Genoa Otelleri

Genoa

İtalya'nın kuzeybatısında tarihi zenginliklerle dolu bir liman şehri olan Genoa Lingurya bölgesine başkentlik etmekte. Zengin sanat, müzik, gastronomi, mimari ve tarihsel özellikleri bir arada barındırması nedeniyle 2004 yılında Avrupa Kültür Başkenti ünvanına layık görülen Genoa'nın mutlaka gezilip görülmesi gereken yerlerini sizin için derledik.

Genoa Gezilecek Yerler bakımından oldukça zengindir.Genoa'nın eski şehir merkezinde yer alan Le Strade Nuove(Yeni Sokaklar) ve Palazzi dei Rolli(Rolli'lerin Sarayları)'nin bulunduğu büyük bir bölüm barok tarzda inşa edilmiş binalarıyla Unesco tarafından Dünya Mirasları Listesi'ne alınmış. Tarihte denizcilikleriyle ünlü olan Cenevizliler'e başkentlik yapmış Genoa'nın İtalya'nın en büyük, Akdeniz'in ise Marsilya'dan sonra ikinci büyük limanına ev sahipliği yapması sanırım sizi de şaşırtmamıştır. Liman Ortaçağ'dan kalma bir deniz fenerine ve Amerika'yı keşfeden büyük kaşif Cristopher Columbus'un gemisine de ev sahipliği yapıyor.

Genoa Limanı'nın hemen yanında bulunan akvaryum Avrupa'nın en büyük, Dünyanın ise sayılı büyük akvaryumlarından biri olma ünvanlarının hakkını veriyor.

Şehrin kalbi olarak nitelendirilen Piazza De Ferrari(Ferrari Meydanı)'ye adını veren ünlü Ferrari ailesi, meydana bir de süs havuzu hediye etmiş. Meydan ayrıca tarihi palaslarla ve İtalya devletinin kurulmasına öncülük eden Garibaldi'nin heykeliyle süslenmiş durumda. Meydanda ayrıca ünlü borsa binası olan "Palazzo Della Borsa", tarihi opera binası ve Düklük Sarayı da bulunmakta.

Şehrin merkezinde bulunan San Lorenzo Katedrali siyah-beyaz mermerleri ve Rönesans esintileri sunan mimarisiyle görülmeye değer bir yapı. Genoa; Castelleto Asansörü, Modern Sanatlar Müzesi, Sant'Andrea Revakı ve Christopher Columbus'un evi gibi daha birçok gezilecek yeri de bünyesinde barındırmaktadır.

Genoa; konaklama bakımından da oldukça zengindir. Genoa Otelleri her bütçeye uygun birçok alternatife sahiptir. Genoa şehri havaalanına 6 km uzaklıkta bulunuyor. Şehir içi ulaşım ağı oldukça gelişmiş durumda. Otobüs, teleferik, deniz otobüsleri ve metrolar aracılığıyla yapılan ulaşımdan yararlanmak için bir şehir kartı almanız gerekiyor. Bu kartla şehir içinde indirimli seyahat edebileceğiniz gibi müzelere girişlerde de kartı kullanmanız mümkün.

Via XX Settembre caddesi üzerinde alışveriş yapmak, Ceneviz usülü Pesto, Focaccia ve Farinata'nın tadına bakmak için erken rezervasyon fırsatlarından yararlanıp Genoa'nın tarih kokan ara sokaklarını ve daha bahsedemediğimiz birçok mekanı keşfedin.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global