İçmeler Otelleri

quadas-hotel Her Şey Dahil

Quadas Hotel

İçmeler
180 TL 113.4 TL
%37 indirim!
grand-yazıcı-club-marmaris-palace Her Şey Dahil

Grand Yazıcı Club Marmaris Palace

İçmeler
200 TL 130 TL
%35 indirim!
mirage-world-hotel Her Şey Dahil

Mirage World Hotel

İçmeler
115 TL 69 TL
%40 indirim!
marbas-hotel Her Şey Dahil

Marbas Hotel

İçmeler
110.17 TL 56.19 TL
%49 indirim!
club-munamar-beach-resort Her Şey Dahil

Club Munamar Beach Resort

İçmeler
135 TL 78.3 TL
%42 indirim!
casa-blanca-beach-hotel Her Şey Dahil

Casa Blanca Beach Hotel

İçmeler
145 TL 84.1 TL
%42 indirim!
navy-hotel-İçmeler Yarım Pansiyon

Navy Hotel İçmeler

İçmeler
126.35 TL 82.13 TL
%35 indirim!
siesta-hotel Her Şey Dahil

Siesta Hotel

İçmeler
93.1 TL 65.17 TL
%30 indirim!

İçmeler

Adını meşhur ve şifalı olan içme suyundan alan İçmeler, Muğla'nın Marmaris ilçesinde bulunan şirin bir beldedir. Ege Denizi ile Akdeniz'in kesişme noktasında yer alan İçmeler, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerindendir.

Dünyanın hiçbir yerinde rastlayamayacağınız güzellikleri bünyesinde barındıran belde aynı zamanda önemli bir tarih mirasçısıdır. Karyalılar tarafından M.Ö 3400 yıllarında kurulduğu iddia edilen İçmeler'de daha sonra birçok kavim hakim olmuştur. İyonlar, Dorlar, Lidyalılar, Persler’in kurduğu hakimiyetten sonra Makedonya kralı Büyük İskender tarafından ele geçirilen belde daha sonra Romalıların idaresine geçmiş, uzunca bir süre Bizans idaresinde kalmış ve Rodos’lu memurlarca idare edilmiştir. 1280 – 1290 yılları arasında Türk egemenliğine geçen İçmeler'de bu renkli tarihin izleri hala görülmektedir.

Bu zengin ve renkli tarihin yanı sıra doğa harikası koylarıyla, yeşillikleriyle, şelalesiyle ve altı kilometrelik sahil şeridi ile İçmeler tam bir turizm cennetidir. Yemyeşil bir doğaya sahip olan İçmeler Otelleri, Akdeniz ve Ege’den oluşan doyulmaz bir kokteyl gibidir ve oldukça korunaklıdır. Öyle ki etrafı çam ormanları ile kaplı dağlar tarafından gizlenmiş bir cenneti andırır. Marmaris İçmeler'in harika kumsalı mavi bayrak ödüllüdür. Gündüzleri misafirlerinin deniz, kum, güneş ihtiyaçlarını en iyi şekilde karşılayan İçmeler sahili akşam olunca gezi ve yürüyüş yolu halini alır. Spor yapanlar için ideal bir parkur oluşturan bu yürüyüş yolu insanların rahatça ve huzur içinde dolaşıp gezebileceği keyifli bir sahil şerididir. Bunun yanı sıra düzenli yerleşimi ve tamamlanmış altyapısı ile de örnek bir turizm kentidir.

İçmeler gezilecek yerler bakımından oldukça zenginken, İçmeler de yapılabilecekler listesi de oldukça uzundur. Sahilde kurulmuş rüzgar sörfü, su kayağı, jet ski, banana yaptıran okullardan birinde hem denizin keyfini hem de sporun tadını çıkartabilir ya da dalış okullarından ders alabilirsiniz. Balık tutmaktan keyif alanlardansanız ahşap tekneler ile balık avına çıkabilir, jeep safari, rafting, trekking gibi doğa sporları ile keyifli anlar yaşayabilirsiniz.

İçmeler’in en önemli özelliği ismini aldığı içme suyudur. İçmeler koyunun sağ köşesinde sahile yakın bulunan bu kaynak suyu klorür ve sülfat anyonu ile sodyum, potasyum, magnezyum ve kalsiyum katyonlarınca oldukça zengindir.
 

Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global