0 Gece

Filtrele

Tesis Teması
Tesis Tipi

Gönen Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 6 tesis bulundu.

Tarihi milattan önce 14. yüzyıla kadar uzanan Gönen, Balıkesir ilinin kaplıcaları ile ünlü ilçesidir. Kaplıca turizminin en önemli merkezlerinden biri olan Gönen’de Gezilecek Yerler ve plaj da ilçenin popülaritesini arttırmaktadır.

Tarih boyunca birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış olan Gönen, bu medeniyetlerden birçok izi halen taşımaktadır. Milattan önce 4. yüzyıldan itibaren sürekli olarak kullanılan sıcak su kaynakları o zamandan bu güne şifa dağıtmaktadır. Yapılan tarihi kazılar sonucu çıkarılan milattan sonra 2. yüzyıla ait kitabelerde bölgenin ismi Thermi(Sıcak Su Şehri) olarak geçmektedir. Yine aynı kazılarda bölgedeki hamamlar “Granikaion Hamamları” olarak geçmekte ve hamamları yaptıran kişilerin isimleri geçmektedir. Bu kitabeleri ve Gönen Kaplıcaları ile ilgili birçok eseri Kaplıca Müzesi’nde görebilirsiniz.

Gönen Kaplıcalarında çıkarılan termal su, dünyada benzerine nadir rastlanacak şekilde diğer atmosfer sularıyla karışmadan çıkarılmaktadır. Bu da kaplıca suyunun saf, temiz, bozulmamış ve termal özelliklerini kaybetmemiş olarak elde edilmesini sağlamaktadır. Gönen kaplıcalarında elde edilen su; 78 derece sıcaklıkta, berrak ve 7.7 değeri ile ideal PH değerine sahiptir.

Kaplıca suyunun farklı kullanım alanları ile farklı hastalıklara şifa olduğu bilinen bir gerçektir. Banyo tedavisi ile romatizma, kireçlenme, ruhsal sıkıntı kaynaklı ağrı, kadın hastalıkları ve karın/ortopedik ameliyatlar sonrası iyileşme dönemi gibi hastalıklarınıza şifa bulabilirsiniz. İçme tedavisi ile mide/onikiparmak ülseri, hazımsızlık, safra kesesi tembelliği, kalın bağırsak spazmı gibi şikayetlerinize deva bulabilirsiniz. İnhalasyon (Buhar Teneffüsü) tedavisi ile üst ve alt solunum yolları iltihaplarından kurtulabilmeniz de mümkündür.

Kaplıca özellikleri ile şifa dağıtan Gönen Otelleri misafirlerine şifa, konfor ve rahatlığı bir arada sunmaktadır. Gönen’in Ekşidere köyünde bulunan etrafı ormanlarla çevrili Dağ Ilıcası’da görülmeye değerdir. Gönen’de bulunan Alacaoluk Kalesi, Babakaya Kalesi ve Güvercinli Köprü gezilmeye değer diğer mekanlardır. Gönen’e 15 dakikalık mesafede bulunan Denizkent ise temiz denizi, eşsiz doğası ve kumsalıyla görülmeye değerdir. Gönen’e deniz otobüsüyle, özel aracınızla, trenle, uçakla veya otobüsle ulaşım sağlayabilirsiniz.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Gönen tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Gönen otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.