Diyarbakır Uçak Bileti Ara

Diyarbakır

Dicle Nehri’nin çevresinde kurulmuş, binlerce yıllık tarihi kent Diyarbakır’ı keşfe hazır mısın? Tam da havalar serinlemeye başlamışken yılın gezilecek en güzel aylarında yap bir Güneydoğu. Hanlar, kervansaraylar, köprüler… Mezopotamya havası seni çağırıyor. Dünyanın en uzun ikinci suruna sahip Diyarbakır’da görülecek yerler as bir güne sığmayacak. Şehrin en eski ve önemli yapısı Ulu Cami’dir. Neredeyse 1500 yaşındaki caminin mimari yapısına hayran kalacaksın. Akkoyunlu Devleti dönemine tarihlenen dört ayaklı minare Anadolu’da tektir. Geç  Roma dönemine tarihlenen Meryem Ana Kilisesi ise buradaki Süryaniler için ayrı bir öneme sahip. Birçok kervansaray bulunan şehirde halen Mezopotamya ve Anadolu’nun dinlenme duraklarındaki o mistik havayı ruhunda hissediyorsun. Yakın döneme ait görülesi bir diğer yer de Cahit Sıtkı Tarancı Müzesi. Yazarın kişisel eşyalarının bulunduğu müzeyi ziyaret edip 35 yaş şiirini hatırlarken zamanın değerini bir kez daha fark edip tatil.com un avantajlı fırsatlarını daha sık takip edip daha çok gezmek hevesini hissedeceksin.

Diyarbakır Ulaşım Bilgileri

Diyarbakır Havalimanından Şehir Merkezine Ulaşım

Diyarbakır Havalimanı şehir merkezine yaklaşık 6 km mesafededir. Taksi ile 12 dakikada ulaşmanız mümkün. Ayrıca belirli saatlerde havalimanı servisleri de mevcut. Şehir içi ulaşımda; otobüs, dolmuş ve minibüsler yaygın. Tüm ilçelere rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Başka bir alternatif ise araç kiralamak.


En ucuz Diyarbakır otel fiyatlarını aramak için Diyarbakır Otelleri sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Diyarbakır Ortalama Sıcaklık
Gün Min Maks
Paz 6 10
Pzt 8 10
Sal 6 10
Çar 1 8
Per -1 7
Cum 1 10
Cmt 2 9
En Uygun Uçak Bileti
En uygun uçak bileti fiyatları tatil.com'da. 55 adet yurtiçi, 10131 adet yurtdışı olmak üzere toplam 10186 farklı şehire tatil.com ayrıcalığı ile uçabilirsiniz!
Uçak Bileti Fırsatları
Uçak bileti fırsatları, en avantajlı uçak bileti kampanyaları tatil.com'da! İstediğiniz yere, oldukça uygun fiyatlarla uçmak için kampanyalarımızı takipte kalın.
Uçak Bileti Sorgulama
Uçak bileti sorgulamak için, kalkış ve varış şehriniz ile uçmak istediğiniz tarihi belirterek birbirinden uygun fiyatlı uçak biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Otel Rezervasyonu
Uçak bileti sorgulamak için, kalkış ve varış şehriniz ile uçmak istediğiniz tarihi belirterek birbirinden uygun fiyatlı uçak biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global