dans, müzik ve eğlencede sınır yok... Batı müziği, Türk müziği, canlı müzik, disk jokeylerin seçtiği müzik... İskelede, çarşı içinde, barların kapılarından en hızlısından en romantiğine kadar adım başı farklı bir müziğin sesi geliyor... Gökyüzündeki yıldızlar bile dans ediyor! Orta Çağ kalesinin görkemli surlarını aydınlatan sarı ışık, insanı alıp başka bir zaman boyutuna götürüyor..

Yaz aylarında 27, kış aylarında 14 derece sıcaklığıyla ılıman Akdeniz ikliminin etkisinde olan Alanya, kanyon ve mağaralarıyla da dikkat çeker. Tropik bitkilerin yetiştiği bu güzel şehirde tatil yapmaya karar verirseniz, size Antalya Alanya Otelleri'ni tavsiye ederiz. İsterseniz erken rezervasyon fırsatlarından faydalanarak Alanya erken rezervasyon otelleri kategorisini ziyaret edin. İsterseniz Alanya her şey dahil oteller arasından bir seçim yaparak, her şey dahilin keyfine varın!

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global