Sorrento Otelleri

Alimuri

Sorrento
89 TL

Sorrento

Falez kayalıkların üzerine kurulmuş yarımada şeklinde muhteşem bir şehir Sorrento. Rengarenk evleri, limon ağaçları ve muhteşem Akdeniz havasının etkisinde bir İtalyan şehri olan Sorrento; şarapları ile ünlüdür. İtalyan mimarisinin Akdeniz doğasıyla muazzam uyumunu keşfetmek için Sorrento'yu görmeniz gerekir.

Sorrento'da Gezilecek Yerler listesine bakacak olursak: 1544 yılında dünyaya gelmiş olan ünlü şair Tarquato Tasso'yu yetiştirmiş olan Sorrento onun adını verdiği bir meydana sahiptir. Sorrento'nun en önemli ve en merkezi meydanı olan Piazza Tasso yani Tasso Meydanı, birçok önemli esere de ev sahipliği yapmaktadır. Aziz Antonino'ya adanmış ve 9. yüzyılda inşa edilmiş olan Basilica di Sant'Antonino 1753 yılında yenilenmiştir. Her yıl yüz binlerce kişi tarafından ziyaret edilen ve İtalyan mimarisinin ince işlerinden biri olan Duomo Katedrali de Sorrento'nun en önemli katedrallerinden biridir. Ahşaptan yapılmış birçok ilginç eserin bulunduğu Museo-Bottega Della Tarsia Lignea, Sorrento'daki önemli müzelerden biridir. Ağaç işleri, antika eşyalar, resimler ve porselenlerin yer aldığı Museo Correale di Terranova'yı görmelisiniz.

15. yüzyılda roman stilinde inşa edilen Sorrento Katedrali ve Çan Kulesi 1924 yılında aslına uygun olarak baştan inşa edilmiştir. Yapımı 18. yüzyılda tamamlanan Servi di Maria Kilisesi Barok tarzda inşa edilmiştir.

Sorrento'ya gitmişken son yüzyılda Avrupa'da aktivite gösteren tek dağ olma özelliği taşıyan Vezüv dağı da görülebilir. 24 Ağustos 79 tarihinde 2 gün süren volkanik faaliyet sonucu yıkılan Pompeii kenti kalıntıları da gezilebilecek yerlerden. Pompeii kalıntıları, UNESCO tarafından Dünya Miras Listesi'ne alınmış olup İtalya'nın en popüler turistik merkezlerinden biridir.

Sorrento'dan deniz otobüsleri aracılığıyla kolayca ulaşım sağlayabileceğiniz Capri Adası, geçmişte İmparatorların günümüzde ise jet sosyetenin evi konumundadır. Birçok ünlü plajı ve tarihi özellikli yapılarıyla kesinlikle görülmesi gereken bir yer Capri Adası.

Sorrento, ünlü şarapları, plajları, restaurant ve cafeleriyle gezi esnasında yorulanlar için birçok dinlenme fırsatı sunmakta. Sorrento Otelleri konaklama ihtiyacı duyan misafirlerine her bütçeye uygun fiyatlarla birçok konforlu alternatif sunmaktadır.

Sorrento'ya Napoli veya Roma havalimanlarından kara yolculuğu veya trenle; Capri Adasından ise deniz otobüsleri ile ulaşabilirsiniz. Sorrento'da deniz mahsulü yemekleri, pizza çeşitlerini ve limonlu keki denemelisiniz.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global