Lara Erken Rezervasyon Otelleri

Filtrele
Sırala
Aramayı Değiştir

Lara Nerededir?

Lara, Antalya ilinin Muratpaşa iline bağlı bir beldedir. Türkiye’nin en uzun kumsalı burada bulunmaktadır. Lara sözcüğünün Hititlerin çağdaşı olan Luvilerin dilinde “kum” anlamına geldiği düşünülüyor. Kundu sahiliyle komşudur. Antalya Havalimanı ve merkezine yakınlığıyla dikkat çeker. Antalya merkeziyle Serik ilçesi arasında yer almaktadır.

Lara Otellerinin Özellikleri Nelerdir?

Lara otelleri diğer tatil beldelerinden farklı bir özelliğe sahiptir: Burada birçok tema oteli vardır. İsterseniz ünlü Titanik’te yolcu, Topkapı Sarayı’nda sultan, Kremlin Sarayı’nda çar ve çariçe gibi tatil yapabilirsiniz. Antalya Lara otelleri size bu ayrıcalığı sunacak. Tema otelleri dışında tatil köyleri ve 5 yıldızlı otellerde konaklamanız da mümkün.

Lara Erken Rezervasyon Otelleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Lara erken rezervasyon otelleri, kış sezonundan başlayarak yaz aylarına kadar süren indirimli ve avantajlı bir dönemdir. Oldukça cazip yüzdelere varan indirimlerin yanı sıra yüksek sezon öncesi en güzel otellerde en güzel odaların müsaitliğiyle de dikkat çeker. Lara çok sayıda otele ev sahipliği yapar ve bu otellerin büyük bölümü kapasitesi yüksek olan otellerdir ama yaz aylarında Lara o kadar ilgi görür ki yer bulmak zorlaşır. O yüzden erkenden tatil planları yapmakta fayda var. Tatil.com erken rezervasyon fırsatlarını kaçırmayın, yaz tatilinde içiniz rahat olsun.

Lara’da Gezilecek Görülecek Yerler Nelerdir?

Lara gelişmeye devam eden bir tatil merkezidir. Türkiye’nin en geniş kumsalına sahip olması onu yerli ve yabancı tatilciler arasında iyice cazip kılmaktadır. Ayrıca Antalya merkeze de oldukça yakındır ve Antalya Uluslararası Havalimanı’ndan gelmek oldukça rahattır. Lara’da tematik otellerde konaklayabilir, büyük bir turizm projesi olan Larapark’ta eğlencenin doruğuna ulaşabilirsiniz.
Lara’da gezilecek yerler arasında Düden Kıyı Şelalesi bulunuyor. Düden Şelalesi, Aşağı Düden ve Yukarı Düden diye ikiye ayrılıyor. İkisi de Akdeniz’e dökülür. Yukarı Düden Şelalesi’ne İskender Şelalesi de denir. Bulunduğu bölge piknik ve mesire yeri haline getirilmiştir. Aşağı Düden Şelalesi Lara’da bulunan Düden Kıyı Şelalesi’dir. Lara şehir merkezine sadece 8 km uzaklıkta olan bu manzara görülmeye değerdir. Şelale 40 metrelik falezlerden denize dökülür. Yakınında Gençlik Parkı ve askeri tesisler bulunmaktadır.
Perge Antik Kenti, Antalya merkezinin 18 km doğusunda yer alır. Farklı milletleri bir arada bulundurmasıyla ün kazanmış olan Pamfilya Bölgesi’nin uzun yıllar başkentliğini yapmıştır. Araştırmalara göre, akropolisin tarihi Tunç Çağı’na kadar uzanmaktadır. Helenistik dönem sırasında zamanın en refah içindeki şehirlerinden biri olmanın tadını çıkarmıştır. Perge Antik Kenti’nden günümüze birçok önemli kalıntı ulaşmıştır. Bunlardan biri, antik dünyadan günümüze en iyi şekilde ulaşmış örneklerden biri olan stadyumdur. Onun dışında, amfi tiyatro, sütunlu cadde, Helenistik kapı ve Güney Hamamı da görülebilir.
Perge’nin hemen yanından Akdeniz Bölgesi’nin en güzel akarsularından biri olan Aksu Nehri geçer. Aksu, Kundu sahilinden denize dökülür. Kundu, Lara’yla bitişiktir.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global