Tekirdağ Otelleri

yayoba-hotel Oda kahvaltı

Yayoba Hotel

Tekirdağ
113.05 TL 96.09 TL
%15 indirim!

Tekirdağ

Yerleşim tarihi Paleolitik Çağ'a kadar uzanan Tekirdağ ili, önemli konumu sayesinde tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden birçok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Sahip olduğu tarihi derinliğin yanında İstanbul'a yakın konumu, doğal güzellikleri ve plajları ile gözde tatil mekanlarından biri olmaya aday olan Tekirdağ, her geçen gün potansiyeline bir adım daha yaklaşmaktadır. Yerleşim tarihi 1 milyon yıl öncesine kadar uzanabileceği tahmin edilen Tekirdağ'da Gezilecek Yerler listesini bu büyük tarihten günümüze ulaşan eserler ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Günümüzde Marmara Ereğlisi ilçesi sınırları içinde bulunan Perinthos Antik Kenti, milattan önce 6. yüzyıla tarihlenmektedir. Yine Tekirdağ'da bulunan Karaevlialtı Höyüğü, Menekşe Çatağı Höyüğü, Naip Tümülüsü, Bisanthe ve Herain Teikhos Antik Kenti görülemeye değer tarihi özellikli mekanlardır.

Tekirdağ'ın sahip olduğu diğer tarihi özellikli yapılardan; Tekirdağ'da yaşamış medeniyetlerin izlerine rastlayabileceğiniz Tekirdağ Arkeoloji ve Etnografya Müzesi, Ters T planlı olarak 1498 yılında yapılmış olan Mirliva Hüseyin Paşa Camii, Vatan Şairi Namık Kemal'in yaşadığı mahallede bulunan Namık Kemal Evi, Macar prensi Rakoczi'nin yaşadığı Rakoczi Müzesi, Sultan Abdülhamit tarafından Fransa'dan getirtilen dökme demirlerle yaptırılan Hora Feneri, 1553 yılında Mimar Sinan tarafından Rüstem Paşa adına yapılan Rüstem Paşa Camii, Gazi Ömer Bey Türbesi ve 6. yüzyıldan kaldığı tahmin edilen Çorlu Kalesi görülmeye değer olanlarıdır.

Tekirdağ, sahip olduğu tarihi özellikli mekanların dışında doğal güzellikleri ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Tekirdağ'ın ev sahipliği yaptığı; Atatürk Ormanı, Kumbağ, Barbaros, Şarköy ve Saray sahip olduğu doğal güzellikler ile bilinmektedir. İstanbul'a yakınlığı ile dikkat çeken Kumbağ, berrak denizi ve Uluslararası Mavi Bayrak Ödüllü plajı ile turistlerin ilgi odağıdır. Yine Marmara Denizi kıyısında bulunan Şarköy ilçesi de mavi bayraklı plajı ile turistlerin uğrak mekanlarından biridir. İlçe ayrıca şarap üretimi ile de tanınmaktadır. İlçeye uğramışken meşhur şarabından tatmayı unutmamanızı tavsiye ederiz. Yine Tekirdağ'ın meşhur lezzetlerinden Tekirdağ Köftesi de Tekirdağ'a gitmişken tatmanız gereken lezzetlerin başında gelmektedir.

Sahip olduğu tarihi ve doğal güzelliklerle bilinen Tekirdağ'da konaklama ihtiyaçlarınıza cevap vermek için bekleyen Tekirdağ Otelleri sunduğu konforlu hizmet ile misafirlerinin beğenisini kazanmaktadır. Siz de Tekirdağ'ı gezilecek yerler listenize ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken bu Trakya ilini keşfetmek için geç kalmayın!
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global