Çorlu Otelleri

silverside-hotel-Çorlu Oda kahvaltı

Silverside Hotel Çorlu

Çorlu
121.7 TL 103.45 TL
%15 indirim!

Çorlu

Milattan önce 1000 yılında Trako-Frigler tarafından koloni kenti olarak kurulan Çorlu, Tekirdağ iline bağlıdır. Tekirdağ'ın en büyük ili olma özelliğine sahip olan Çorlu, tarihi derinliğinin yanında son dönemdeki sanayi yatırımları sayesinde hızlı gelişen ekonomisi ve buna paralel olarak gelişen yapısı ile dikkat çekmektedir. Bizans döneminde peyniri ile meşhur olduğu için "Peynir Kasabası" anlamındaki "Tribiton" ile anılan Çorlu'nun günümüzdeki ismi, Osmanlı tarafından alınışı zor olduğundan "Zor" anlamındaki "Çor" kelimesinden gelmektedir.

Gezilecek Yerler

Tarihi derinliği ile dikkat çeken Çorlu'da Gezilecek Yerler listesini tarihi özellikli yapılar ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Tarihi özellikli yapılar Süleymaniye Camii ve Thzolus Antik Kenti'dir. Kanuni Sultan Süleyman tarafından 1521 yılında Acem İsa'ya inşa ettirilen Süleymaniye Camii, 1949 yılında onarımdan geçmiştir. Büyük bir geçmişe sahip olan ve birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapan Çorlu'da bilinen en eski yerleşim milattan önce 1000 yılına kadar uzanmaktadır. Frigler tarafından kurulan Thzolus Antik Kenti, Çorlu'nun tarihi derinliğine ışık tutmaktadır.

Ne Yenir?

Çorlu'da Balkan mutfağının lezzetli yemeklerini ve Türk mutfağının eşsiz lezzetlerini tadabilirsiniz. Ayrıca Çorlu'nun meşhur lezzetlerinden Hayrabolu Tatlısı, Peynir Helvasını tatmayı ve meşhur Çorlu Peyniri alışverişi yapmayı unutmayın!

Hızlı Gelişen Çorlu

Çorlu'da son dönemde gelişen Sanayi faaliyetleri Çorlu'nun her açıdan gelişmesinde pay sahibi olmuştur. Sanayi faaliyetlerinin gelişimi nüfusun artışına neden olmuş, artan nüfusla beraber yapılanma gelişmiş ve sosyal imkanlar artan nüfusa bağlı olarak gelişmiştir. Tüm bunlar Çorlu'nun ulaşım faaliyetleri bakımından, yapılanma bakımından, nüfus bakımından ve sosyal imkanlar bakımından gelişmesinin önünü açmış ve Çorlu günümüzdeki gelişmiş yapısına kavuşmuştur. Her alanda gelişmiş görüntüye sahip olan Çorlu'yu keşif için geç kalmayın!

Konaklama İmkanları

Çorlu, hızlı gelişen yapısının yanında hızlı gelişen konaklama imkanları ile de dikkat çekmektedir. Her bütçeye hitap edebilen Çorlu Otelleri, misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Zengin konaklama imkanları ile Çorlu'yu keşfederken konforlu bir şekilde konaklayabilir, bütçenizi zorlamayacak en iyi otelleri seçebilirsiniz.

Tekirdağ'da Gezilecek Yerler

Tekirdağ'ın ev sahipliği yaptığı ören yerlerinden Perinthos Antik Kenti, Karaevlialtı Höyüğü, Menekşe Çatağı Höyüğü, Naip Tümülüsü, Bisanthe ve Herain Teikhos Antik Kenti görülmeye değer tarihi özellikli yapılardandır. Tekirdağ'da dikkat çeken diğer önemli tarihi özellikli yapıları sıralayacak olursak; Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Mirliva Hüseyin Paşa Camii, Namık Kemal Evi, Rakoczi Müzesi, Hora Feneri, Rüstem Paşa Camii ve Gazi Ömer Bey Türbesi başı çeken eserlerdir.

Tekirdağ'da bulunan doğal güzelliklerden; Atatürk Ormanı, Kumbağ, Barbaros, Şarköy ve Saray'ı keşfetmelisiniz.

Sizde Çorlu'yu ve Tekirdağ'ı gezilecek yerler listenize ekleyin, Çorlu'nun hızlı gelişimine tanıklık edip, Tekirdağ'ın gezilecek yerlerini keşfetmek için geç kalmayın!
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global