Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
 • Otel
 • Tur
 • Kıbrıs
 • Erken Rezervasyon
 • Kurban Bayramı
 • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
24.05.2024
Çıkış Tarihi
25.05.2024
1
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
 • Anasayfa
 • Yurtiçi Otelleri
 • Batman Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Müsaitlik
Bölge
Konaklama Tipi
Tesis Tipi
Tesis Özelliği
Tesis Teması

Batman Otelleri

3 Tesis
Sırala
Real Konak Hotel

Real Konak Hotel

Batman
Oda Kahvaltı
İptal Şartları
2.836 TL
2
2.776 TL
Grand Hasankeyf Hotel

Grand Hasankeyf Hotel

Batman
 • Fitness Merkezi
 • A La Carte Restoran
Bu tarihlerde müsait oda bulunmamaktadır. Tarihleri değiştirerek tekrar arama yapabilir veya arayabilirisiniz.444 9 051
Şimdi Üye Ol, Sana Özel Avantajları Keşfet!
Üyelere özel indirimlerimizi kaçırmamak için hemen ücretsiz üye olun!
Hotel Izgi Turhan

Hotel Izgi Turhan

Batman
 • Spa
 • A La Carte Restoran
 • 24 Saat Resepsiyon
Bu tarihlerde müsait oda bulunmamaktadır. Tarihleri değiştirerek tekrar arama yapabilir veya arayabilirisiniz.444 9 051
 • 1

Yerleşim tarihi milattan önce 10 binli yıllara kadar uzanan Batman ili, Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden birisi olma özelliğine sahiptir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer Alan Batman, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Batman’da Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Batman’ın sahip olduğu doğal güzellikleri sıralayacak olursak Hasankeyf kenti bu listede ilk sırayı almaktadır. Yerleşim tarihi milattan önce10 bin yılına kadar uzanan Hasankeyf kenti, sahip olduğu tarihsel derinliğin yanında tarihi özellikli yapıları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Kalkerli yapısı nedeniyle kayalık tepelerde ve derin kanyonlarda doğa ve insanın yardımıyla oluşan Hasankeyf Mağaraları; Roma dönemlerinden kalma Hasankeyf Kalesi; İslam ordularının Hasankeyf’i kuşatması sırasında ölen İmam Abdullah Türbesi; Artuklular tarafından yapıldığı düşünülen Hasankeyf Dicle Köprüsü; Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın Otlukbeli Savaşı’nda ölen oğlu için yapırdığı Zeynel Bey Türbesi; yine Akkoyunlular tarafından yapılan Ulu Cami; 1328 yılında Eyyübiler tarafından yapılan Küçük Saray; Akkoyunlular tarafından yapıldığı düşünülen Büyük Saray; 15. yüzyıla tarihlenen Mescid-i Ali Camii; Eyyübiler döneminde yapılan Rızık Camii, Süleyman Camii, Koç Camii, Kızlar Camii, Küçük Cami; Eyyübilerden kalma Kale Kapısı; halk arasında Yolgeçen Hanı olarak anılan doğal mağara Hasankeyf’de Gezilecek Yerler‘in başlıcalarıdır.

Batman’ın sahip olduğu diğer tarihi özellikli yapılar ise şu şekildedir: Adına türküler yazılan Malabadi Köprüsü, Mostar Köprüsü’nün ikizi olarak kabul edilir. Abbasi hanedanına mensup zengin bir tüccar tarafından yapıldığı tahmin edilen tek kemerli köprü, içinde insanların dinlenmesi, yatması ve dış tehlikelerden korunması için odalar bulundurur. Batman’ın Kozluk ilçesinde yer alan Hızır Bey Camii, 1512 yılında Sason ve Hezo beyi Ebubekir Roşkinin oğlu Hızır Bey tarafından yaptırılmıştır ve kentin en eski eserlerinden biri olarak kabul edilir. Hıristiyanlar tarafından kutsal kabul edilen Turabidin bölgesinin en uç noktasında bulunan Mor Kiryakus Manastırı’ndan günümüze sadece kalıntılar ve Süryanice kitabeler ulaşmıştır. Bölükkonak (Hergemo) köyünün güneyinde bir tepede yer alan Kandil Kalesi, Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir. Batman sahip olduğu tarihi özellikli yapıların yanında doğal güzellikleri ile de misafirlerini memnun etmektedir. Batman’da Gelincik Tarlaları misafirlerine görsel bir ziyafet sunmaktadır.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbeden Batman, sahip olduğu konaklama imkanları ile de bu misafirleri memnun etmektedir. Konforlu konaklama imkanları ile dikkat çeken Batman Otelleri; her bütçeye hitap eden alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağşamaktadır.

Siz de Batman’ı gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile bu Güneydoğu Anadolu ilini keşfetme fırsatı için geç kalmayın!

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek