Antalya Erken Rezervasyon Otelleri

#TatilErkenGelsin

20 KASIM 2017

Filtrele
Sırala
Aramayı Değiştir

Antalya Nerededir?

Antalya Akdeniz Bölgesi’nin batısında yer alan bir ilimizdir ve Türkiye’nin en kalabalık şehirlerindendir. Antalya Körfezi ile Batı Torosların arasında yer alır. Kuzeyinde Burdur ve Isparta, batısında Muğla, doğusunda Mersin ve Karaman illeri bulunur. Güneyinde Akdeniz’e kıyısı vardır. Antalya deniz ve kara ulaşımına elverişlidir, ayrıca birçok güzel koya sahiptir. Elverişli konumu sayesinde tarih öncesinden bu yana yerleşimlere, çeşitli uygarlıklara ev sahipliği yapmış ve önemli olaylara tanıklık etmiştir.

Antalya Otellerinin Özellikleri Nelerdir?

Antalya otelleri çok çeşitlidir ve farklı tatil zevklerine uygun oteller bulunur. Antalya’nın Belek, Kemer, Alanya, Side ve Lara gibi beldelerinde en yaygın oteller beş yıldızlı oteller ve her şey dahil otellerdir. Buralarda tatil köyleri de oldukça yaygındır. Bu konsept dışındaki Antalya otelleri arasında butik oteller ve apart oteller de önemli bir yüzdeye sahiptir. Özellikle Kaş ve Kalkan gibi eski dokusunu koruyan beldelerde butik otellere sıkça rastlamanız ve tatil keyfini buralarda çıkarmanız mümkün. Antalya tatil otelleri aile, arkadaş ve balayı tatillerine de uygun olan sayısız seçenek sunar.

Antalya Erken Rezervasyon Otelleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Antalya erken rezervasyon döneminde oldukça hareketlidir. Diğer erken rezervasyon otellerinde olduğu gibi buradaki otellerde de yüksek sezona kıyasla oldukça indirimli fiyatlar sunuluyor. Ayrıca yaz aylarında doluluk yaşayan otellerde yer ayırtmanıza olanak tanınıyor. Böylece tatil planlarınız suya düşmüyor, aylar öncesinden garanti altına alınıyor. Yaz ayının en yoğun tesislerinden olan Antalya otelleri için işinizi şansa bırakmamış oluyorsunuz.

Antalya’da Gezilecek Görülecek Yerler Nelerdir?

Antalya’nın merkezinde ve beldelerinde birçok gezilecek görülecek yer var. Antalya merkezde, eski şehir olarak nitelendirebileceğimiz Kaleiçi bulunuyor. Tarihi dokunun içindeki şehir otellerinde kalmanız mümkün. Ayrıca ünlü Konyaaltı Plajı da Antalya merkezde yer alıyor. Oldukça uzun olan Konyaaltı Plajı’nın denizi de tertemiz. Antalya’nın çeşitli noktalarından diğer ünlü tatil beldelerine otobüsler de kalkıyor. Antalya’daki birçok plaj mavi bayraklı.

Kaş’a bağlı Kalkan’da dünyanın en çekici plajlarından biri seçilen Kaputaş Plajı bulunuyor. Turkuvaz renkli bu plaja merdivenlerle iniliyor. Derin ve dalgalı olan deniziyle ve beyaz çakıl plajıyla yerli ve yabancı turistlerin en çok tercih ettiği yerlerden biri burası.

Side’de bulunan Aspendos Tiyatrosu ülkemizde bugüne en bozulmamış halde kalan antik tiyatro. Burası yaz aylarında hala konserlere ve gösteri sanatlarına ev sahipliği yapıyor. Side’nin kıyısındaysa Perge Antik Kenti yer alıyor. Kemer’de de Phaselis kentini ziyaret edebilirsiniz.

Adrasan el değmemiş doğasıyla ziyaretçilerini büyüler. Denizde görüş mesafesi 30 metreyi bulur. Bu sayede profesyonel derin dalış tutkunlarının vazgeçemediği bir bölge haline gelmiştir. Kemer de berrak deniziyle özellikle amatör derin dalış tutkunları tarafından tercih ediliyor.

Hem tarihi hem doğasıyla göz dolduran yerlerden biri de Alanya. Merkezde Alanya Kalesi, Kızıl Kule, tarihi Tershane, Damlataş Mağarası ve Dim Mağarasını ziyaret edebilirsiniz.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global