Ören

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde yer alan Ören, ilçenin denize kıyısı olan beldelerinden bir tanesi ve turistik açıdan en popüler olanıdır. Ören’in popüler bir tatil belde olmasında en büyük pay hiç kuşkusuz sahip olduğu doğal güzellikleridir. Bunun yanı sıra; Lidyalılara kadar uzanan tarihi, Edremit ile Ayvalık arasında sahip olduğu konumu, oksijeni bol havası ve her biri birbirinden güzel olan Ören otelleri de beldenin güzelliğini ve popülerliğini pekiştirir niteliktedir.

Bölgenin oksijen üretim tesisi olan Kazdağları, Ege Denizi’ne açılan mavi bayraklı kumsalları ve o kumsalları kaplayan ipek inceliğindeki kumları ile Ören yerli ve yabancı tatilcinin gözdesidir. Her geçen yıl ününe ün katan Ören gezilecek yerler bakımından tatilcilere geniş bir yelpaze sunduğu söylenemez. Ören’de gezilecek yerler listesinin başında Adramytteion kalıntıları yer alır. Antik Misya bölgesinin en önemli kentlerinden biri olan Adramytteion, Ören beldesine isimini veren yerdir. Ören’de görülecek yerlerden bir diğeri ise beldenin merkezinde yer alan asırlık meşe ağaçlarıdır.

Gezip görülecek yer bakımından pek zengin olmayan Ören’de ne yaparız diye aklına takılanlar varsa onlara Ören’in gecesinin ve gündüzünün ayrı renkli olduğunu müjdeleyebiliriz. Çünkü Ören misafirlerini eğlenceli bir şekilde ağırlayacak pek çok alternatife sahiptir. Mesela Ören’in çam ormanları ile kaplı, oksijen deposu bakir doğasında çadır kurup kamp yapabilirsiniz. Yazlık ev kiralayıp arkadaş grubunuzla unutulmaz bir tatil yaşayabilir ya da Ören otelleri arasında yerinizi ayırtıp her ihtiyacınızın giderildiği, konforlu bir tatil yaşayabilirsiniz. Ayrıca, Ören’in sahip olduğu Ege mutfağına ait birbirinden lezzetli yemekler ile ziyafet çekmek ise bonus!

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global