Giresun Otelleri

Giresun

Tarihi milattan önce 7. yüzyıla uzanan Giresun, doğu karadeniz bölgesinde eşsiz doğası ve tarihi nitelikli eserleri ile dikkat yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir. Türkiye'nin en temiz havaya sahip ili de seçilen Giresun'da temiz havaya, yeşilin her tonuna doyacaksınız. Doğal güzellikleri ve temiz havası dillere destan olan Giresun'da Gezilecek Yerler listesini bu doğal güzellikler ve tarihi özelliği bulunan yapılar oluşturmakta.

Tarihi özellikli yapılardan en çok dikkat çekeni ise tarihi Giresun Kalesi'dir. Pontus Rum Devleti döneminden kalma bu tarihi yapı görülmeye değerdir. Giresun tarihine ışık tutan ve zamanında kilise olarak kullanılan Giresun Müzesi; Giresun'un ev sahipliği yaptığı medeniyetlerden birçok eseri görme imkanı sağlamaktadır. Binlerce yıllık geçmişe sahip olan Meryem Ana Kaya Tapınağı da Giresun'da görülmesi gereken yerlerden birisidir.Karadeniz bölgesinin yaşanabilir tek büyük adası olma özelliğine sahip olan Giresun Adası, Giresun'un sahip olduğu doğal zenginliklerden yanlızca bir tanesidir. Giresun'un sahip oduğu doğal güzelliklerin bir diğeri ise Gedikkaya'dır. Harika bir şehir manzarasına sahip olan Gedikkaya, kesinlikle görülmeye değerdir. Giresun'a gitmişken müthiş bir sahile sahip olan Tirebolu ilçesini de gezmeyi unutmayın!

Giresun'un sahip olduğu Tirebolu Kalesi, Andoz Kalesi, Espiye Yedi Değirmenler, Gelinkayası, Karagöl, Sis Dağı, Meryem Ana Manastırı, Zeytinlik Mahallesi, Şebinkarahisar Kalesi, Seyyid Vakkas Kilisesi ve Ağanın Köprüsü'de Giresun'da gezilebilecek diğer yerlerdir. Tarihi özellikli yapılarının yanında doğal güzellikleri ile de dikkat çeken Giresun'da yaylalara çıkıp temiz hava ile ciğerlerinizi doldurmayı unutmayın! Temiz havanın verdiği acıkma hissini ise Giresun'un meşhur lezzetleri mısır ekmeği, hamsi pilavı, fasulye diblesi gibi birçok yöresel lezzetle giderebilirsiniz. Giresun seyahatinizdeki konaklama ihtiyaçlarınızda ise konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Giresun Otelleri ile giderebilir, her bütçeye uygun konaklama imkanlarından faydalanabilirsiniz.

Siz de Giresun'u gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; doğal güzellikleri, tarihi özellikli yapıları ve tertemiz havası ile dikkat çeken bu Karadeniz şehrini keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global