10c6c3
TRDWRA

Gülevi Safranbolu Hotel -  Safranbolu

Adres : Hükümet Sokak No:46 Safranbolu
4.5

0.00 TL

'den başlayan fiyatlarla

Size Özel Fırsatlar!

Peşin Fiyatına 9 Taksit

Misafir Değerlendirmesi

153 yorum!

Otel Bilgisi

Gülevi Safranbolu Otel

Gülevi Safranbolu, konaklama değil bir yaşatarak yaşama projesi olarak ortaya çıktı. Proje, bugün UNESCO Dünya Miras Listesinde bulunan Safranbolu'da 18. yüzyılda gelişen yaşam zenginliği ve duyarlığın günümüzde de yaşatılması amacıyla başlatıldı. Gül ve İbrahim Canbulat, 2000lerin başında komşu üç Osmanlı konağını satın aldı ve restore ederek işletmeye alıyor. Konakların üçü de 18. yüzyıldan kalma. Restorasyon sonucu, zaman ve insan eliyle oluşan bozulma ve yıpranma giderildi; konaklar özgün mimari yapılarına kavuşturuldu. Bugünkü işlevleri için zorunlu çağdaş donanım ise, Osmanlı konaklarının özgün bütünlüğünü örselemeksizin uyarlandı. Gülevi Safranbolu, 18. yüzyılın incelmiş yaşam keyfini, çağdaş kolaylaştırıcılardan taviz vermeksizin sunuyor. oluşmaktadır.

Otel Özellikleri

 • Hacımemişler Konağı'nda bulunan Aquarius Café ve Bar'da içkinizi yudumlayabilirsiniz. Özellikle, Hacımemişler Konağı'nın hazinesinde konumlanmış bulunan bar, günün her saatinde konuklarını ağırlamaya hazır tutuluyor. Bahçede bulunan Deck, café ve barın açık mekanı işlevini üstleniyor.

 • Gülnar Restoran'da, önceden rezervasyon yapılması koşuluyla gruplara, özel ziyafetler sunuluyor. Ziyafetlerde Batı Karadeniz Bölgesi'nden derlenen Paphlagonya Menüsü, bölgenin zengin yemek kültürünü masanıza getiriyor.

 • Gülevi Safranbolu, sınıf düzeninde 36 kişi, toplantı düzeninde 24 kişi kapasiteli Gülnar Salonu (37m², h:2.70cm) ve sınıf düzeninde 72 kişilik Ahır (69m², h:2.90cm) ile sergi, toplantı, konferans ve oda müziği etkinlikleri için mekanlar; etkinliğin gerektirdiği görsel/işitsel donanım yanında her türlü ikram ve yemek sağlayabilmektedir.

 • Gülevi Safranbolu'nun yaklaşık 600 metre karelik bahçesinde düğün ve nişan dahil her türlü toplantı ve ziyafetler düzenlenebilmektedir.

 • Gülevi Safranbolu doğa sporları yapanlara, motorsikletçilere (endura) ve bisikletçilere (mountain bike ve single track) özel parkurlarda her türlü destek ve ikram sağlayabilmektedir.

 • Konaklar ortak bir gizli bahçede buluşuyor. Bahçede bulunan tarihi mahalle çeşmesinin suyu hayat veriyor. Dingin bahçenin asıl sahipleri olan meyva ağaçları, mevsime göre ya çiçekleriyle renk katıyor ya da meyvelerini sunuyor.

  Oda Özellikleri

 • Gülevi'nin üç konağında biri süit, ikisi junior-suit, biri deluxe, on biri standart, biri ekonomik olmak üzere toplam 16 oda bulunuyor. Standart odaların altısı TWN, diğer tüm odalar DBL yataklıdır. Süitte konukların istekleri doğrultusunda otantik yer yatakları da kullanılabilmektedir.

 • Odaların herbiri farklı özelliklerdedir. Tarihi yapılara gösterilmesi gereken duyarlılık yanında, Osmanlı konaklarında geçmişin debdebesini yaşatabilmek amacıyla konaklar özgün arkitektoniğiyle korunulmaktadır. Odaların herbiri özgün sedirleri kullanılarak, diğerinden farklı renk ve dokuda kumaşlarla, atlas yorganlarla, elişi perdeler ve Türkmen halılarıyla dekore edilmiştir. 20 yüzyıla kadar, Osmanlı konaklarında hareketli mobilya bulunmuyordu. Bu nedenle özgün atmosferi yaşatabilmek amacıyla, odalarda hareketli mobilya kullanımı en az düzeyde tutulmuştur.

  Yakın Merkezler

 • İstanbul 410 km
 • Ankara 230 km

  Konum Bilgisi

  Gülevi Safranbolu, Safranbolu'nun tarihi merkezinde bulunmaktadır. Türkiye'nin Batı Karadeniz Bölgesi'nde bulunan Karabük İli'ne bağlıdır. İstanbul'dan 410km ve Ankara'dan 230km uzaklıktadır.

 • Yorumlar
  Gülevi Safranbolu Otel
  Hükümet Sokak No:46 Safranbolu
  0.00TL
  Tatil.com sizin için en iyi sonuçları buluyor..
  Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global