Yunanistan Otelleri

Yunanistan

Hemen yanı başımızda yer alan Yunanistan ya da resmi adıyla Helen Cumhuriyeti antik çağlara dayanan tarihi, medeniyete kattığı değerleri, kendine özgü kültürü, renkli gece hayatı, mitolojik efsaneleri ve Yunanistan otelleri ile her karışı görülmeye değer bir ülkedir.

Balkanlar’ın güneyinde yer alan Yunanistan; Arnavutluk, Bulgaristan, Makedonya ve Türkiye ile komşudur. Avrupa Birliği ülkesi olan ülke Osmanlı İmparatorluğu’nun zayıflama sürecinde İstanbul idaresinden çıkarak kurulmuştur. Doğal ve tarihi açıdan fazlasıyla zengin olan Yunanistan’da gezilecek yerler de bir hayli fazladır. Başkenti Atina olan Yunanistan’da görülecek yerler için bir sınır çizmek gerekirse Girit, Halkidiki, Kos, Kavala, Mikonos, Patmos, Santorini, Selanik, Leros ve Rodos şehir ve adalarını sayabiliriz. Yunanistan tatili için kendiniz bir rota belirleyip kısım kısım gezebileceğiniz gibi, düzenlenen Yunanistan turları ile de gidebilirsiniz. Tercihinizi Ege’nin Yunan güzelleri olan Yunan adalarından yana kullanmak isterseniz de cruise turlarını tercih edebilirsiniz.

Yunanistan’ın gezilecek yerlerini biraz detaylandırmak gerekirse; başkent Acropolis ve Pantheon’u en başta söylemezsek olmaz… Yine Atina’da bulunan Plaka Bölgesi tavernalarıyla, dar sokakları ve sokakları süsleyen tezgahlarıyla şehrin en canlı yerlerinden olup, görülmeyi hak etmektedir. Denizle buluşmak için ise rotanızı Glyfada’ya çevirebilirsiniz. Yunanistan’ın önemli kentlerinden olan Selanik’te Kanuni döneminden kalan Beyaz Kule’yi ve Atatürk’ün evini ziyaret edebilirsiniz. Şehir hayatından uzaklaşıp ciğerlerinizi iyot ve çam kokusuyla canlandırmak istediğinizde ise güneye inip Santorini, Mikonos, Leros ve Kos’a yelken açabilirsiniz. Bu adalarda eğlenceyi doruklarda yaşarken, Ege’nin nefis manzarasına tutulabilirsiniz.

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global