Balıkesir Otelleri

adrina-termal-health-&-spa-hotel Yarım Pansiyon

Adrina Termal Health & Spa Hotel

Edremit
230 TL 195.5 TL
%15 indirim!
obam-termal-resort-otel-spa Yarım Pansiyon

Obam Termal Resort Otel Spa

Balıkesir
200 TL 166 TL
%17 indirim!
asya-termal Oda kahvaltı

Asya Termal

Balıkesir
119.7 TL 97.56 TL
%18 indirim!
club-Ürgenç-hotel Yarım Pansiyon

Club Ürgenç Hotel

Ayvalık
53.2 TL 39.9 TL
%25 indirim!
hattuşa-vacation-thermal-club-kazdağları Yarım Pansiyon

Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları

Edremit
120 TL 108 TL
%10 indirim!
murat-reis-ayvalık Oda kahvaltı

Murat Reis Ayvalık

Ayvalık
277.88 TL 180.62 TL
%35 indirim!
hotel-billurcu Yarım Pansiyon

Hotel Billurcu

Ayvalık
106.4 TL 74.48 TL
%30 indirim!
grand-temizel-hotel Oda kahvaltı

Grand Temizel Hotel

Ayvalık
110 TL 99 TL
%10 indirim!

Balıkesir

Yerleşim tarihi milattan önce 8 bin yılına kadar uzanan Balıkesir; hem Marmara hem de Ege bölgesinde toprakları bulunan bir şehirdir. Balıkesir şehri tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında hem Marmara hem de Ege denizine bakan toprakları ile yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktalarından biri olmuştur.

Balıkesir'de Gezilecek Yerler

Tarihi ve doğal güzellikleri ile misafirlerini büyüleyen Balıkesir'de Gezilecek Yerler listesini bu güzelliklerin yanında eşsiz plajlar da süslemektedir. Edremit'te bulunan Antandros Antik Kenti, Troas kentlerinden birisidir. Arkeolojik bulgulara göre yerleşim tarihi milattan önce 8. yüzyıla kadar uzanan kentin ismi Troia savaşı sırasında da geçmektedir.

Tımarhane Adası'nda yer alan Taşlı Manastır günümüzden 70 yıl öncesine kadar psikoterapi merkezi olarak kullanıldığı için Rumların "Agia Paraskevi" olarak isimlendirdikleri ada Tımarhane Adası olarak anılmaya başlanmıştır. 9. yüzyılın ikinci yarısında kilise olarak inşa edilen Hayrettin Paşa Camisi, cumhuriyet döneminde camiye çevrilmiştir. 19. yüzyılın ikinci yarısında Sultan 2. Abdülhamit tarafından eglektik üslupta kırmızı kesme taştan inşa ettirilen Hamidiye Camisi, günümüzde de ziyaret edilebilir durumdadır.

Kyzikos Antik Kenti ve Daskleion Ören Yeri bulgularının sergilenmesi amacıyla kurulan Balıkesir Arkeoloji Müzesi'nde arkeolojik eserler sergilenmektedir. 1429 yılında yapılmış olan Şeyh Lütfullah Camisi, günümüze kadar sağlam olarak ulaşamamışsa da 1907 yılında kesme taştan yapılan aynı isimli cami yapısı gezilebilmektedir. Balıkesir'de bulunan antik kentlerden tarihi milattan önce 6 bin yılına uzanan Kyzikos Antik Kenti ve tarihi milattan önce 7. yüzyıla uzanan Daskleion Antik Kenti ziyaret edilebilir.

Bigadiç Voyvodası Seyyid Hacı Hasar Ağa tarafından 1795 yılında inşa ettirilen Evliya Çelebi Camisi'nin günümüze kadar sadece temeli ve minare kaidesi ulaşmış, kalan kısımları ise yenilenmiştir. 1715 yılında Bigadiçli Çavuşzade İsmail Ağa tarafından yaptırılan Yeşilli Cami, pek çok onarım görse de günümüze ulaşabilmiştir. 19. yüzyılın başlarında Haydar Çavuş tarafından yaptırılmış olan Haydar Çavuş Camisi, 1873 yılında yandıktan sonra neo-klasik anlayışla tekrar inşa edilmiştir.

Halen arkeolojik çalışmaların devam ettiği Hisarköy, henüz antik kent olarak turizme kazandırılmasa da termal özelliği ile misafirlerini ağırlamaktadır. Balıkesir tarihi özellikli yapılarının yanında eşsiz doğal güzellikleri, plajları ve koyları ile de yerli yabancı turistlerin favori destinasyonlarından biri olmuştur. Plaj ve koyları ile Balıkesir'de deniz turizminin en önemli yerlerinden olan Ayvalık, Cunda, Sarımsaklı, Burhaniye, Ören, Akçay, Altınoluk, Güre, Kazdağı, Marmara adası ve Avşa adasında denizin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz.

Konaklama

Balıkesir, gelişmiş turistik olanakları ile birlikte gelişen konaklama imkanları ile de dikkat çekmektedir. Konforlu hizmetleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamayı amaçlayan Balıkesir Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerine birçok alternatif sunmaktadır. Balıkesir'in en çok tercih edilen ilçelerinden biri de Edremit'tir. Tüm Edremit otelleri için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. Öte yandan Ayvalık otelleri de en çok tercih edilen civar ilçeler arasındadır. 

Siz de Balıkesir'i tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarih, doğa, deniz ve termali bir arada bulabileceğiniz Balıkesir şehrini keşfetmek için geç kalmayın!
 

KAMPANYALAR
obam-termal-resort-otel-spa Yarım Pansiyon

Obam Termal Resort Otel Spa

Balıkesir
200 TL166 TL
%17 indirim!
asya-termal Oda kahvaltı

Asya Termal

Balıkesir
119.7 TL97.56 TL
%18 indirim!
ramada-resort-kazdağları-thermal-&-spa Yarım Pansiyon Plus

Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA

Edremit
205.5 TL174.68 TL
%15 indirim!
adramis-termal-hotel Yarım Pansiyon

Adramis Termal Hotel

Edremit
200 TL166 TL
%17 indirim!
elaia-thermal-&-spa-hotel Oda kahvaltı

Elaia Thermal & Spa Hotel

Edremit
110 TL90.2 TL
%18 indirim!
zeytin-otel Oda kahvaltı

Zeytin Otel

Edremit
55 TL
entur-termal-otel Yarım Pansiyon

Entur Termal Otel

Edremit
119.7 TL99.95 TL
%16 indirim!
gönen-kaplıcaları-yıldız-hotel Yarım Pansiyon

Gönen Kaplıcaları Yıldız Hotel

Gönen
232.75 TL197.84 TL
%15 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global