Kartalkaya Otelleri

Kartalkaya

Kartalkaya, Bolu ilinin doğu tarafında yer alan Köroğlu Dağları üzerine konumlanmış popüler bir kayak merkezidir. Büyük şehirlere olan yakınlığı, kış tatiline elverişli doğası, tam da kış sporları tutkunlarının seveceği şekilde olan pistleri, dev çam ağaçlarının beslediği oksijeni bol havası ve her biri işinde oldukça profesyonel olan Kartalkaya otelleri ile Türkiye’nin kış turizminde önemli bir yeri vardır.

Kartalkaya’ya ulaşım hayli kolaydır. Bolu il merkezine 38 km. uzaklıkta yer alan Kartalkaya, İstanbul - Ankara karayoluna ise 28 km. mesafede yer alır. Araçları ile ulaşım sağlamak isteyen misafirler için en yoğun kar yağışlarında bile Kartalkaya ile Bolu arasındaki yol sürekli açık tutulmakta, kar küreme ve tuzlama çalışmaları titizlikle yapılmaktadır. Yine de araçlarınızda kar lastiği ve zincir bulundurmanız tavsiye edilir. Bunun yanı sıra hava yolu ile ulaşmak isterseniz uçak ile Ankara Esenboğa Havalimanı, İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı ve Atatürk Havalimanı’na ulaşım sağladıktan sonra karayolu üzerinden devam edebilirsiniz. Bolu merkeze geldiğinize ise Kartalkaya oteller bölgesine ulaşım sağlayan otel servislerine binebilirsiniz…

Sezonun açılmasıyla kış tatilini tercih edenlerin akınına uğrayan Kartalkaya kayak merkezinin bu kadar ilgi görmesinde kaliteli pistlerinin yanı sıra sahip olduğu doğal güzelliklerinin etkisi büyüktür. Çevresi çam ormanları ile kaplı olan Kartalkaya’nın havası büyükşehirlerin aksine fazlasıyla temiz ve oksijen açısından son derece zengindir. Zirvesi 2200 metre olan Kartalkaya’da oteller 2000 metrede yer alırlar. Kış aylarında 3 metreyi bulan kar kalınlığına sahip olan kayak merkezinde yaz aylarında da doğa yürüyüşleri yapmaya elverişli bir doğa vardır.

Kış aylarının gözde tatil merkezi olan Kartalkaya’da oteller, misafirlerin ihtiyaç duyabilecekleri her şey ile donatılmış olup, konfor ve eğlence açısından yeterlidir.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global