Düzce Otelleri

fenerbahçe-resort-spor-topuk-yaylası Yarım Pansiyon

Fenerbahçe Resort Spor Topuk Yaylası

Düzce
139.65 TL 117.31 TL
%16 indirim!
konsopa-otel Oda kahvaltı

Konsopa Otel

Düzce
113.05 TL 96.09 TL
%15 indirim!
hizel-otel-düzce Oda kahvaltı

Hizel Otel Düzce

Düzce
106.4 TL 88.31 TL
%17 indirim!

Düzce

Düzce, ülkemizin Batı Karadeniz Bölgesi'nde yer alan ve yıldızı git gide daha çok parlayan bir şehrimizdir. Pırıl pırıl parlayan masmavi denizi, görenleri şaşırtan incecik siyah kumu, gürül gürül akan şelaleleri, şifa dağıtan kaplıcaları, tarihi zenginlikleri ve misafirlerini en güzel şekilde ağırlamak için çalışan Düzce otelleri ile ülkemizin görülmesi gereken yerleri arasındadır.

Düzce'ye Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Bolu, Sakarya ve Zonguldak ile komşu olan Düzce iki önemli kent olan Ankara ve İstanbul arasında bulunmaktadır. İstanbul'a 205 ve Ankara'ya 241 kilometre mesafede yer alan kente karayolu ile rahatça ulaşım sağlanabilmektedir. Bunun dışında havayolu ve demiryolu ile ulaşım mümkün değildir. Denizyolu ise sadece ticari amaçla kullanılmaktadır. Batı Karadeniz'de yer alan Düzce çok büyük orada Karadeniz İklimi'nin etkisi altındadır. Bol yağışa sahip olan Düzce'de yaz aylarında deniz girilebilir, tabiat harikası yerler olan şelaleler görülebilir, tarihi yapıları ziyaret edebilirsiniz.

Düzce'de Gezilecek Yerler

Geçmişi, Milattan Önce 1390 – 800 yılları arasında varlıklarını sürdüren Hitililer' kadar uzanan Düzce görülecek yerler bakımından zengindir. Hititliler'den önce Bitinyalılar'a yurt olan Düzce'de Posntuslar, Bizanslılar ve Osmanlılar varlık göstermişlerdir. Batı Karadeniz'in ayakta kalan tek antik kenti olan Düzce'de gezilecek tarihi yerlerden ilki; antik Roma kentinin üzerine kurulan Konuralp Müzesi'dir. Bu müze 6.118 parça esere ev sahipliği yapmaktadır. Müze ile aynı adı taşıyan Konuralp Camisi'de Düzce'nin tarihi eserleri arasında yer almaktadır. 14. Yüzyılda inşa edildiği bilinen cami Dilaver Ağa isimli bir şahıs tarafından yaptırılmıştır.

Tarihi zenginlikleriyle olduğu kadar tabii harikalarıyla da göz dolduran Düzce'de görülmsi gereken doğal güzellikler oldukça fazladır. Zenginb bir flora ve fauna potansiyeline sahip olan ve nadir görülen bir ekosisteme sahip olan Demirciönü Tabiatı Koruma Alanı bu yerlerden yalnızca biridir. Deniz seviyesinden yüz metre yüksekte bulunan Efteni Gölü de Düzce'de görülmesi gereken yerler arasındadır. Göçmen kuşların göç yolu üzerinde bulunan ender bir merkez olan gölde avlanmak yasaktır. Göl çevresinde, ziyaretçilerin kuşları rahatça izleyebilmeleri için yapılmış seyir terasları bulunmaktadır. Topuk Yaylası Göleti, Samandere Şelalesi ( Tabiat Anıtı), Güzeldere Şelalesi, Torkul Yaylası Göleti ve Hasanlar Baraj Gölü Düzce'de görülecek yerler arasındadır. .Yaz aylarında Düzce'ye gidildiğinde deniz, kum ve güneşin tadını çıkarabileceğiniz pek çok plaj bulunmaktadır. Bunlar arasında Akçakoca başı çekmektedir. Batı Karadeniz'in tatil cenneti olan Akçakoca otelleri yaz aylarında yüzde yüz doluluk oranına ulaşmaktadır. Melenağzı Plajı, Karaburun Plajı ve Ediili Ağzı Plajı yaz aylarınca Düzce'de serinleyebileceğiniz adresler arasında.

Düzce Mutfağı

Kafkas göçmenlerinin ve Karadeniz halkının etkisiyle oluşan Düzce mutfağı oldukça bol ve farklı çeşide sahiptir. Dardar pilavı, keşkek, çerkez tavuğu, sarıburma, katlama gibi çok değişik lezzetler Düzce'de tadılabilir. Sevdiklerine hediye olarak kestane almanız önerilir.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global