Ayvalık Erken Rezervasyon Otelleri

Filtrele
Sırala
Aramayı Değiştir

Ayvalık Nerededir?

Ayvalık, Balıkesir ilinin turistik bir ilçesidir. Marmara Bölgesi’nde yer alır ama Ege Denizi’ne kıyısı vardır. Yaz aylarında nüfusu oldukça artar, ilkbahar ve sonbaharda da ziyaret alır. Kuzeyinde Ören’in de yer aldığı Burhaniye ilçesi ve Edremit, güneyinde İzmir’e bağlı Dikili yer almaktadır. Uzun kumsallara ve berrak bir denize sahiptir. Beldelerindeki sığ deniziyle aile tatilleri için de oldukça uygun bir tatil merkezidir.

Ayvalık Otellerinin Özellikleri Nelerdir?

Ayvalık otelleri genelde bölgenin geleneksel mimarisine uygun şekilde tasarlanan apart ve butik otellerdir. Elbette otellerin tarzı beldelere göre değişiklik gösterebilir. Merkezde daha geleneksel yapılarda konaklayabilirken Sarımsaklı’da daha büyük ve yeni otel seçenekleri bulabilirsiniz. Balıkesir Ayvalık otelleri size keyifli bir tatil yaşatacak.

Ayvalık Erken Rezervasyon Otelleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Ayvalık erken rezervasyon otelleri erken rezervasyon döneminde kazançlı çıkmanızı sağlıyor. Bu dönemde Ayvalık otelleri kış aylarından ilkbahar aylarının sonuna kadar oldukça cazip indirimlerle beğeninize sunulur. Ayvalık’ta hem küçük hem de büyük oteller bulunuyor. Yakın mesafesinden ve sakin ortamından dolayı bahar aylarından sonbahar aylarına kadar tatilcilerin akınına uğruyor. En kalabalık aylar elbette haziran, temmuz ve ağustos ayları. Yerinizi erkenden ayırırsanız yaz tatilinizi o kadar erken planlarsınız.

Ayvalık’ta Gezilecek Görülecek Yerler Nelerdir?

Ayvalık, Ege Denizi’ndeki kıyıları ve plajlarıyla özellikle yakın bölgede tatil yapmak isteyen tatilcilerin ve ailelerin ilk tercihlerinden. Ayvalık merkez oldukça gelişmiş bir merkezdir ve birçok restoran ve market bulunur. Merkezde eski Ayvalık evlerinin restore edilmiş hallerini de görebilir ve buralarda hizmet veren şehir otellerinde konaklayabilirsiniz. Ayvalık ve yöresi hep ilgi gören bir bölge olmuştur, 15. yüzyıldan itibaren de yerleşimler başlamıştır.

Sarımsaklı, Ayvalık’ın en turistik yerlerinden biridir. Bu bölgede kimi lüks kimi butik birçok otel bulunur. Sarımsaklı Plajı, upuzun bir halk plajıdır. Toplamda 20 civarında plaj bulunmaktadır. Doğası da muhteşem olan bu bölgede birçok tarihi eser ve doğal güzellik görülebilir. Sarımsaklı merkezden minibüsle ulaşabileceğiniz Badavut, buranın en güzel plajlarından biridir. Birçok butik otele ev sahipliği yapan Badavut Plajı çamlarla kaplı sakin bir koydur ve halk plajı da vardır.

Cunda Adası, Ayvalık’a karadan da bağlanmış bir adadır. Nostalji kokan mimarisiyle dikkat çeken Cunda’da birçok tarihi eser ve iki plajın yanı sıra birçok butik otel bulunuyor.

Şeytan Sofrası, Ayvalık merkezin 8 km güneyinde bulunur. Yukarıda bulunan bu kayalık muhteşem bir Ayvalık, Midilli ve Ege Denizi manzarası sunar. Şeytanın ayak izi olduğu söylenen şekil turistlerin en rağbet ettiği noktasıdır Midilli Adası Ayvalık’ın tam karşısında yer alır. Yunanistan’a bağlı bu adaya her gün gidiş dönüş feribot seferleri düzenlenir. Schengen vizeniz varsa adayı gezebilir, yoksa kapıda günübirlik vize alabilirsiniz.

Ayvalık Gömeç, Dikili ve Bergama gibi turistik ilçelere de yakındır.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global