Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı

Ormana Mahallesi, Allahkerim Sokak No:3 Antalya, 07691 Antalya Haritada Göster

İçiniz Rahat Olsun!

Tatil.com Müşteri Hizmetleri ve Acentaları ile ihtiyacınız olduğu her an yanınızda Rezervasyon Çağrı Merkezi

0850 222 68 35

Konum

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı Otel Bilgileri

Antalya İli’nin, yoğun olarak Akseki ve İbradı ilçeleri ile köylerinde uygulanmış, yöreye özgün mimari yapısı olan ”Düğmeli Evler”, tamamen taş ve ağaçtan yapılan harç veya çimento gibi herhangi bir malzeme kullanılmayan yığma yapılardır. Yapılarda, yörede bulunan Toros Sediri (Katran Ağacı ile Andız Ağacı) kullanılmıştır. Bu yapılarda taş duvar, asıl taşıyıcı gibi görünse de evi ahşap iskelet taşımaktadır. Duvardan taşan hatıl uçlarının düğme (Pişduvan) gibi gözükmesinden dolayı bu evlere ”Düğmeli Ev” denmektedir. İbradı ilçesine bağlı, Ormana (Erymna Antik Kenti) köyündeki Yeniçeri Ahmet Ağa Konağımız, bölgenin yöresel mimarisi olan 2 katlı bir Düğmeli Ev’dir. İnşa tarihi kesin olarak bilinmemekle birlikte, ulaşılan kayıtlarda 1898 olarak görülmektedir. Konağın ilk sahiplerinden biri Keleşoğlu soyundan gelen Genç Osman’dır. Konak, Yeniçeri 56. Ortanın son komutanı, Keleşoğulları soyundan gelen ve ailenin 7. Kuşak atası olan Ahmet Ağa’nın anısına ithaf edilerek ” Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı” adını almıştır.

Özel Fırsatlardan Haberiniz Olsun!

Sadece özel fırsatlarımızdan erken haberdar olmanız için e-posta göndereceğimizden emin olabilirsiniz.

Tatil Fırsatları

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı İbradı otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz İbradı otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Online Otel Rezervasyonu

En fazla seçenek

Yeniçeri Ahmet Ağa Konağı, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.