Erciyes Otelleri

ramada-resort-erciyes Oda kahvaltı

Ramada Resort Erciyes

Erciyes
140 TL

Erciyes

Kayseri'nin güneyinde bulunan Erciyes Dağı, İç Anadolu Bölgesi'nin en yüksek dağıdır. Erciyes yoğun bir aşınma geçirmiş eski yanardağ artığıdır. Bilinen kayıtlara göre W. J. Hamilton, 1837 yılında Erciyes Dağı'na tırmanan ilk kişidir. Erciyes'e tırmanan ilk Türk ise 1924 yılında Binbaşı Hüseyin Remzi, Yüzbaşı Cemil Cahit ve 7 subaydan oluşan bir ekiptir.

Erciyes Dağı'nın üzerinde 1800 m yükseklikte Erciyes Kayak Merkezi yer almaktadır. Erciyes Dağı, Kayseri Şehir Merkezine 25 km mesafededir ve yüksekliği 3917 m'dir. Kayak Tesisinin yüksekliği ise 1800-3000 m'dir. Erciyes Kayak Tesisleri'nde kabinsiz-oturaklı ve bir de tutacaklı teleferik vardır. Aralık-Nisan ayları Erciyes'de kayak yapmak için en uygun zamandır. Kayak Sezonu 15 Kasım'da başlar 1 Mayıs'a kadar sürer. Erciyes otelleri dağcılık ve kayakcılık için çok önemli bir ortam oluşturmaktadır. Erciyes Dağı'nda tam 6 adet kayak pisti bulunmaktadır.

Erciyes Kış Sporları ve Turizm Merkezi'de Kayseri'nin şehir merkezine 25 km uzaklıktadır. Kayak merkezine giden yol 1 yıl boyunca sürekli açıktır. Kış mevsimi sürekli kar yağışı alan Erciyes, Ankara'dan otobüsle 5 saatte Adana'dan otobüsle 6 saatte ulaşılabilecek bir konumdadır. İstanbul'dan da her gün uçak şirketleri sefer düzenlemektedir. Kayak severler Erciyes'de harika bir kış sporu ortamı bulmaktadır. Kışın 2 metre kar kalınğında toz karda kayak yapabilme imkanı sunan Erciyes Kayak Merkezlerinin toplam kayak pisti uzunluğu 12 km'yi bulmaktadır. Tatili ve kış sporlarını sevenler için Erciyes mutlaka gidilmesi, görülmesi ve yaşanması gereken bir yerdir. Tüm tatil severlerin bir kayak merkezinde aradığı her şeyi bulabileceği otelleri ve tesisleri ile İç Anadolunun heybetli dağı Erciyes, bu beyaz eğlenceyi ve huzuru yaşamaya davet ediyor.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global