Ağva Otelleri

ağva-club-grand-becassier Oda kahvaltı

Ağva Club Grand Becassier

Ağva
200 TL 190 TL
%5 indirim!

Ağva

"İki nehir arasında kalan yerleşim birimi" anlamına gelen adının hakkını doğusundan ve batısından süzülerek akan Yeşilçay ve Göksu nehirleri ile veren Ağva, Şile'ye bağlı şirin bir beldedir. İstanbul'un dışında kalsa da kolay ulaşım sağlanan ve bu yüzden özellikle hafta sonu tatillerinin ve doğa kaçamaklarının uğrak yeridir.

Balıkçı teknelerinin mekanı olan Yeşilçay'ın ve kıyısında huzur veren Ağva otellerinin sıralandığı Göksu'yun Karadeniz'e olan yolculuklarına tanıklık eden Ağva gezilecek yerler bakımından saklı güzelliklere sahiptir. Ağva ile Şile arasında kalan Saklı Göl, Ağva'nın biraz dışında kalan Kilimli Koyu bunlardan sadece iki tanesidir.  

Tarihi, milattan önce 7. yüzyıla kadar uzanan Ağva, Şile'nin mahallelerinden biridir. Anlamı Latince'de "İki nehir arasına kurulmuş köy" olan Ağva; nehirleri ve sahiliyle dikkat çekmektedir. İstanbul'a yakınlığı nedeniyle yaz dönemlerinin en çok tercih edilen turizm merkezlerinden biri olan Ağva, çevre illerden pek çok misafire ev sahipliği yapmaktadır. Karadeniz kıyısında yer alan plajı, büyükşehirlere yakın konumu ve sahip olduğu diğer tarihi ve doğal güzellikler Ağva'yı cazibe merkezi haline getirmiştir.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Ağva'da Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. İki nehir arasında yer alan Ağva'nın doğal güzellikleri'ni sayacak olursak: Kilimli ve Kadırga Koyları ilk sırada yer alır. Özellikle yakın konumu nedeniyle çevre illerden pek çok misafire ev sahipliği yapan bu koylarda yüzebilir, Ağva denizinin tadını doyasıya çıkarabilirsiniz. Karadeniz'in hırçın dalgalarından kaçınmak ve denizin tadını çıkarmak için bu koylar birebirdir. Kilimli Koyu'nda olta balıkçılığı yapabilir, Kadırga Koyu'nda insan müdahalesi olmadan oluşmuş değişik kaya yapısına şaşırabilirsiniz.

Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Ağva'nın tarihine ışık tutmak isterseniz size Kalemköy'ü öneriyoruz. Kalemköy'de Ağva tarihinin izlerine rastlayabilirsiniz. Yine Hacıllı köyü sahip olduğu tarihi derinlikle görülmeye değerdir. Hacıllı Köyü'nde kale ve değirmen kalıntılarına göz atabilirsiniz.

Ağva'nın sahip olduğu doğal güzelliklerin en önemlisi olan Saklı Göl yemyeşil ormanların çevrelediği bir göl yapısındadır. Karamandere Köyü'nde yer alan Saklı Göl, Ağva ziyaretçilerinin ilk ziyaret ettiği noktalardan biridir. Ağva'nın diğer doğal güzeliklerinden Akçakese Köyü ve Gürlek Mağarası'da görülmeye değerdir. Yine Ağva'ya yakın konumda bulunan Şile ilçesinin tarihi ve doğal güzelliklerini gezilecek yerler listenizin içine dahil edebilirsiniz.

Ağva gezinize renk katmak isterseniz zengin aktivite imkanları sunan ve her bütçeye hitap edebilen Ağva Otelleri sunduğu konforlu alternatifleri ile memnuniyetinizi sağlayacaktır. Bu otellerde konaklayarak Ağva'nın tadını uzun süre çıkarabilir ve eşsiz bir Ağva deneyimi yaşayabilirsiniz. Ağva ziyaretiniz sırasında yöresel lezzetlerden Kalkan balığı ve Kandıra yoğurdunu tadabilirsiniz.

Siz de Ağva'yı tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; konumu, tarihi ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken Karadeniz kıyısındaki bu güzel mahalleyi keşfetmek için geç kalmayın!

Ayrıca Ağva'ya gittiyseniz, İstanbul'a yakın başka destinasyonlar arıyorsanız, yakın bölge otelleri kategorimiz tam size göre olacaktır. Dilerseniz, tüm İstanbul otelleri sayfamızda, tüm İstanbul'un birbirinden farklı semtlerinden dilediğiniz oteli seçebilirsiniz.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global