Kos Otelleri

Kos

a. Kos Adası ve Kos Otelleri

Kos Adası, diğer adıyla İstanköy Adası; Bodrum'un tam karşısında yer alan ve Bodrum Turgutreis'ten yarım süren feribot yolculuğu ile ulaşılan bilen bir Yunan adasıdır. Özellikle yaz aylarında oldukça rağbet gören adada birbirinden güzel olan Kos otelleri yaz tatili için adaya akın eden tatilcileri Yunan misafirpervirliği ile ağırlamaktadır. Tipik Yunan mimarisi ile bezenen ada Ege'nin huzur veren atmosferinden nasibini almış ve bunu doğal güzellikleri ile dışa vurmuştur.

b. Kos Adası Gezilecek Yerler

Yalnızca doğal güzellikleri ile değil tarihi ile de ön plana çıkan Kos Adası gezilecek yerler açısından zengindir. Yaz tatili için tercih edeceğiniz Kos'u köşe bucak gezip keşif dolu bir tatil geçirebilirsiniz. Bunun için Kos'ta gezilecek görülecek yerleri blimenizde fayda var. Sizin için önerebileceğimiz yerler arasında M.Ö 375 yılında tıp ve sağlık tanrısı Asklepios için yapılmış olan Asklepion Antik Kenti ilk sırayı alır. Bu kompleksin bir diğer önemi ise tıbbın kurucusu Hipokrat'ın burada eğitim görmüş olmasıdır. Bodrum Kalesi ile neredeyse karşı karşıya olan Şövalyeler Kalesi, Kos Agorası, Arkeoloji Müzesi, Hipokrat Ağacı ve antik çağda açık hava tiyatrolarının sergilendiği Odeon Kos'ta gezilecek yerler arasındadır.

c. Kos Otelleri için tatil.com Avantajları Nelerdir?

tatil.com Kos otelleri ile misafirlerine en iyi fiyat garantisi ve kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yaparak ödeme kolaylığı sunmaktadır. Ayrıca tüm Yunan Adaları için tatil.com'a özel fiyatlar mevcuttur.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global