Edremit Otelleri

adrina-termal-health-&-spa-hotel Yarım Pansiyon

Adrina Termal Health & Spa Hotel

Edremit
250 TL 210 TL
%16 indirim!
hattuşa-vacation-thermal-club-kazdağları Yarım Pansiyon

Hattuşa Vacation Thermal Club Kazdağları

Edremit
130 TL 117 TL
%10 indirim!
ramada-resort-kazdağları-thermal-&-spa Yarım Pansiyon Plus

Ramada Resort Kazdağları Thermal & SPA

Edremit
220.5 TL 187.43 TL
%15 indirim!
afrodit-termal-hotel-/-güre Yarım Pansiyon

Afrodit Termal Hotel / Güre

Edremit
125 TL 112.5 TL
%10 indirim!
güre-termal-resort-hotel Yarım Pansiyon

Güre Termal Resort Hotel

Edremit
125 TL 112.5 TL
%10 indirim!
güre-saruhan-termal-hotel Yarım Pansiyon

Güre Saruhan Termal Hotel

Edremit
175 TL 145.25 TL
%17 indirim!
altıner-hotel Oda kahvaltı

Altıner Hotel

Edremit
80 TL 68 TL
%15 indirim!
adramis-termal-hotel Yarım Pansiyon

Adramis Termal Hotel

Edremit
200 TL 166 TL
%17 indirim!

Edremit

Milattan önce 1443 yılında Pidasus ismi ile kurulan Edremit, Balıkesir iline bağlı turistik bir ilçedir. Antik çağda Adramytteion ismiyle anılan Edremit, tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden pek çok eseri de bünyesine katmıştır.

Edremit'te Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli yapıları, doğal güzellikleri ile büyüleyen milli parkları, yazın tadını çıkarabileceğiniz sakin ve temiz plajları, şifa dağıtan kaplıcaları ve İstanbul'a yakın konumu ile tam bir turizm merkezi olan Edremit'te Gezilecek Yerler listesini birçok tarihi ve doğal güzellik süslemektedir. Yapılan arkeolojik çalışmalar sonucunu ulaşılan bulgulara göre yerleşim tarihinin 8. yüzyıla kadar uzandığı tahmin edilen Antandros Antik Kenti, önemli konumu nedeniyle pek çok medeniyetten izler taşımaktadır. 2000 yılında arkeolojik çalışmaların başladığı antik kentte çalışmalar halen devam etmektedir.

Doğal güzelliği ile misafirlerini büyüleyen Kaz Dağı, sahip olduğu hikaye ve mitler ile de adından söz ettirmektedir. Antik dönemlerde İda Dağı olarak da anılan Kaz Dağı; Yunan mitolojisinde Zeus'un doğduğu, tanrıların Truva Savaşı'nı izlediği ve Afrodit'in ilk kez aşık olduğu dağ olarak birçok kez geçmektedir. Yine Kaz Dağı'nı mekan edinen Sarıkız Efsanesi'de doğası ile büyüleyen bu güzel dağa hikaye katmaktadır.

Efsaneye göre; hakkındaki iftiralardan kaçmak için Kaz Dağı'nın zirvesine kaçan ve orada yaşayan Sarıkız, birçok olay neticesinde ermiş olarak anılmaya başlanmıştır. Günümüzde ise Kaz Dağı'nda yer alan Sarıkız Tübesi'nde her yılın Ağustos ayında anmalar yapılmaktadır. Kaz Dağı'nda bulunan doğal güzelliklerden Mıhlı Şelalesi, Dağ Deresi, Darıdere Tabiat Parkı, Sütüven ve Hasanboğuldu Şelaleleri görülmeye değerdir. 1231 yılında Selçuklu Komutanı Yusuf Sinan tarafından yaptırılan Kurşunlu Camii, aynı zamanda camiyi yaptıran Yusuf Sinan'ın türbesine de ev sahipliği yapmaktadır.

Günümüzde zeytinyağı fabrikası olarak kullanılan İon sütunlu Fenoremeni Kilisesi, içinde bulunan kutsal su nedeniyle "Ayazma" olarak isimlendirilmiştir.

18 ve 19. yüzyıllarda Edremit'te yaşamı yansıtan Ayşe Sıdıka Erke Etnografya Müzesi'nde Edremit'in yakın tarihine yolculuk yapabilirsiniz. Edremit'te deniz turizmi de oldukça gelişmiştir. Edremit'te bulunan Akçay ve Altınoluk plajlarında Edremit denizinin tadını çıkarabilir ve eğlenceli vakit geçirebilirsiniz.

Edremit'in ev sahipliği yaptığı Güre Kaplıcaları ve Derman Kaplıcaları'nda termal su ile şifa bulabilirsiniz.

Konaklama

İstanbula yakın konumu ve turstik çeşitliliği ile yılın hemen her mevsiminde turist akınına uğrayan Edremit'te konaklama imkanları da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbeden Edremit Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Siz de Edremit'i tatil planlarınızın arasına ekleyin; tarihi özellikli yapıları, efsanelere konu olan Kaz Dağı, denizin tadını çıkarmanızı sağlayacak eşsiz plajları, şifa dağıtan kaplıcaları, tarihin izlerini taşıyan antik kenti ve İstanbul'a yakın konumu ile tam bir turizm merkezi olan Edremit'i keşfetmek için geç kalmayın!
 

KAMPANYALAR
elaia-thermal-&-spa-hotel Oda kahvaltı

Elaia Thermal & Spa Hotel

Edremit
120 TL102 TL
%15 indirim!
zeytin-otel Oda kahvaltı

Zeytin Otel

Edremit
55 TL
akçay-resort-hotel Oda kahvaltı

Akçay Resort Hotel

Edremit
93.1 TL69.83 TL
%25 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global