Isfahan Otelleri

Abbasi Hotel Isfahan

Isfahan
133 TL

Isfahan

Tarihi Yontma Taş Devri'ne kadar uzanan ve birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapıp bunlardan bazılarının ise başkentliğini üstlenen, 16. yüzyılda çıkartılmış madeni paraların üzerlerinde bulunan "Dünyanın Yarısı" sıfatını hakkıyla taşıyan bir şehirdir İsfahan. İran'ın İsfahan Eyaletinin merkezi olan şehir, aynı zamanda ülkenin en büyük üçüncü şehridir. Tarihte Safavi Devleti'ne ve Pers İmparatorluğu'na başkentlik yapmış olan İsfahan, bu dönemlerden birçok tarihi özellikli eseri de halen bünyesinde bulundurmaktadır.

Sanat eserleri ve tarihi özellikli yapıları ile dikkat çeken İsfahan'da Gezilecek Yerler listesine göz atacak olursak; UNESCO tarafındann 1979 yılında Dünya Kültür Mirası listesine alınan Nakş-ı Cihan (İmam) Meydanı listede ilk sırayı alır. Safevi Hükümdarı Şah Abbas tarafından yaptırılan meydan; mavi çinileriyle dikat çeken İmam Camii, tavan ve duvarlarındaki süslemeleriyle dikkat çeken Kakh-ı Ali Gapu Sarayı (Ali Kapı Sarayı), çini işlemeleriyle dikkat çeken Şeyh Lütfullah Mescidi gibi önemli yapılarla çevrelenmiştir.

İsfahan'da gezilebilecek diğer başlıca yerler ise; 2012 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınmış olan ve tarihi 8. yüzyıla kadar uzanan Mescid-i Cuma (Cuma Camii), 20 sütunu bulunan ve bu sütunların görüntüsünün önündeki havuzda yansımasından dolayı 40 sütun olara anılan Cehel Soton, 14. yüzyılda yapılmış ve bir mimari hatadan ötürü Sallanan Minareler adını alan Munar Juban, İsfihan'ı ikiye bölen Zayendeh Nehri üzerinde bulunan 6 köprüden en önemlisi olan Si-o-se Pol'dir.

Başlıcalarından bahsettiğimiz gezilecek yerlerden daha bahsedemediğimiz birçoğuna da ev sahipliği yapan İsfahan, konaklama imkanları bakımından da oldukça zengindir. İsfahan Otelleri, her bütçeye hitap edebilen birçok alternatifi ile misafirlerini konfor ve kalite bakımından memnun etmektedir. Son olarak dikkat etmeniz gereken esaslarla yazıyı bitirelim. 1979 yılında gerçekleşen devrim ile İslam Cumhuriyeti sistemine geçen İran'da Şii mezhebi esaslarına dayalı İslam Hukuku sistemi ülkede uygulanmakta. Bu da İran seyahatinizde dikkat etmeniz gereken bazı esasların olmasına yol açıyor. Müslüman olsun veya olmasın bütün kadınların başlarını örtmesi gerekiyor. Erkeklerin ise şort giymeleri ve küpe takmaları yasak. Toplu taşımada genellikle kadın ve erkekler ayrı ayrı oturuyor ve ülkede alkol ve uyuşturucu da yasak.

İsfahan Otel Fırsatları

İsfahan otel fiyatları

ve rezervasyon bilgilerini sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!
En Ucuz

Isfahan tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

İsfahan Tatil Fırsatları

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.
En fazla seçenek
Isfahan otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global