0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Amasra Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 6 tesis bulundu.

Amasra, Batı Karadeniz Bölgesi’nde yer alan Bartın iline bağlı bir ilçedir. Deniz kıyısında yer alan Amasra; Karadeniz’e has, göz kamaştıran doğal güzellikler ile bezelidir. 3 bin yıllık tarihi geçmişi, yeşilin ve mavinin en güzel tonlarına ev sahipliği yapan muhteşem doğası, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Amasra Kalesi, Karadeniz mutfağına değer katan lezzetleri ve daha pek çok özelliği ile cennetten çıkma gibidir. Ünü gün geçtikçe artan kentte, Amasra otelleri her yıl binlerce turist ağırlamaktadır.

Karadeniz Yat Rallisi’ne liman olan ve ev sahipliği yapan Amasra gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Bu zenginliği Karadeniz’in paha biçilmiş doğal yapısına borçlu olan Amasra’nın tarihinden biraz bahsetmek gerekirse; ilçenin ilk adı Sesamos Şehri’dir. M.Ö 12. yüzyıla kadar giden bir geçmişe sahiptir. Korunaklı ve doğal liman işlevi gören koylarıyla tarih boyu ticari kolonilere yurt olmuştur. Hititler, Gasgaslar, Fenikeliler ile Miletli ve Megaralı denizciler başta olmak üzere pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve günümüzde olduğu gibi tarihte de Batı Karadeniz sahilinin önemli bir ticari merkezi haline gelmiştir. Doğu Roman İmparatorluğu’nun hakimiyet sürdüğü dönemlerde ilçe Amastedos olarak adlandırılmış ve ticari fonksiyonlarını kaybederek dinsel bir merkez haline dönüşmeye başlamıştır.

İlçenin turizm ile tanışması 1940’lı yıllara dayanır. Yaz aylarında özellikle Karabük Demir Çelik Fabrikası çalışanlarının ziyaret ettiği ilçe yıllar geçtikçe adından sıkça söz ettiren bir yer halini almaya başlamıştır. Bu süreç ile birlikte ilçe gelişmeye başlamış, bölgeye gelen turist sayısı her geçen yıl artmış ve Amasra otel , pansiyon, kiralık evlerce zenginleşmeye başlamıştır. Bu gelişmelerde doğal güzelliklerinin yanı sıra, ilçenin gözlerden uzak, sessiz sakin bir yer olmasının payı da oldukça büyüktür.

Amasra’da görülecek yerler listesinin başında 2013 yılında UNESCO’nun Geçici Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Amasra Kalesi yer alır. Bizans Dönemi’nde inşa edilen Osmanlı Dönemi’nde onarım gören kale içerisinde Cenevizliler’den kalma bir kilise de yer almaktadır. Bu kilise Fatih Sultan Mehmet döneminde kiliseden camiye çevrilmiş ve Fatih Cami olarak isimlendirimiştir. Kaleye Amasra ilçe merkezinden yürüyerek kolayca ulaşmak mümkündür.

İlçede görülmeye değer bir başka yer ise Amasra Müzesi’dir. İlçe tarihine ışık tutan kalıntıların sergilendiği müzede Bizans ve Roma dönemine ait süs eşyalar, denizden çıkarılan eşyalar ile Osmanlı Dönemi’ne ait kıyafetler, örtüler, silahlar yer alır. Müze, Amasra Kalesi girişindedir.

Güzelcehisar ise ilçenin tabii güzellikleri arasında başı çeker. Güzelcehisar Köyü sadece ülkemizde değil dünyaca da ünlüdür çünkü özel bir doğal oluşum olan lav sütunlarına sahiptir. 80 milyon yıllık olan lav akıntılarının oluşturduğu lav sütunları dünyada ilk üç arasında yer alır. Bölgenin manzarası göz kamaştırıcıdır.

Amasrada görülecek diğer yerler arasında Görcüoluk Mağarası ile Çakraz Plajı da sayılmalıdır.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Amasra tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Amasra otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK