Altınoluk Otelleri

rawda-resort-hotel-altınoluk Oda kahvaltı

Rawda Resort Hotel Altınoluk

Altınoluk
125 TL
kervan-tatil-köyü-otel Yarım Pansiyon

Kervan Tatil Köyü Otel

Altınoluk
133 TL 99.75 TL
%25 indirim!

Altınoluk

Altınoluk, Balıkesir'in Edremit ilçesine bağlı bir tatil kasabasıdır. Yemyeşil zeytinlikleri, verimli toprakları, Kaz Dağları'nda salınan çam ormanları, oksijen bakımından dünyada ikinci sırada olan havası, çağıl çağıl akan pınarları, berrak denizi, temiz kumsalları, şifa dağıtan Altınoluk kaplıcaları ve her biri işinde profesyonel olan Altınoluk otelleri ile mutlaka görülmesi gereken bir yerdir. Tabiat harikası yerlerin yanı sıra tarihsel pek çok zenginliği de içinde barındıran Altınoluk gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir dolayısıyla Altınoluk'ta görülecek yerler listesi oldukça kabarıktır.

Altınoluk, eskiden köy iken şimdilerde ülkemizin gözde tatil beldeleri arasına adını yazdırmıştır. Belde hakkındaki verilere ilk olarak 16. yüzyılda rastlanmaktadır. Buradan hareketle, eski adıyla Papazlık olarak bilinen Altınoluk'un kuruluşunun 450 yıl öncesine dayandığını söyleyebiliriz. Beldede mevcut olan Rum nüfusunu ise, 1820'li yıllarda Midilli Adası'ndan çalışmak üzere Altınoluk'a göç edenlerin beldeye yerleşmesiyle açıklanabilir. Uzun yıllar öncesinden Altınoluk'ta devam eden Rum ve Türk yaşamı, kültürel birikimimize de yansımış pek çok mimari örnekler ortaya çıkmıştır. 36 adet yapısının tescil edildiği Altınoluk, 1991 yılında Burs Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu tarafından kentsel sit alanı olarak ilan edilmiştir.

Efsanevi İda Dağı'nın eteklerinde masmavi denizi, verimli zeytinlikleri, lahitleri, paşa konakları ile cennetten bir parça gibi olan Altınoluk yaz tatilinin uğrak noktalarındandır. Bol oksijenli, çam kokulu, serin esintiler ile insanın içini ısıtan sarı sıcak güneşin bir arada bulunduğu Altınoluk her yıl yerli ve yabancı binlerce turistin akınına uğrar. Kimi kiraladığı yazlık evlerde konaklarken kimi de Altınoluk otellerini tercih eder. Gündüzleri sessiz, huzurlu olan Altınoluk geceleri eğlence hayatı ile renklenir. Altınoluk gece hayatı genelde gençlerin tercih ettiği renkli gece kulüpleri ile hareketlenir.

Altınoluk'ta görülecek yerler listesinin en başında Şahinderesi Kanyonu yer alır. Kazdağları'nın batısında, 27 kilometre boyunca uzanan bir doğa harikası olan kanyon Kazdağları'nın baca görevini görmektedir. Oldukça dik ve engebeli olan kanyonda rehberler eşliğinde turlar düzenlenir. Şahinderesi Kanyonu gezisinde irili ufaklı pek çok göl görmek mümkündür.

1993 yılında milli park ilan edilen Kazdağı, Altınoluk'un bir diğer güzelliğidir. Zengin su kaynakları, termal suları, oksijen yayan çam ormanları ile ünlü olan milli parkın bir efsanesi vardır. Efsaneye göre; Sarıkız adında genç bir kız babası ile beraber Ayvacık'ta yaşar. Genç kız o kadar güzeldir ki köyün tüm delikanlıları Sarıkız'ın peşindedir. Ancak Sarıkız hiç birine yüz vermez, tek laf dahi etmez. Onun için önemli olan hayvanlarıdır. Kuşları beslemektir... Bunu hazmedemeyen köy halkı Sarıkız hakkında çeşitli dedikodular çıkarırlar. Köylü halkın düşmeyen laflara dayanamayan babası, Sarıkız'ı öldürmeye karar verir ve İda Dağı'na (Kaz Dağları) götürür. Ne var ki kızını öldürmeye kıyamaz ama köye de götüremez. Çareyi kızını dağda bırakmakta bulan baba tek başına köye döner ve kızını öldürdüğünü söyler. Yaşamına dağda devam eden Sarıkız, yolu İda Dağı'ndan geçen herkese yardım eder. Namı dilden dile yayılı. Babasının köyüne de gelir tabi... Dağda ermiş bir kız olduğunu duyan baba bahsedilen kızın kendi kızı olduğunu anlar ve onu görmeye gider. Kızını görünce ölmediğine sevinen baba kızının boynuna sarılır ve sonra bir bardak su ister. İşte tam bu sırada Sarıkız, kendinden çok uzak olan denizden sadece elini uzatarak testisini doldurur ve babasına su ikram eder. Babası kızının gerçekten ermiş olduğunu ablar ve göz yaşlarına boğulur...
 

Altınoluk Otel Fırsatları

Altınoluk otel fiyatları

ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!
En Ucuz

Altınoluk tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Altınoluk Tatil Fırsatları

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.
En fazla seçenek
Altınoluk otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global