Marmaris Otelleri

İdeal-prime-beach-hotel Ultra Her Şey Dahil

İdeal Prime Beach Hotel

Marmaris
200 TL 116 TL
%42 indirim!
blue-bay-platinum-marmaris Her Şey Dahil

Blue Bay Platinum Marmaris

Marmaris
113.33 TL 78.2 TL
%31 indirim!
fortezza-beach-resort Ultra Her Şey Dahil

Fortezza Beach Resort

Marmaris
200 TL 130 TL
%35 indirim!
quadas-hotel-+-16 Her Şey Dahil

Quadas Hotel + 16

İçmeler
180 TL 124.2 TL
%31 indirim!
lalila-blue-otel Her Şey Dahil

Lalila Blue Otel

Marmaris
106.67 TL 71.47 TL
%33 indirim!
İdeal-premium-hotel Her Şey Dahil

İdeal Premium Hotel

Marmaris
157.14 TL 84.86 TL
%46 indirim!
luna-beach-deluxe-hotel Her Şey Dahil

Luna Beach Deluxe Hotel

Marmaris
117.65 TL 69.41 TL
%41 indirim!
orka-hotel-nergis-beach Her Şey Dahil

Orka Hotel Nergis Beach

Marmaris
169.49 TL 84.75 TL
%50 indirim!

Marmaris

Milattan önce 12 bin yılına kadar uzanan köklü bir yerleşim tarihine sahip olan Marmaris, Muğla'nın turistik ilçelerinden biridir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Marmaris ilçesi, bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır. Yılın büyük bir bölümünü ılık ve sıcak geçiren iklimi sayesinde Marmaris, yılın hemen her vaktinde yerli ve yabancı turistler tarafından deniz turizmi için tercih edilmektedir.

Marmaris'te Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli yapılara ve eşsiz doğal güzelliklere sahip olan Marmaris'te Gezilecek Yerler listesi oldukça kabarıktır. Milattan önce 2. bin yılda inşa edilmiş olan Marmaris Kalesi, restore edildikten sonra 1991 yılında müze olarak hizmete açılmıştır. Müze içerisinde bulunan arkeoloji eserleri sayesinde Marmaris tarihine ışık tutabilirsiniz. Kimi söylentilere göre Marmaris Kalesi, Kanuni Sultan Süleyman devrinde de restorasyon çalışması görmüş ve bu çalışmanın sonucunda ortaya çıkan eseri Kanuni'nin beğenmemesi sonucu çalışmayı yürüten mimar asılmıştır. Yine bu söylentiye göre Marmaris ismi "Mimarı As" kelimelerinden gelmektedir.

Kanuni Sultan Süleyman'ın annesi Valide Hafsa Sultan için 1545 yılında inşa ettirilen Hafsa Sultan Kervansarayı, Rodos seferi sırasında konaklama ve ticaret noktası olma görevini üstlenmiştir.

Etnografya ve Arkeoloji olmak üzere 2 bölümden oluşan Halıcı Ahmet Urkay Müzesi, 3 bin metrekare üzerine kurulmuş özel bir müzedir. Marmaris, tarihi özellikli yapılarının yanında sahip olduğu doğal güzellikler ile de misafirlerinin memnuniyetini sağlamaktadır. Marmaris'in sahip olduğu doğal güzellikleri sıralamaya plajlardan başlayacak olursak; İçmeler Plajı, Turunç Halk Plajı, Cennet Adası Plajı, Sedir Adası Plajı, Uzunyalı Plajı ve Boncuk Koyu Plajı ziyaret etmeye değerdir.

Marmaris'in diğer doğal güzellikleri olan eşsiz güzellikteki koyları sıralayacak olursak; Bördübet, Kumlubük, Abdi Reis Koyu, Ayın Koyu, Kızkumu, Amos Koyu, Marmaris Boncuk Koyu, Turunç, Hisarönü ve Selimiye koylarını gezi planınıza ekleyebilirsiniz.

Marmaris'te Konaklama

Yılın hemen her mevsimi tatil planları için Marmaris'i tercih eden yerli ve yabancı turistler, Marmariste konaklama imkanlarının oldukça gelişmesine yol açmıştır. Konforlu hizmetleri ile dikkat çeken Marmaris Otelleri her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbetmektedir. Ayrıca, Marmaris erken rezervasyon otelleri de hem bütçe hem de müsaitlik sorununu ortadan kaldırıyor.

Marmaris'te Ne Yenir?

Zeytinyağlıların ve sebze yemeklerinin meşhur olduğu Marmaris'te et yemeklerine rastlamak da mümkündür. Yöresel tatlardan Dutmeş Çorbası, Döş Dolması, Sebzeli Çıntar Kavurması, Ekşili Biber ve Keşkek'i deneyebilirsiniz. Ayrıca, Marmaris her şey dahil oteller, her türlü ihtiyacınıza cevap verecek nitelikte.

Siz de Marmaris'i tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarihi özellikli yapılar, eşsiz doğal güzellikler, plaj ve koylarla bu güzel Ege ilçesini keşfetme fırsatı için geç kalmayın!
 

KAMPANYALAR
fortezza-beach-resort Ultra Her Şey Dahil

Fortezza Beach Resort

Marmaris
200 TL130 TL
%35 indirim!
lalila-blue-otel Her Şey Dahil

Lalila Blue Otel

Marmaris
106.67 TL71.47 TL
%33 indirim!
elegance-hotels-international-marmaris Oda kahvaltı

Elegance Hotels International Marmaris

Marmaris
110 TL93.5 TL
%15 indirim!
club-viva-hotel Her Şey Dahil

Club Viva Hotel

Marmaris
90 TL58.5 TL
%35 indirim!
seray-deluxe-hotel Her Şey Dahil

Seray Deluxe Hotel

Marmaris
147.54 TL81.15 TL
%45 indirim!
labranda-mares-marmaris Her Şey Dahil

Labranda Mares Marmaris

Marmaris
203 TL121.8 TL
%40 indirim!
club-dorado-hotel Her Şey Dahil

Club Dorado Hotel

Marmaris
106.67 TL69.34 TL
%35 indirim!
mehtap-beach-hotel Her Şey Dahil

Mehtap Beach Hotel

Marmaris
93.1 TL83.79 TL
%10 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2018 Met Global