Belek Erken Rezervasyon Otelleri

Filtrele
Sırala
Aramayı Değiştir

Belek Nerededir?

Belek, Antalya’nın Serik ilçesine bağlı olan bir beldemizdir. Ayrıca, oldukça gelişmiş bir turizm merkezidir. Çam ormanları, plajları ve golf tesisleriyle ünlüdür. Muratpaşa ve Manavgat ilçeleri arasında yer alır. Belek’e ulaşım kolaydır. Aracınızla gelecekseniz D-400 karayolunu takip edebilir, Antalya merkezden buraya otobüsle gelebilir veya bindiğiniz şehirden direkt gelen bir otobüse binebilirsiniz. Doğal ve tarihi güzellikleri her yıl sayısız yerli ve yabancı turisti bölgeye çekmektedir.

Belek Otellerinin Özellikleri Nelerdir?

Belek otelleri bulundukları bölgenin muhteşem doğasıyla uyum içinde hizmet veren otellerdir. Burada birçok farklı tatil tarzına uygun otel bulabilirsiniz. Antalya Belek otelleri butik oteller veya apart oteller de olabilir ama Belek 5 yıldızlı oteller yönünden oldukça avantajlıdır. Birçok büyük otelde her şey dahil veya ultra her şey dahil olarak konaklayabilirsiniz.

Belek Erken Rezervasyon Otelleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Belek erken rezervasyon otelleri, bütün erken rezervasyon otellerinde olduğu gibi aralık ayından başlayarak oldukça indirimli fiyatlara kaçırılmayacak fırsatlar sunuyor. Muhteşem bir doğaya ve kaliteli otellere ev sahipliği yapan Belek yaz aylarında yerli ve yabancı turistlerin gözdesi olduğu için yüksek sezon olan yaz aylarında burada yer bulmanız zorlaşabilir. O yüzden tatilinizi ne kadar erken planlarsanız şansınız o kadar artar. Geç rezervasyon sırasında planlarınızı değiştirmek zorunda kalmazsınız. Tatil.com’un erken rezervasyon fırsatlarını takip edin.

Belek’te Gezilecek Görülecek Yerler Nelerdir?

Belek öncelikle eşsiz doğasıyla dikkat çekiyor. Bu güzel beldede yemyeşil çam ormanları ve neredeyse hepsi Mavi Bayraklı olan benzersiz plajlar bulunuyor. Son yıllarda golf turizminin de önemli bir ayağı Bebek. Avrupa standartlarında yapılan golf sahaları sayısız konuk ağırlarken önemli turnuvalara da ev sahipliği yapıyor. Belek’e yakın yerlerden biri Aspendos Tiyatrosu. Aspendos kentinin tarihi MÖ 10 binli yıllarda Akalara kadar gitse de amfi tiyatro MÖ 2. yüzyılda Romalılar tarafından inşa edildi. Antik tiyatrolar arasında günümüze en iyi şekilde korunarak gelen açık hava tiyatrosu olarak da önemi vardır. Muhteşem bir akustiğe sahip olduğu konunun uzmanları tarafından kanıtlanmıştır. Aspendos Tiyatrosu günümüzde amacına uygun biçimde kullanılmaya devam ediyor. Burada hala konserler, operalar, tiyatrolar ve başka sahne sanatları sergileniyor.

Perge Antik Kenti Aksu ilçesi sınırlarında bulunmaktadır. Çeşitli halklardan bir araya gelmiş Pamfilya bölgesine başkentlik yapmasıyla da ünlüdür. Antik kentin geçmişinin oldukça eskiye dayandığı düşünülüyor. Öyle ki kentteki akropolisin Tunç Çağı’nda kurulduğuna dair birtakım bulgular var. Perge Antik Kenti’nin de stadyumu günümüze en iyi şekilde kalan stadyumlardan biri sayılmaktadır. Onun dışında amfi tiyatro, sütunlu cadde, Helenistik kapı ve Güney Hamamı da günümüze kalmıştır.

Kurşunlu Milli Parkı, Kurşunlu Şelalesi ve çevresini kapsayan bir milli parktır. Onlarca bitki ve hayvan türüne ev sahipliği yapan bu milli park maalesef gitgide zamana ve modern hayata yenik düşmektedir.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global