Alanya Erken Rezervasyon Otelleri

Filtrele
Sırala
Aramayı Değiştir

Alanya Nerededir?

Alanya, Antalya iline bağlı bir turistik ilçedir. Türkiye’nin güney sahilindedir ve Akdeniz’e kıyısı vardır. Gazipaşa ve Manavgat ilçeleri arasında yer almaktadır. Kışları ılık, yazları oldukça sıcaktır. Doğal olanakları açısından oldukça elverişli bir konuma sahiptir ve en rağbet gören tatil bölgelerinden biridir. 2012 yılında Gazipaşa Havalimanı hizmete geçmiş ve Alanya’ya direkt ulaşım olanağı sağlamıştır.

Alanya Otellerinin Özellikleri Nelerdir?

Alanya otelleri birçok farklı tatil tarzına hitap ediyor. Alanya tatil köyleri kadar butik oteller ve apart oteller de yaygın. Alanya 5 yıldızlı oteller yarım pansiyon, tam pansiyon, her şey dahil, ultra her şey dahil birçok farklı sistemle hizmet veriyor. Alanya’da tatil yapmak için nasıl bir tarz istediğinize karar vermeniz yeterli. Ailenizle veya arkadaşlarınızla tatil ya da balayı tatili için Alanya otelleri ideal.

Alanya Erken Rezervasyon Otelleri Hangi Avantajları Sunuyor?

Alanya erken rezervasyon otelleri, diğer erken rezervasyon otelleri gibi, aralık ayından itibaren oldukça indirimli konaklama fiyatlarıyla beğeninize sunulur. Alanya’da çok sayıda otel bulunmaktadır ama yüksek sezonda bu oteller tam doluluk gösterir ve fiyatları yükselir. Hem daha ekonomik bir tatil planlamak hem de en sevdiğiniz plajlara yakın en güzel otellerde konaklamak için erken rezervasyon döneminden yararlanabilirsiniz. Erken rezervasyonda tatil.com’u takipte kalın.

Alanya’da Gezilecek Görülecek Yerler Nelerdir?

Alanya’da birçok gezilecek yer bulunuyor. Bunların başında, Selçuklulardan kalma Alanya Kalesi gelir. Alanya’nın sembolü olan bu kaleye çıkıldığında denize yakın gibi gözükür ama aslında 250 metre yüksekliktedir. Kızılkule Alanya Limanı’nında yer alır. Kale gibi Selçuklular zamanında yapılan kulenin üst kısmı pişmiş tuğlalarla yapıldığı ve harcında yumurta akı kullanıldığı için ismini veren kızıl rengi almıştır. Limanı ve tersaneyi koruma amacıyla yapılmıştır. Alanya Tersanesi ve Alanya Tophanesi Selçukluların Akdeniz’deki ilk tersanesidir. Günümüzde kısa bir tekne yolculuğuyla yakından görülebilir. Hepsi kaleyle birlikte bir şehir planının parçasıdır ama günümüze ancak bu kadarı sağlam şekilde ulaşabilmiştir.

Alanya’nın plajları arasında en meşhurlardan biri Kleopatra Plajı’dır. Doğayla iç içe olan bu plaj yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan bir halk plajıdır. Bu plajdan devam ettiğinizde Damlataş Mağarası’na ulaşırsınız. Damlataş Mağarası Alanya merkezine 3 km uzaklıktadır. İçerisinde 15 bin yıllık oluşumlar bulunan mağara sarkıt ve dikitleriyle büyüler. Bunun yanı sıra sağlığa da iyi geldiği kabul edilmektedir.

Alanya’daki tek mağara Damlataş değildir. Birçok irili ufaklı mağara arasında en önemlilerinden biri de Dim Mağarası’dır. Turizme açık olan mağara Cebireis Dağı’nın batı yamacında bulunur. Adını aldığı Dim Çayı ve Dim Vadisi çok çeşitli ağaçlardan oluşan ormanlarla kaplıdır ve piknik alanı olarak da kullanılmaktadır. Alanya’nın bir başka plajı ise İncekum Plajı’dır. Burası güzel kumları ve sığ deniziyle özellikle aile tatili için idealdir.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global