Santo Domingo Otelleri

BQ Princess Hotel & Casino

Santo Domingo
62 TL

Mercure Comercial

Santo Domingo
56 TL

Hotel Palacio

Santo Domingo
99 TL

El Napolitano Hotel

Santo Domingo
67 TL

Hotel Plaza Naco

Santo Domingo
221 TL

Sofitel Nicolas de Ovando

Santo Domingo
113 TL

Santo Domingo

a.Santo Domingo Nerede?

Santo Domingo, bu yıl Survivor yarışmasının çekimlerine ev sahipliği yapmasıyla adını fazlasıyla duyduğumuz Dominik Cumhuriyeti'nin başkentidir. Türkiye'den aktarmalı uçuş ile yaklaşık olarak 14 saat süren Santo Domingo aynı zamanda ülkenin en büyük şehridir. Santo Domingo'da Yeni Dünya olarak anılan Amerika kıtasının ilk üniversitesi, ilk katedrali, ilk manastırı ve ilk kalesi bulunmaktadır.

b. Santo Domingo Otelleri

Dominik Cumhuriyeti tropikal iklimin etkisi altında olduğu için Santo Domingo'da da aynı iklim özellikleri görülmektedir. Şehrin en serin zamanları aralık ile mart ayları arasında yaşanır. Temmuz ve eylül arasındaki dönem ise hava sıcaklığının en yüksek olduğu zamanlardır. Nisandan temmuza olan süre şehri ziyaret etmek için en ideal zamanlardır. Santo Domingo'yu ziyaret ettiğinizde konaklayabileceğiniz pek çok Santo Domingo Oteli bulunmaktadır. Santo Domingo otelleri arasında en uygun bütçeli olanlar Gazcue Bölgesş'nde yer almaktadır. Daha merkezi olan Santo Domingo otelleri ise Zona Colonical bölgesinde yer almaktadır. Öte yandan belirtmek gerekir ki, tüm Dominik Cumhuriyeti otelleri için rağbet son yıllarda oldukça artmaktadır.

c. Santo Domingo ile Survivor Adası Arasındaki Mesafe

Santo Domingo, Dominik Cumhuriyeti'nin güneydoğu sahilinde yer almaktadır. Survivor yarışmasının çekimlerinin gerçekleştiği Las Terrenas adası ise ülkenin kuzeydoğu sahilindedir. Santo Domingo Havalimanı'na vardıktan sonra karayolu ile Las Terrenas'a 2 saatte ulaşmak mümkündür. Santo Domingo ile Survivor Adası arasındaki mesafede yaklaşık 150 kilometre kadardır.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global