Balıkesir Otelleri

varol-otel Yarım Pansiyon

Varol Otel

Ayvalık
114.29 TL 82.29 TL
%28 indirim!
adrina-termal-health-&-spa-hotel Yarım Pansiyon

Adrina Termal Health & Spa Hotel

Edremit
250 TL 210 TL
%16 indirim!
hattuşa-vacation-thermal-club-kazdağları Yarım Pansiyon

Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları

Edremit
130 TL 117 TL
%10 indirim!
ramada-resort-kazdağları-thermal-&-spa Yarım Pansiyon Plus

Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA

Edremit
220.5 TL 187.43 TL
%15 indirim!
afrodit-termal-hotel-/-güre Yarım Pansiyon

Afrodit Termal Hotel / Güre

Edremit
125 TL 112.5 TL
%10 indirim!
obam-termal-resort-otel-spa Yarım Pansiyon

Obam Termal Resort Otel Spa

Balıkesir
230 TL 190.9 TL
%17 indirim!
güre-termal-resort-hotel Yarım Pansiyon

Güre Termal Resort Hotel

Edremit
125 TL 112.5 TL
%10 indirim!
grand-temizel-hotel Oda kahvaltı

Grand Temizel Hotel

Ayvalık
110 TL 99 TL
%10 indirim!

Balıkesir

Yerleşim tarihi milattan önce 8 bin yılına kadar uzanan Balıkesir; hem Marmara hem de Ege bölgesinde toprakları bulunan bir şehirdir. Balıkesir şehri tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında hem Marmara hem de Ege denizine bakan toprakları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olmuştur.

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleri ile misafirlerini büyüleyen Balıkesir'de Gezilecek Yerler listesini bu güzelliklerin yanında eşsiz plajlar da süslemektedir. Edremit'te bulunan Antandros Antik Kenti, Troas kentlerinden birisidir. Arkeolojik bulgulara göre yerleşim tarihi milattan önce 8. yüzyıla kadar uzanan kentin ismi Troia savaşı sırasında da geçmektedir.

Tımarhane Adası'nda yer alan Taşlı Manastır günümüzden 70 yıl öncesine kadar psikoterapi merkezi olarak kullanıldığı için Rumların "Agia Paraskevi" olarak isimlendirdikleri ada Tımarhane Adası olarak anılmaya başlanmıştır. 9. yüzyılın ikinci yarısında kilise olarak inşa edilen Hayrettin Paşa Camisi, cumhuriyet döneminde camiye çevrilmiştir. 19. yüzyılın ikinci yarısında Sultan 2. Abdülhamit tarafından eglektik üslupta kırmızı kesme taştan inşa ettirilen Hamidiye Camisi, günümüzde de ziyaret edilebilir durumdadır.

Kyzikos Antik Kenti ve Daskleion Ören Yeri bulgularının sergilenmesi amacıyla kurulan Balıkesir Arkeoloji Müzesi'nde arkeolojik eserler sergilenmektedir. 1429 yılında yapılmış olan Şeyh Lütfullah Camisi, günümüze kadar sağlam olarak ulaşamamışsa da 1907 yılında kesme taştan yapılan aynı isimli cami yapısı gezilebilmektedir. Balıkesir'de bulunan antik kentlerden tarihi milattan önce 6 bin yılına uzanan Kyzikos Antik Kenti ve tarihi milattan önce 7. yüzyıla uzanan Daskleion Antik Kenti ziyaret edilebilir.

Bigadiç Voyvodası Seyyid Hacı Hasar Ağa tarafından 1795 yılında inşa ettirilen Evliya Çelebi Camisi'nin günümüze kadar sadece temeli ve minare kaidesi ulaşmış, kalan kısımları ise yenilenmiştir. 1715 yılında Bigadiçli Çavuşzade İsmail Ağa tarafından yaptırılan Yeşilli Cami, pek çok onarım görse de günümüze ulaşabilmiştir. 19. yüzyılın başlarında Haydar Çavuş tarafından yaptırılmış olan Haydar Çavuş Camisi, 1873 yılında yandıktan sonra neo-klasik anlayışla tekrar inşa edilmiştir.

Halen arkeolojik çalışmaların devam ettiği Hisarköy, henüz antik kent olarak turizme kazandırılmasa da termal özelliği ile misafirlerini ağırlamaktadır. Balıkesir tarihi özellikli yapılarının yanında eşsiz doğal güzellikleri, plajları ve koyları ile de yerli yabancı turistlerin favori destinasyonlarından biri olmuştur. Plaj ve koyları ile Balıkesir'de deniz turizminin en önemli yerlerinden olan Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Burhaniye, Ören, Akçay, Altınoluk, Güre, Kazdağı, Marmara adası ve Avşa adasında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Balıkesir, gelişmiş turistik olanakları ile birlikte gelişen konaklama imkanları ile de dikkat çekmektedir. Konforlu hizmetleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamayı amaçlayan Balıkesir Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerine birçok alternatif sunmaktadır. Balıkesir'in en çok tercih edilen ilçelerinden biri de Edremit'tir. Tüm Edremit otelleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Öte yandan Ayvalık otelleri de en çok tercih edilen civar ilçeler arasındadır. 

Siz de Balıkesir'i tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarih, doğa, deniz ve termali bir arada bulabileceğiniz Balıkesir şehrini keşfetmek için geç kalmayın!
 

KAMPANYALAR
kervan-tatil-köyü-otel Oda kahvaltı

Kervan Tatil Köyü Otel

Balıkesir
100 TL85 TL
%15 indirim!
karakaş-otel Oda kahvaltı

Karakaş Otel

Balıkesir
150 TL142.5 TL
%5 indirim!
club-nina-beach-hotel Yarım Pansiyon

Club Nina Beach Hotel

Balıkesir
90 TL81 TL
%10 indirim!
pekcan-otel Oda kahvaltı

Pekcan Otel

Balıkesir
75 TL71.25 TL
%5 indirim!
varol-otel Yarım Pansiyon

Varol Otel

Ayvalık
114.29 TL82.29 TL
%28 indirim!
murat-reis-ayvalık Oda kahvaltı

Murat Reis Ayvalık

Ayvalık
277.88 TL222.3 TL
%20 indirim!
haliç-park-hotel Yarım Pansiyon

Haliç Park Hotel

Ayvalık
150 TL105 TL
%30 indirim!
ayvalık-elisa-otel Oda kahvaltı

Ayvalık Elisa Otel

Ayvalık
80 TL72 TL
%10 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global