Kerpe Otelleri

Kerpe

Kerpe, Kocaeli’nin Kandıra ilçesine bağlı, şirin bir beldedir. Karadeniz kıyısında yer almasına rağmen Karadeniz’in o bilindik hırçınlığından nasibini almayan Kerpe; hem bu yüzden hem de yeşil ile mavinin buluştuğu nadide bir güzellik olduğu için yaz tatillerinin tercih edilen adresidir.

Orman ile denizin muhteşem bir kompozisyon oluşturduğu bu şirin Karadeniz köyü 2007 yılında turizm beldesi ilan edilmiştir. Hırçın Karadeniz dalgalarının oyarak meydana getirdiği, dünyanın en iyi mimarının bile yapamayacağı güzellikte olan kayalıkları sayesinde doğal bir liman durumuna gelen Kerpe; doğal yapısını koruyan hali, yemyeşil ağaçlar sayesinde oksijen bakımından zengin olan havası, yakın konumu ve uygun fiyatlı Kerpe otelleri ile bundan sonraki yıllarda da adından sıkça söz ettirecek gibi görünüyor.

Karadeniz’in Bodrum’u olarak anılan Kerpe gerçekten bu unvanı hak edecek güzellikler ile bezelidir. Doğanın kucağında, Karadeniz’in en sakin olduğu sahilde, çok büyük paralar ödemeden huzurlu bir tatil yapmak isteyenler son yıllarda Kerpe otellerini tercih etmeye başladılar bile… Peki, “Yaz tatilinde Kerpe’de ne yapılır, Kerpe’de gezilecek yerler nerelerdir?” diye düşünecek olursanız; her şeyden evvel muhteşem denizinin tadını çıkarabileceğinizden bahsedebiliriz. Kerpe denizi oldukça sığdır. Kumsaldan metrelerce uzaklaşsanız bile su boyunuzu geçmez. Ve şehirleşmeden uzak olduğu için su pırıl pırıldır. Hani derler ya “Dibi görünüyor!” işte aynen öyle… Yüzme keyfine biraz heyecan katmak isteyenlerdenseniz Kerpe kayalıklarından yüzmenizi önerebiliriz. Pek çok video klip ve film çekimine ev sahipliği yapan kayalıklardan güvenli atlayışlar yaparak kendinizi berrak denize bırakabilirsiniz. Dahası bu kayalıklar, yapısı nedeniyle dalış sporu için de elverişlidir. Kerpe kayalıkları için son olarak balık avlamak için de ideal bir yer olduğunu söylemeliyiz. Çok büyük balıklar olmasa da istavrit, tekir, levrek gibi küçük ve lezzetli balıklar avlayıp, akşama nefis bir ziyafet çekebilirsiniz.

Kerpe’de görülecek yerler konusuna gelirsek; beldenin sahip olduğu aktivite çeşitliliğine rağmen gezip görülecek yer bakımından zengin olduğu söylenemez. Ama bu Kerpe’nin sıkıcı bir yer olduğu anlamına gelmez elbette. Bu şirin beldenin doğasına kendinizi bırakarak bisiklet sürebilir, dağ ve doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global