Side Otelleri

Side Otellerinde Ara

Side

Tarihten taşıdığı derin izleri, kendine özgü mimarisi, berrak denizi, temiz kumsallarıyla ve misafirlerine konfor ve huzuru sunmayı amaç edinen Side otelleri ile dikkat çeken bu şirin belde tatilleriniz için ideal bir seçim olacaktır.

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side, doğal ve tarihi güzelliklerle bezeli şirin bir tatil beldesidir. Antik Çağ'dan bu yana pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan belde tarihi değerler bakımından oldukça zenginken aynı zamanda doğa bu şirin beldeye oldukça cömert davranmıştır. Dolayısıyla Side gezilecek yerler bakımından zengindir. Kent Surları, Su Kemerleri, Büyük Anıtsal Çeşme, Kolonnel Cadde, Anıtsal Kütüphane ve Devlet Agorası, Piskopos Sarayı ve Bazilikası, Üç Havuzlu ... Devamı

NEREDE KALINIR?
port-river-hotel Ultra Her Şey Dahil

Port River Hotel

Side
156.72 TL 98.73 TL
%37 indirim!
maya-world-hotel Her Şey Dahil

Maya World Hotel

Side
163.79 TL 108.1 TL
%34 indirim!
lake-&-river-side-hotel-spa Ultra Her Şey Dahil

Lake & River Side Hotel Spa

Side
126.87 TL 90.08 TL
%29 indirim!
kamelya-selin-hotel Ultra Her Şey Dahil

Kamelya Selin Hotel

Manavgat
299 TL 191.36 TL
%36 indirim!
hane-sun-hotel Her Şey Dahil

Hane Sun Hotel

Side
137.1 TL 97.34 TL
%29 indirim!
maya-golf-side Her Şey Dahil

Maya Golf Side

Manavgat
129.31 TL 85.34 TL
%34 indirim!
club-hotel-turan-prince-world Her Şey Dahil

Club Hotel Turan Prince World

Manavgat
210 TL 189 TL
%10 indirim!
crystal-admiral-resort-suites-spa Ultimate Her Şey Dahil

Crystal Admiral Resort Suites Spa

Manavgat
109 TL 98.1 TL
%10 indirim!

Side

Tarihten taşıdığı derin izleri, kendine özgü mimarisi, berrak denizi, temiz kumsallarıyla ve misafirlerine konfor ve huzuru sunmayı amaç edinen Side otelleri ile dikkat çeken bu şirin belde tatilleriniz için ideal bir seçim olacaktır.

Antalya'nın Manavgat ilçesine bağlı olan Side, doğal ve tarihi güzelliklerle bezeli şirin bir tatil beldesidir. Antik Çağ'dan bu yana pek çok uygarlığa ev sahipliği yapan belde tarihi değerler bakımından oldukça zenginken aynı zamanda doğa bu şirin beldeye oldukça cömert davranmıştır. Dolayısıyla Side gezilecek yerler bakımından zengindir. Kent Surları, Su Kemerleri, Büyük Anıtsal Çeşme, Kolonnel Cadde, Anıtsal Kütüphane ve Devlet Agorası, Piskopos Sarayı ve Bazilikası, Üç Havuzlu Çeşme, Büyük Liman Hamamı, Apollon Tapınağı ve Athena Tapınağı bu yerlerden yalnızca birkaçıdır. Bu nimetler ve birbirinden güzel Side otelleri sayesinde belde yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline gelmiştir.

Side adını biraz araştırdığımızda, kelime anlamı olarak Anadolu’da "nar " anlamına gelmek olduğunu görebiliriz. Yazıtlardan elde edilen bilgiye göre Side’nin tarihinin Hititlere kadar uzandığını düşünülmektedir. M.Ö. 7. yüzyıldan önce kurulduğu da söylenmektedir. Side Eski Pamphylia’nın en geniş limanı olup denize doğru kuzey / güney yönünde uzanan bir yarım ada üzerinde kurulmuştur.

885’de Girit’ten Side’ye göç eden Türkler ile Side’de turizm başlamıştır. Göç eden 90 aile tarım, hayvancılık ve balıkçılıkla uğraşmışlardır. Side’deki ilk küçük oteli Halikarnas Balıkçısı Şakir Kabaağaç’ın kardeşi Suat Şakir Kabaağaç kurmuştur. Kabaağaç sadece oteli kurmakla kalmamış balıkçılara, balıklar ve balıkçılıkla ilgili bilgi vermiş ve ev pansiyonculuğunu özendirmiştir. Böylece Sideliler evlerinin bir odasını kiraya vermeye başlamıştır. Ancak ilk zamanlar para bile istememişlerdir. 1975’den sonra küçük işletmelerin çoğaldığı şehirde 1986 yılından sonra da kitle turizmi başlamıştır. Side’nin belediye olması ise turizme oldukça katkıda bulunmuştur. İmar planlarının yapılmasıyla yüksek kapasiteli otellerin önü açılmıştır. Bugün ise Side lüks otelleri, tatil köyleri sayesinde popüler şehirlerden biri olmuştur. Tarihten taşıdığı derin izleri, kendine özgü mimarisi, berrak denizi, temiz kumsallarıyla ve misafirlerine konfor ve huzuru sunmayı amaç edinen Antalya Side otelleri ile dikkat çeken bu şirin belde tatilleriniz için ideal bir seçim olacaktır. Erken rezervasyon fırsatlarından yararlanmak için Side erken rezervasyon otelleri sayfasına göz atabilirsiniz.

Son olarak belirtmek gerekirse; her yıl yerli ve yabancı birçok turistin Side'ye akın etmesinin en önemli nedenlerinde biri de birbirinden farklı eğlence imkanlarının bulunmasıdır.Gündüzleri yapacağınız kültür turları ve çeşitli spor aktivitelerinin ardından gece hareketlenen Side gece hayatının renklerinden biri de siz olabilirsiniz. Side'nin keyfine tatil köylerinde varmak için, Side tatil köyleri seçeneklerimiz hizmetinizde.
 

KAMPANYALAR
calido-maris-otel Ultra Her Şey Dahil

Calido Maris Otel

Side
186.67 TL130.67 TL
%30 indirim!
holiday-city-hotel Her Şey Dahil

Holiday City Hotel

Side
86.45 TL73.48 TL
%15 indirim!
nova-beach-hotel Her Şey Dahil

Nova Beach Hotel

Side
139.65 TL118.7 TL
%15 indirim!
sırma-otel Her Şey Dahil

Sırma Otel

Side
186.2 TL158.27 TL
%15 indirim!
Çenger-beach-resort-&-spa Her Şey Dahil

Çenger Beach Resort & Spa

Side
104 TL84.24 TL
%19 indirim!
toll-hotel Her Şey Dahil

Toll Hotel

Side
99.75 TL84.79 TL
%15 indirim!
b2b-crystal-sunset-luxury Ultimate Her Şey Dahil

B2b Crystal Sunset Luxury

Side
299 TL245.18 TL
%18 indirim!
b2b-sentido-turan-prince Her Şey Dahil

B2b Sentido Turan Prince

Side
320 TL192 TL
%40 indirim!
Tatil.com Site Kullanım Kuralları ve Güvenlik Politikası'nı kabul etmiş sayılırlar. © 2017 Met Global