Dalyan Otelleri

bc-spa-hotel-dalyan Oda kahvaltı

BC Spa Hotel Dalyan

Dalyan
95 TL 61.75 TL
%35 indirim!
dalyan-resort-hotel Yarım Pansiyon

Dalyan Resort Hotel

Dalyan
212.8 TL 180.88 TL
%15 indirim!
dalyan-tezcan-hotel Oda kahvaltı

Dalyan Tezcan Hotel

Dalyan
93.1 TL 79.14 TL
%15 indirim!
dalyan-michelangelo-boutique-hotel Oda kahvaltı

Dalyan Michelangelo Boutique Hotel

Dalyan
179.55 TL 116.71 TL
%35 indirim!
dalyan-resort-spa-hotel Oda kahvaltı

Dalyan Resort Spa Hotel

Dalyan
212.8 TL 180.88 TL
%15 indirim!
dalyan-hotel-caria-royal Sadece Oda

Dalyan Hotel Caria Royal

Dalyan
65 TL 61.75 TL
%5 indirim!
grand-emir-hotel Oda kahvaltı

Grand Emir Hotel

Dalyan
119.7 TL 89.78 TL
%25 indirim!
dalyan-hotel-palmyra Oda kahvaltı

Dalyan Hotel Palmyra

Dalyan
75 TL 71.25 TL
%5 indirim!

Dalyan

Muğla’da yer alan Dalyan, Ortaca ilçesine bağlı bir mahalle olup, Köyceğiz Gölü’nü denizle buluşturan ve antik dönemde Calbis adı verilen fiyort tipi doğal bir kanalın kıyısında bulunan şirin bir tatil beldesidir. Caretta Ceratta’lara yuva olan ünlü İztuzu Plajı, kaya mezarları, antik kenti, doğal güzellikleri ve her biri işinde profesyonel olan Dalyan otelleri ile aşırı yapılaşmadan uzakta kalmış, sakin bir yerdir.

Dalyan’da gezilecek yerler çok olduğundan beldeye birkaç gün ayırmak yetmez. Her anından keyif alacağınız Dalyan’da; İztuzu Plajı’nda denize girmeden (Dalyan Plajı ve Delikli Ada Plajı deniz, kum ve güneş için diğer güzel alternatiflerdir.), Kaunos Antik Kenti’ni görmeden, çamur banyosu yapmadan, Kaya Mezarlarını gezmeden, tekne ve mehtap turlarına katılmadan, Köyceyiz Gölü kenarında piknik yapmadan dönmemenizi öneririz. Ayrıca Dalyan'ın Akdeniz'le buluşma noktası olan Delikli Ada da Dalyan'da görülecek yerler arasında yer alır. Adını ortasındaki delikten alan bu ilginç ada, Dalyan'ın dalgakıranı görevini görmektedir. Dalyan haricinde diğer tüm Muğla ilçeleri için, Muğla otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Dalyan hakkında bilgi vermek gerekirse, adını beldede var olan doğal kanallar ve bu kanallar üzerinde yüzyıllardır yapılan dalyan balıkçılığından almıştır. En çok yakalanan balığın kefal olması nedeniyle çevredeki lokantalarda başka yerde bulamayacağınız kadar uygun fiyata nefis balıklar yenebiliyor. Dalyan'ın belki de en şaşırtıcı yanı sadeliği. Heybetli Kaunos Antik Kenti’nin yanı başında sade bir köy hayatı yaşayan beldeye yakın yıllara kadar karayoluyla ulaşım sağlanamadı ve dışarıyla ilişkisini kanala açılan tekneler ile kurabildi. Dalyan’ın doğal ve tarihi yapısının bugüne kadar bozulmadan gelmesine en büyük etken belde bağlantı yolunun ana yoldan 12 km uzaklıkta olduğu gösterilmektedir.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global