0 Gece

Filtrele

Kırıkkale Otelleri

Yerleşim tarihi milattan önceki dönemlere ulaştığı sanılan ve bu yönde arkeolojik araştırmalar yürütülen Kırıkkale ili, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Önceleri Ankara’ya bağlı bir ilçe olan Kırıkkale, 1989 yılında şehir statüsüne kavuşmuştur. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Kırıkkale, bu medeniyetlerden pek çok eseri de günümüze kadar ulaştırmıştır.

Kırıkkale Gezilecek Yerler

Kırıkkale, birçok tarihi özellikli yapıya ve doğal güzelliğe ev sahipliği yapmaktadır. Kırıkkale’de Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Öncelikle Kırıkkale’nin sahip olduğu tarihi özellikli yapılardan bahsedecek olursak: 1605 yılında inşa edilen Hasandede Camii, kare planlı olarak kesme taştan inşa edilmiştir. Gövdesi tuğla olan minaresi ise, pabuç kısmına kadar kesme taştan inşa edilmiştir. Yapılan araştırmalar sonucunda Demir Çağı’na kadar uzanan bir tarihe sahip olduğu anlaşılan Çeritkale Kaya Mezarları, Çeritkale Köyü’nde bulunmaktadır. 1990 yılında hizmete giren Silah Sanayi Müzesi, kronolojik olarak sıralanan 299 adet eserin sergilendiği büyük bir koleksiyona sahiptir. 12. yüzyıl Selçuklu Devleti eserlerinden biri olduğu düşünülen Çeşnigir Köprüsü zamanla yıkılsa da Yavuz Sultan Selim’in Mısır seferi sırasında yeniden inşa edilmiştir. 1121 yılında inşa edildiği tahmin edilen Ballı Camii ve Türbesi, tavan örtüsündeki ahşap işçiliği ile dikkat çekmektedir.

  1. yüzyıldan itibaren Kırıkkale’de inşa edilmiş olan tarihi evler; alt katı kagir, üst katı ahşap olarak inşa edilmiştir. 15. yüzyıl yapısı olduğu tahmin edilen Koçubaba Camii ve Türbesi; pek çok kez onarımdan geçtiği için orjinal yapısını yitirmiştir. Kırıkkale bu tarihi özellikli yapılar gibi bahsedemediğimiz daha birçok tarihi özellikli yapıya da ev sahipliği yapmaktadır. Kırıkkale’nin sahip olduğu doğal güzellikler de yerli ve yabancı turistlerin dikkatlerini cezbetmektedir. Yarı yapay-yarı doğal bir mağara olma özelliğine sahip olan Sulu Mağara; Kırıkkale’nin en önemli turizm merkezlerinden biridir. 285 metre uzunluğa sahip olan mağara, son zamanlarda yapılan çalışmalar ile turizme kazandırılmıştır. Karaahmetli Tabiat Parkı ise Kırıkkale’nin doğal zenginliklerini bulabileceğiniz eşsiz bir yerdir.

Kırıkkale Konaklama

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistleri çeken Kırıkkale’de konaklama imkanları da gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile dikkatleri çeken Kırıkkale Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirerinin memnuniyetini sağlamaktadır.

Kırıkkale Ne Yenir?

Kırıkkale’nin meşhur lezzetlerinden Un Tarhanası, Yoğurtlu Tarhana, Sızgıt, Ekmek Aşı, Madımak, Pelte, Bazlama, Kömbe, Etli Bulgur Pilavı ve mantı gibi lezzetleri tatmadan Kırıkkale gezinizi tamamlamayın!

Bu tarihlerde müsait bir otel bulamadık.

Bu tarihlerde müsait bir otel bulamadık.

Aramanızı değiştirerek kendinize uygun otel bulabilirsiniz.

Aramanızı tekrar yapmak ister misiniz?

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Kırıkkale tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Kırıkkale otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
HEMEN ARA WHATSAPP DESTEK