Türk Hava Yolları Uçak Bileti Ara

Türk Hava Yolları uçak biletleri

En Ucuz Türk Hava Yolları Biletleri Tatil.com'da

Türk Hava Yolları (THY

20 Mayıs 1933 tarihinde Havayolları Devlet İşletme İdaresi ismiyle kurulan Türk Hava Yolları günümüzde 117 ülkede 49'u iç hat, 243'ü dış hat olmak üzere 292 şehir ve 295 havaalanına uçmaktadır. Merkezi İstanbul'da bulunan Türk Hava Yolları; Avrupa, Orta Doğu, Kuzey Afika, Orta Afrika, Güney Afrika, Kuzey ve Güney Amerika'da dahil dünyanın pek çok bölgesine uçuş sağlamaktadır. 2016 yılında 62,8 milyon yolcuyu gideceği yere ulaştıran Türk Hava Yolları; arka arkaya 6 kez Avrupa'nın en iyi hava yolu seçilmiştir. Dünyanın en iyi 4. havayolu olarak bilinen Türk Hava Yolları, 335 uçaklık geniş filosu ile havayolu ulaşımında çığır açmaya devam etmektedir. Halihazırda sipariş edilmiş olan toplam 180 uçakla da hizmetinin sürdürülebilirliğini amaçlamaktadır.

1933 yılında kurulduğunda 180 bin lira bütçe, 7 tanesi pilot olmak üzere toplam 24 personel ve toplam 28 yolcu taşıyabilen 5 adet uçakla hizmet vermeye başlayan Türk Hava Yolları, günümüzdeki ismine 21 Mayıs 1955'te çıkarılan 6623 sayılı kanunla kavuştu. 2016 yılında 62,8 milyon yolcu taşıyan Türk Hava Yolları, 49.551 personel ile her geçen gün büyümeye devam etmektedir.

1 Nisan 2008 tarihi itibariyle dünyanın en büyük havayolu birliği "Star İttifakı"na (Star Alliance) katılan Turkish Airlines, hizmet kalitesinin karşılığı olarak birçok ödüle layık görülmüştür.

Ülkemizde bulunan aktif havaalanlarının tamamına yakınına sefer düzenleyen Türk Hava Yollları, bu alanda ülkenin en çok sefer düzenleyen havayolu şirketi olarak dikkat çekmektedir.

 

En Uygun Türk Hava Yolları Uçak Bileti

En uygun uçak bileti fiyatları tatil.com'da. 55 adet yurtiçi, 10131 adet yurtdışı olmak üzere toplam 10186 farklı şehire tatil.com ayrıcalığı ile uçabilirsiniz!

THY Uçak Bileti Fırsatları

Uçak bileti fırsatları, en avantajlı uçak bileti kampanyaları tatil.com'da! İstediğiniz yere, oldukça uygun fiyatlarla uçmak için kampanyalarımızı takipte kalın.

Turkish Airlines Uçak Bileti Sorgulama

Uçak bileti sorgulamak için, kalkış ve varış şehriniz ile uçmak istediğiniz tarihi belirterek birbirinden uygun fiyatlı uçak biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Otel Rezervasyonu
Uçak bileti sorgulamak için, kalkış ve varış şehriniz ile uçmak istediğiniz tarihi belirterek birbirinden uygun fiyatlı uçak biletleri hakkında bilgi alabilirsiniz.
Tatil.com sitesinde yer alan tüm metin, resim ve içeriklerin telif hakları Met Global'a aittir. Hiçbir şekilde basılı veya elektronik bir ortamda izinsiz kullanılamaz ve kopyalanamaz. Tüm otel bilgileri ve fiyatlar bilgilendirme amaçlı olup, değişiklik arz edebilir. Fiyat ve bilgi yanlışlıklarından Tatil.com sorumlu tutulmaz.Otel kategorileri ve yıldız sayıları T.C. Turizm Bakanlığı tarafından belirlenir.
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2019 Met Global