Samos Otelleri

Conference Aston

Birmingham
62 TL

Samos

a. Samos Adası ve Samos Otelleri

Samos Adası, Türkçe ismiyle Sisam Adası; Yunanistan'ın on iki iyon kolonisi oluşturan ve ülkemizin Dilek Yarımadası karşısında bulunan adasıdır. Ülkemize en yakın ada olma özelliğine sahip olan adaya Türkiye'den direkt ulaşım imkanı bulunmaktadır. Yaz dönemleri için geçerli olan bu direkt ulaşım Kuşadası'ndan sağlanmaktadır. Yaklaşık 1,5 saat süren feribot yolculuğu sonrasına Samos'a ulaşım sağlamak mümkün. Yaz dönemleri dışında ise Rodos'a geçip buradan Sisam'a geçiş sağlayabilirsiniz. Bir günlük bir Samos yolculuğu sizi kesmeyeceği için uzun solujlu bir Sisam planı yapmanızı tavsiye ederiz. Bunun için tatil.com'dan Samos otelleri arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

b. Samos Adası Gezilecek Yerler

Samos adası gidebileceğiniz dillere destan Yunan Adaları'ndan sadece bir tanesidir. Diğer tüm Ege kıyıları ve Yunan adaları gibi göz kamaştıran bir doğal güzelliğe sahip olan Samos aynı zamanda antik Yunan'a dair etkileyici izler taşımaktadır. Dünyaca ünlü Pisagor'un doğduğu yere ev sahipliği yapan Samos Adası'nda Pythagoras kasabası görülecek ilk yerler arasında diyebiliriz. Bu kasaba aynı zamanda UNESCO Dünya Mirasları listesine girmiş bir sergiye kucak açmaktadır. Meryem Ana Manastırı, Hera Tapınağı, Eupalinos Kemeri, Samos Arkeoloji Müzesi, Samos Şehir Merkezi, Mikro Seitani Plajı ve Megalo Seitani Plajı Sisam Adası'nda görülecek yerler arasında yer almaktadır.

c. Samos Otelleri için tatil.com Avantajları Nelerdir?

Tatil.com Samos otelleri ile misafirlerine en iyi fiyat garantisi ve kredi kartına peşin fiyatına 9 taksit yaparak ödeme kolaylığı sunmaktadır.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global