Viyana Otelleri

Viyana

Tarih, Kültür ve Sanat kokan muhteşem bir Orta Avrupa şehrini keşfetmeye hazırlanın! Geçmişte Avusturya­Macaristan İmparatorluğu'na başkentlik eden bu muazzam şehir şimdilerde ise Avusturya'nın başkenti konumunda.

Viyana Gezilecek Yerler bakımından oldukça zengindir. Schönbrunn Sarayı ya da Viyana'nın Versailles'i denilen köşkte 1400'den fazla oda ve birçok büyük bahçe bulunmakta. "Coach and Carriage Museum" adlı müzeyi de içerisinde barındıran saray Avusturya'nın en çok ziyaret edilen mekanı konumunda.

Hofburg Sarayı; başta Habsburg hanedanı olmak üzere Avusturya­Macaristan İmparatorluğu'nun birçok yöneticisine ve hanedanına ev sahipliği yapmış. 5 milyona yakın tarihi eseri barındıran saray, günümüzde müze olarak kullanılmakta.

Viyana'nın merkezindeki 1365 yılında inşa edilmiş olan Aziz Stephan Katedrali ise Viyana'nın en önemli simgelerinden. Kentin merkezinde bulunan Stephansplatz Meydanı'ndaki katedral, Roma Gotik mimariye sahip.

Viyana Sanat Tarihi Müzesi(Kunstistorisches Museum) dekoratif sanatlar ve güzel sanatlar koleksiyonlarıyla dünyaca üne sahip.

Doğa Tarihi Müzesi(Naturhistorisches Museum) ise türünün en büyüklerinden ve Avrupa'nın en önemli müzelerinden biri. 39 salonda dünya ve yaşamla alakalı değerli madenler, nadir fosiller, dev dinazorlar ve eşsiz tarih öncesi buluntulardan oluşan binlerce nesne sergilenmekte. On dokuzuncu yüzyılın ortalarında inşa edilmiş olan Devlet Operası(Wiener Staatsoper) ise sanat dünyasına göre dünya operasının merkezi sayılmakta. Viyana'da yapılacak şeylerin başında klasik müzik konserine gitmek geliyor.

Albertina Müzesi, Maria vom Siege Kilisesi, St. Peter Kilisesi, Mariahilf Kilisesi, Belvedere Sarayı ve Schönbrunn Sarayı ise Viyana'da gezilecek diğer başlıca yerlerden. Konaklama bakımından da oldukça zengin olan Viyana'da Viyana Otelleri, her bütçeye uygun bir alternatif sunmakta.

Viyana'ya ulaşım uçakla İstanbul'dan yaklaşık olarak 2 saat 15 dakika sürmektedir. Viyana'nın uluslararası Schwechat Havaalanı şehir merkezine 20 km uzaklıktadır. Şehir içi ulaşımda ise Avrupa'nın en temiz ve düzenli ulaşım ağına sahiptir desek yanılmış olmayız. Metro, tramvay ve otobüs hatlarıyla şehir size asla otomobil'i arattırmıyor. Ayrıca gece hizmet veren Night Line otobüsleri ve belli noktalar arası çalışan gece dolmuşları da var. Bir diğer ulaşım önerimiz ise bisiklet; bisiklet yolları iyi düzenlenmiş olan şehirde bisiklete binmekten zevk alacaksınız. Sizde erken rezervasyon fırsatlarından yararlanın ve Viyana'da alışverişin, Şinitzel'in, Kahve ve özel keklerin tadını doyasıya çıkarın!

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global