Marmaris Otelleri

İdeal-prime-beach-hotel Ultra Her Şey Dahil

İdeal Prime Beach Hotel

Marmaris
200 TL 134 TL
%33 indirim!
blue-bay-platinum-marmaris Her Şey Dahil

Blue Bay Platinum Marmaris

Marmaris
113.33 TL 85 TL
%25 indirim!
club-munamar-beach-resort Her Şey Dahil

Club Munamar Beach Resort

İçmeler
93.33 TL 73.73 TL
%21 indirim!
casa-blanca-beach-hotel-+-14 Her Şey Dahil

Casa Blanca Beach Hotel + 14

İçmeler
100 TL 79 TL
%21 indirim!
İdeal-premium-hotel Her Şey Dahil

İdeal Premium Hotel

Marmaris
200 TL 108 TL
%46 indirim!
pgs-fortezza-beach Ultra Her Şey Dahil

PGS Fortezza Beach

Marmaris
200 TL 116 TL
%42 indirim!
quadas-hotel-+-16 Her Şey Dahil

Quadas Hotel + 16

İçmeler
180 TL 142.2 TL
%21 indirim!
grand-yazıcı-club-marmaris-palace Her Şey Dahil

Grand Yazıcı Club Marmaris Palace

İçmeler
220 TL 143 TL
%35 indirim!

Marmaris

Milattan önce 12 bin yılına kadar uzanan köklü bir yerleşim tarihine sahip olan Marmaris, Muğla'nın turistik ilçelerinden biridir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Marmaris ilçesi, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Yılın büyük bir bölümünü ılık ve sıcak geçiren iklimi sayesinde Marmaris, yılın hemen her vaktinde yerli ve yabancı turistler tarafından deniz turizmi için tercih edilmektedir.

Marmaris'te Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli yapılara ve eşsiz doğal güzelliklere sahip olan Marmaris'te Gezilecek Yerler listesi oldukça kabarıktır. Milattan önce 2. bin yılda inşa edilmiş olan Marmaris Kalesi, restore edildikten sonra 1991 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. Müze içerisinde bulunan arkeoloji eserleri sayesinde Marmaris tarihine ışık tutabilirsiniz. Kimi söylentilere göre Marmaris Kalesi, Kanuni Sultan Süleyman devrinde de restorasyon çalışması görmüş ve bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eseri Kanuni'nin beğenmemesi sonucu çalışmayı yürüten mimar asılmıştır. Yine bu söylentiye göre Marmaris ismi "Mimarı As" kelimelerinden gelmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Valide Hafsa Sultan için 1545 yılında inşa ettirilen Hafsa Sultan Kervansarayı, Rodos seferi sırasında konaklama ve ticaret noktası olma görevini üstlenmiştir.

Etnografya ve Arkeoloji olmak üzere 2 bölümden oluşan Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, 3 bin metrekare üzerine kurulmuş özel bir müzedir. Marmaris, tarihi özellikli yapılarının yanında sahip olduğu doğal güzellikler ile de misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Marmaris'in sahip olduğu doğal güzellikleri sıralamaya plajlardan başlayacak olursak; İçmeler Plajı, Turunç Halk Plajı, Cennet Adası Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı ve Boncuk Koyu Plajı ziyaret etmeye değerdir.

Marmaris'in diğer doğal güzellikleri olan eşsiz güzellikteki koyları sıralayacak olursak; Bördübet, Kumlubük, Abdi Reis Koyu, Ayın Koyu, Kızkumu, Amos Koyu, Marmaris Boncuk Koyu, Turunç, Hisarönü ve Selimiye koylarını gezi planınıza ekleyebilirsiniz.

Marmaris'te Konaklama

Yılın hemen her mevsimi tatil planları için Marmaris'i tercih eden yerli ve yabancı turistler, Marmariste konaklama imkanlarının oldukça gelişmesine yol açmıştır. Konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Marmaris Otelleri her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir. Ayrıca, Marmaris erken rezervasyon otelleri de hem bütçe hem de müsaitlik sorununu ortadan kaldırıyor.

Marmaris'te Ne Yenir?

Zeytinyağlıların ve sebze yemeklerinin meşhur olduğu Marmaris'te et yemeklerine rastlamak da mümkündür. Yöresel tatlardan Dutmeş Çorbası, Döş Dolması, Sebzeli Çıntar Kavurması, Ekşili Biber ve Keşkek'i deneyebilirsiniz. Ayrıca, Marmaris her şey dahil oteller, her türlü ihtiyacınıza cevap verecek nitelikte.

Siz de Marmaris'i tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarihi özellikli yapılar, eşsiz doğal güzellikler, plaj ve koylarla bu güzel Ege ilçesini keşfetme fırsatı için geç kalmayın!
 

KAMPANYALAR
pgs-fortezza-beach Ultra Her Şey Dahil

PGS Fortezza Beach

Marmaris
200 TL116 TL
%42 indirim!
club-viva-hotel Her Şey Dahil

Club Viva Hotel

Marmaris
90 TL58.5 TL
%35 indirim!
seray-deluxe-hotel Her Şey Dahil

Seray Deluxe Hotel

Marmaris
147.54 TL87.05 TL
%41 indirim!
club-dorado-hotel Her Şey Dahil

Club Dorado Hotel

Marmaris
106.67 TL64 TL
%40 indirim!
martı-hemithea-hotel Oda kahvaltı

Martı Hemithea Hotel

Marmaris
417.5 TL375.75 TL
%10 indirim!
turunç-dream-hotel Her Şey Dahil

Turunç Dream Hotel

Marmaris
110 TL82.5 TL
%25 indirim!
mehtap-beach-hotel Her Şey Dahil

Mehtap Beach Hotel

Marmaris
93.1 TL83.79 TL
%10 indirim!
honeymoon-beach-hotel Oda kahvaltı

Honeymoon Beach Hotel

Marmaris
84.82 TL55.13 TL
%35 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global