Haritada Göster

Filtre

Tesis Özelliği
Tesis Tipi

Kepez Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 5 tesis bulundu.

Antalya şehir merkezinde yer alan Kepez ilçesi, merkezi konumunun yanında gezilebilecek yapı ve doğal oluşumları ile de ülke turizminin önemli merkezlerinden Antalya’nın gurur kaynaklarından biridir.

Karain Mağarasında yapılan kazılarda çıkan eserlerle tarihi milattan önce 220 bin yılına kadar uzanan Antalya’nın merkez ilçelerinden biri olan Kepez; bu tarihi özelliğini birçok farklı medeniyetten kalma tarihi özellikli eserleriyle yansıtmaktadır.

Birçok medeniyetten izler taşıyan Kepez’de Gezilecek Yerler listesini tarihi özellikli eserler ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Kaynağını Kepez Hidroelektrik santralinden alan Düden Şelalesi, Düdenbaşı denilen noktada yer yüzüne çıkmaktadır. İki kola ayrılan Düden Çayı; Aşağı Düden ve Yukarı Düden olmak üzere 2 ayrı şelale oluşturur. Özellikle Aşağı Düden 40 metrelik falezleri ile görülmeye değerdir. Yukarı Düden Şelalesine milattan önce 4. yüzyılda Büyük İskender’in bu bölgeden geçerken atlarını sulattığı için İskender Şelalesi de denmektedir.

Düden çevresinde yer alan antik mezarlar milattan sonra 2 ile 7. yüzyıllar arasında tarihlendirilir. Mezarların sahiplerinin yaşam alanı olduğu varsayılan Varsak beldesi sınırları içinde yer alan doğal surlarla çevrili olan Lyrbotae köy yerleşkesi kalıntıları da görülmeye değer yerlerdendir. Döşemealtı’nda yer alan Kırkgöz Han 13. yüzyılda 2. Gıyasettin Keyhüsrev Bin Keykubat tarafından yaptırılmıştır. Kepez Hayvanat Bahçesi’nin de yer aldığı bu yapıların hepsi Kepez gezinizin içinde yer alması gereken konumlardır.

Kepez’in merkezi konumu ve gelişmiş ulaşım olanakları ile bu listedeki tüm konumları rahatlıkla gezebilir çevrede bulunan diğer gezilecek yerleri de görme fırsatı bulabilirsiniz.

Kepez gezinizi birçok alternatifi bulunan restoran, cafe ve eğlence merkezleri ile renklendirebilir, her bütçeye hitap edebilen alternatiflere sahip Kepez Otelleri sayesinde konforlu bir konaklama deneyimi yaşayabilirsiniz. Ulaşım imkanlarının gelişmişliğinden daha önce de bahsettiğimiz Kepez, Antalya havaalanına 9 kilometre mesafedeki konumuyla merkezi konum avantajını bir kez daha hissettirmektedir.

Antalya şehir merkezinde bulunan Kepez’i sizde tatil planlarınızın merkezine eklemeyi unutmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Kepez tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Kepez otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.