Kuşadası Otelleri

aria-claros-beach-&-spa-resort Oda kahvaltı

Aria Claros Beach & Spa Resort

Özdere
120 TL 114 TL
%5 indirim!
maxima-paradise-resort Her Şey Dahil

Maxima Paradise Resort

Özdere
300 TL 162 TL
%46 indirim!
risus-aqua-beach-resort-hotel Her Şey Dahil

Risus Aqua Beach Resort Hotel

Kuşadası
160 TL 104 TL
%35 indirim!
tusan-beach-resort Yarım Pansiyon

Tusan Beach Resort

Kuşadası
125 TL 118.75 TL
%5 indirim!
batıhan-beach-resort Her Şey Dahil

Batıhan Beach Resort

Kuşadası
153.85 TL 98.46 TL
%36 indirim!
suhan-360-hotel-&-spa Her Şey Dahil

Suhan 360 Hotel & Spa

Kuşadası
184.62 TL 99.69 TL
%46 indirim!
club-hotel-maxima-Özdere Her Şey Dahil

Club Hotel Maxima Özdere

Kuşadası
280 TL 151.2 TL
%46 indirim!
pigale-family-club Her Şey Dahil

Pigale Family Club

Kuşadası
125 TL 68.75 TL
%45 indirim!

Kuşadası

Bilinen yerleşim tarihi milattan önce 3 bin yılına kadar uzanan Kuşadası, Aydın'ın turistik değere sahip ilçelerinden biridir. Sahip olduğu uzun yerleşim tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Kuşadası, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Tarihi özellikli eserlerinin yanında eşsiz bir doğal güzelliğe, plaj ve koylara da ev sahipliği yapan Kuşadası, yılın büyük bölümünü ılık ve sıcak geçiren iklimi sayesinde hemen her mevsim yerli ve yabancı turistlerin uğrak tatil destinasyonlarındandır. Öte yandan Kuşadası erken rezervasyon otelleri de, hem uygun fiyata hem de müsaitlik sorunu yaşamadan tatil yapmanıza olanak sağlamaktadır.

Kuşadası'nda Gezilecek Yerler

Tarihi derinliği ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Kuşadası'nda Gezilecek Yerler listesini yine tarihi özellikli yapılar ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. İlk olarak Kuşadası'nın sahip olduğu tarihi özellikli yapı ve eserlerden bahsedecek olursak; Kuşadası'nın simgesi haline gelmiş olan Güvercinada Kalesi'nin iç kalesi Barbaros Hayrettin Paşa tarafından, surları ise Mora isyanı sırasında savunma amaçlı olarak İlyas Ağa tarafından yaptırılmıştır.

Milattan önce 4. yüzyılda şu anki konumuna taşınan Magnesia Antik Kenti'nin ilk olarak kurulduğu konum ise halen bilinmemektedir. 1618 yılında Sadrazam Mehmet Paşa tarafından inşa ettirilen Öküz Mehmet Paşa Kervansarayı, şehrin korsan saldırılarından korunması amacıyla inşa edilmiştir.

Kuşadası'nın sahip olduğu doğal güzelliklerden Şirince Köyü, görülmeye değerdir. Şirince'yi gezi planınıza eklerseniz Şirince'nin meşhur şarabını da tadabilirsiniz.

Yine doğal güzellikler arasında sayılabilecek olan Kuşadası Milli Parkı'nı da gezi planınıza ekleyebilirsiniz. Kuşadası'na yakın mesafede de gezilebilecek yerler oldukça fazladır. Kuşadası'na yakın bir konumda olan Efes Harabeleri'ni, Meryem Ana Evi'ni, mitolojiden izler taşıyan Zeus Mağarası'nı, Apollon Tapınağı ile ünlü Didyma Antik Kenti'ni, adını aşk ve güzellik tanrıçası Afrodit'ten alan Aphrodisias Antik Kenti'ni, mitolojik bir efsaneye sahip olan Çine Vadisi'ni gezi planınıza dahil edebilirsiniz.

Kuşadası, sahip olduğu tarihi özellikli yapılar ve doğal güzelliklerin yanında plaj ve koyları ile de yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir. Kuşadası'nın ev sahipliği yaptığı Palmiye Plajı, Kadınlar Denizi Plajı, Yeşil Plaj, Güvercin Adası Plajı, Yılancı Burnu, Pigale Plajı, Papaz Hamamı Plajı, Karaova Plajı, Pamucak Plajı, Kuştur Plajı, Sevgi Plajı, Uzun Plaj ve Kalamaki Plajında denize girebilirsiniz. Yine Davutlar Beldesi ve Güzelçamlı Beldesi'nde denizin tadını çıkarabilirsiniz.

Kuşadası'nda Konaklama

Hemen her mevsimde yerli ve yabancı turistlerin deniz tatili yapmak amacıyla tercih ettiği Kuşadası'nda konaklama imkanları da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Kuşadası Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Kuşadası'nda bulunan bu oteller yoğun turist talebinin tamamını karşılayabilecek niteliktedir. Ayrıca, Kuşadası su kaydıraklı oteller de, eğlenceli bir tatil yapmak için oldukça doğru bir tercih olacaktır.

Kuşadası'nda Ne Yenir?

Kuşadası'nın nüfus yoğunluğunun büyük bir bölümünü turistler oluşturduğu için yemek kültürü hemen her damak tadına hitap edebilecek niteliktedir. Kuşadası'nda dünya mutfağından birçok lezzeti tatma imkanı bulabilirsiniz.

Siz de Kuşadası'nı tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile Kuşadası'nı keşfetme imkanı için geç kalmayın!

KAMPANYALAR
suhan-360-hotel-&-spa Her Şey Dahil

Suhan 360 Hotel & Spa

Kuşadası
184.62 TL99.69 TL
%46 indirim!
club-hotel-maxima-Özdere Her Şey Dahil

Club Hotel Maxima Özdere

Kuşadası
280 TL151.2 TL
%46 indirim!
richmond-ephesus-resort Her Şey Dahil

Richmond Ephesus Resort

Kuşadası
180 TL153 TL
%15 indirim!
asena-hotel Yarım Pansiyon

Asena Hotel

Kuşadası
90 TL63 TL
%30 indirim!
arora-hotel Yarım Pansiyon

Arora Hotel

Kuşadası
95 TL66.5 TL
%30 indirim!
ponz-hotel-kuşadası Yarım Pansiyon

Ponz Hotel Kuşadası

Kuşadası
80 TL72 TL
%10 indirim!
marina-hotel-&-suites Oda kahvaltı

Marina Hotel & Suites

Kuşadası
99.75 TL61.85 TL
%38 indirim!
doubletree-by-hilton-hotel-kuşadası Oda kahvaltı

DoubleTree by Hilton Hotel Kuşadası

Kuşadası
182.88 TL155.45 TL
%15 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global