Adana Uçak Bileti Ara

Adana

Adana deyince hepimizin aklına kebap geliyor değil mi? Eminim ki sırf kebap yemek için bir anda Adana’ya atlayıp giden birçok kişiyle karşılaştın. Peki sen halen bu çılgınlığı yapmadın mı? Haydi hemen tatil.com’ dan ucuz uçak biletini al ve kebap’ın doğduğu şehri keşfet. Göreceksin ki Adana’yı Adana yapan sadece kebap değil. Güneydoğu ve Akdeniz kültürlerinin birleştiği bu şehrin en önemli simgelerinden biri de Taşköprü. Seyhan Nehri’ne bir göz kırp ve Ramazanoğulları Camii’ni ziyaret et. 16. yy a tarihlenen yapıya hayran kalacaksın. Tüm Adanalılar’ın uğrak yeri olan Merkez Park da soluklan ve yeşile doy. Adana’nın bir başka simgesi olan Büyük Saat Kulesi’ni  (gerçekten de büyük) gör. Romalılar’ın izlerini bulabileceğin Arkeoloji Müzesi’ni ziyaret et ve sonrasında yaklaşık 100 m yüksekliğindeki Varda Köprüsü’ne hayran kalacaksın. Hani o çizgi filmlerde izlediğimiz çok yüksek, uzun trenlerin geçtiği köprüler vardır ya, işte bu köprü o köprülerden. Küçük bir tavsiye Adana’yı ziyaret edilecek en güzel aylar Nisan, Mayıs, Ekim ve Kasım aylarıdır.

Adana Ulaşım Bilgileri

Adana Şakirpaşa Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Adana Şakirpaşa Havalimanı şehir merkezine 5 km mesafededir ve merkeze ulaşmak için en uygun alternatif taksilerdir.

Otobüs şehir içinde en yaygın ulaşım ağı belediye otobüsleridir. Ödeme sistemi Kentkart adı verilen elektronik kartlar ile sağlanmaktadır.

Metro ağı çok yaygın olmamakla birlikte 14 km lik bir mesafede hizmet veriyor. Metroda da Kentkart kullanılıyor.

Adana’yı gezmek için en iyi seçim araç kiralamadır. Havalimanı içerisinde bulacağınız birçok araç kiralama şirketinden aracınızı kolayca kiralabilirsiniz.


En ucuz Adana otel fiyatlarını aramak için Adana Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Adana Ortalama Sıcaklık
Gün Min Maks
Sal 10 12
Çar 10 17
Per 6 17
Cum 7 16
Cmt 5 16
Paz 6 17
Pzt 6 16
En Uygun Uçak Bileti
En uygun uçak bileti fiyatları tatil.com'da. 55 adet yurtiçi, 10131 adet yurtdışı olmak üzere toplam 10186 farklı şehire tatil.com ayrıcalığı ile uçabilirsiniz!
Uçak Bileti Fırsatları
Uçak bileti fırsatları, en avantajlı uçak bileti kampanyaları tatil.com'da! İstediğiniz yere, oldukça uygun fiyatlarla uçmak için kampanyalarımızı takipte kalın.
Uçak Bileti Sorgulama
Uçak bileti sorgulamak için, kalkış ve varış şehriniz ile uçmak istediğiniz tarihi belirterek birbirinden uygun fiyatlı uçak biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Otel Rezervasyonu
Uçak bileti sorgulamak için, kalkış ve varış şehriniz ile uçmak istediğiniz tarihi belirterek birbirinden uygun fiyatlı uçak biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global