Odessa Otelleri

Odessa

a. Odessa Otelleri

Odessa, Ukrayna'nın en büyük üçüncü kentidir. Karadeniz kıyısında yer alan önemli bir liman şehri olan Odessa Ukrayna'nın en hareketli şehirlerinden biridir. Şehirde görülmeye değer pek çok sanatsal ve tarihi eser bulunmaktadır. Bu özelliği ile pek çok turisti kendine çeken şehirde her biri birbirinden güzel olan Odessa Otelleri yer almaktadır. Öte yandan, tüm Ukrayna otelleri, ülkemizde oldukça tercih edilen şehirler arasındadır.

b. Odessa Gezilecek Yerler

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına maksimum 60 gün kalmak şartıyla vizesiz olan Odessa kesinlikle görülmeye değer bir şehirdir. Odessa'da görülmesi gereken yerlerin başında kentin sembolü haline gelen Potemkin Merdivenleri'dir. Tamı tamına 192 basamaktan oluşan bu merdivenler Primorskaya Caddesi ile marinayı birbirine bağlamaktadır. Yapımına 1837'de başlanan merdivenlerin inşaası 1841 yılında tamamlanmıştır. Muhteşem bir optik illüzyona sahne olan merdivenlerin en üst basamağından bakıldığında aşağıdaki basamaklar görünmez, yalnızca en üst basamak görünür. En alttan bakıldığında ise yalnızca yükselen basamaklar görülüyor.

Deribasovskaya Caddesi ise kentin en hareketli ve en işlek caddesidir. Sağli sollu pek çok kafe ve barın bulunduğu caddede yürüyüş ve alışveriş yapanları görmek mümkün. Odessa şeir merkezinin yaklaşık 70 kilometre dışında kalan yeraltı şehirleri de Odessa'nın tarihi geçmişine ışık tutan en ilginç tarihi yerlerdendir. Katakomb adı verilen bu yeralatı şehirleri 2.Dünya Savaşı sırasında Sovyet partizanların saklanma yeri olarak kullanılan bu şehirler deniz seviyesinden 60 metre aşağıda yer almaktadır. Çok sayıda yola sahip olan bir labirent olan bu yeraltı şehirlerinin şimdilik bilinen uzunluğu 2500 metredir.

c. Odessa'da Yaz Tatili

Odessa'ya ziyaretiniz yaz aylarına denk gelirse şehrin en popüler plajı olan Arcadia'ya gidip Karadeniz'de yüzme keyfi yaşayabilirsiniz.

d. Odessa Otelleri için tatil.com Avantajları Nelerdir?

tatil.com Odessa otelleri ile misafirlerine en iyi fiyat garantisi ve kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yaparak ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global