Sakarya Otelleri

ng-sapanca-wellness-&-convention Yarım Pansiyon

NG Sapanca Wellness & Convention

Sapanca
250 TL 230 TL
%8 indirim!
richmond-nua-wellness-&-spa-sapanca-+14 Oda kahvaltı

Richmond Nua Wellness & Spa Sapanca +14

Sapanca
311.66 TL 230.63 TL
%26 indirim!
talia-sapanca-hotel-&-spa Sadece Oda

Talia Sapanca Hotel & SPA

Sapanca
80 TL 76 TL
%5 indirim!
İstanbul-hotel-sapanca Oda kahvaltı

İstanbul Hotel Sapanca

Sapanca
85 TL 79.05 TL
%7 indirim!
konak-beyzade-hotel Oda kahvaltı

Konak Beyzade Hotel

Sapanca
113.05 TL 93.83 TL
%17 indirim!
baltürk-hotel Oda kahvaltı

Baltürk Hotel

Sakarya
106.4 TL 90.44 TL
%15 indirim!
ottoman-hotel-sakarya Oda kahvaltı

Ottoman Hotel Sakarya

Sakarya
133 TL 113.05 TL
%15 indirim!

Sakarya

Yerleşim tarihi Hititler'e kadar uzanan Sakarya ili, Marmara Bölgesi'nde yer almaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Sakarya, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Tarihi özellikli yapılarının yanında doğal güzellikleri ile ününe ün katan Sakarya, yılın her bölümünde turizm meraklısı misafirlerini ağırlamaktadır.

Sakarya Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli yapıları ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Sakarya'da Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi yapılar ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Sakarya'nın ev sahipliğini yaptığı tarihi özellikli yapılardan söz edecek olursak:

1892 yılında Sultan Abdülmecid'in karısı Rahime Sultan tarafından yaptırılan Rahime Sultan Camii, günümüze kadar sağlam olarak ulaşabilmiştir. Yapımına 1150 yılında başlanıp 10 sene içerisinde bitirilen Rüstem Paşa Camii, Kanuni Sultan Süleyman'ın sadrazamı Rüstem Paşa tarafından Mimar Sinan'a yaptırılmıştır. Muslihiddin Mustafa Bin Cüneyd tarafından 1486 yılında yaptırıldığı tahmin edilen Şeyh Muslihiddin Camii görülmeye değerdir.

Yavuz Sultan Selim'in Vezir-i Azamı Yunus Paşa tarafından 1517 yılında inşa ettirilen Yunus Paşa Camii, kubbesi kurşun ile kaplı olduğu için halk arasında Kurşunlu Cami olarak anılır. Osmanlı padişahı 2. Beyazıt tarafından yaptırılan 2. Beyazıt Köprüsü, kesme taşlar kullanılarak inşa edilmiştir. Bizans dönemi yapılarından olduğu sanılan Paşalar Kalesi, hem tarihi derinliği hem de ilgi çekici manzarası ile görülmeye değerdir. Bizans döneminde yapılmış olan Seyifler Kalesi, halen ayakta olan iki burcu ile misafirlerini beklemektedir.

Bizans İmparatorluğu'nun doğu sınırlarını korumak amacıyla inşa ettiği Harmantepe Kalesi, 12. yüzyıldan günümüze oldukça sağlam olarak ulaşmıştır. Atatürk'ün bir Sakarya ziyareti esnasında konakladığı binanın yenilenerek müzeye çevrilmesi sonucu oluşan Sakarya Müzesi (Atatürk Evi), Atatürk'e ait eşyaların ve Sakarya tarihine ışık tutan eserlerin sergilendiği bir müzedir.

1967 ve 1999 yıllarında Adapazarı'nı da etkileyen depremlerle ilgili bilinç oluşturmak için 2004 yılında inşa edilen Deprem Müzesi, her yaştan misafirlerini beklemektedir. Sakarya; bunlar ve benzeri birçok tarihi özellikli yapı ve eseri ile tarihe ışık tutmaktadır. Sakarya'da bulunan doğal güzellikler de tarihi yapılardan aşağı kalır değildir. Sakarya'da bulunan İnönü Yaylası, Sapanca Çiğdem Yaylası, Karagöl Yaylası, Sapanca Gölü, Poyrazlar Gölü, Acarlar Longozu, Sakarya Nehri ve Maden Deresi yerli ve yabancı turistler tarafından yılın her bölümünde sıkça ziyaret edilmektedir. Sakarya bu turistik değerlerinin yanında termal özelliğe sahip suları ile de turist çekmektedir. Sakarya Taraklı Termal Turizm Merkezi ve Akyazı Kuzuluk Kaplıcaları termal özellikli suları ile misafirlerine şifa vadetmektedir.

Sakarya Konaklama

Sakarya, gelişmiş turistik değerleri ile her mevsim yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği destinasyonlardandır. Artan turist sayısına karşılık verebilecek nitelikteki Sakarya Otelleri, her bütçeye hitap eden zengin alternatifleri ile misafirlerinin beğenisini kazanmaktadır.

Sakarya Ne Yenir?

Sakarya'ya gitmişken Sakarya'nın meşhur lezzetlerinden Islama Köfte, Yoğurtlu Döner ve Kabak Tatlısı gibi lezzetleri tatmadan şehirden ayrılmayın!
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global