0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Batman Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 4 tesis bulundu.

Yerleşim tarihi milattan önce 10 binli yıllara kadar uzanan Batman ili, Anadolu’nun en eski yerleşim birimlerinden birisi olma özelliğine sahiptir. Güneydoğu Anadolu bölgesinde yer Alan Batman, tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden pek çok eseri ise halen bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini çeken Batman’da Gezilecek Yerler listesini yine bu tarihi ve doğal güzellikler oluşturmaktadır. Batman’ın sahip olduğu doğal güzellikleri sıralayacak olursak Hasankeyf kenti bu listede ilk sırayı almaktadır. Yerleşim tarihi milattan önce10 bin yılına kadar uzanan Hasankeyf kenti, sahip olduğu tarihsel derinliğin yanında tarihi özellikli yapıları ile de dikkatleri üzerine çekmektedir. Kalkerli yapısı nedeniyle kayalık tepelerde ve derin kanyonlarda doğa ve insanın yardımıyla oluşan Hasankeyf Mağaraları; Roma dönemlerinden kalma Hasankeyf Kalesi; İslam ordularının Hasankeyf’i kuşatması sırasında ölen İmam Abdullah Türbesi; Artuklular tarafından yapıldığı düşünülen Hasankeyf Dicle Köprüsü; Akkoyunlu hükümdarı Uzun Hasan’ın Otlukbeli Savaşı’nda ölen oğlu için yapırdığı Zeynel Bey Türbesi; yine Akkoyunlular tarafından yapılan Ulu Cami; 1328 yılında Eyyübiler tarafından yapılan Küçük Saray; Akkoyunlular tarafından yapıldığı düşünülen Büyük Saray; 15. yüzyıla tarihlenen Mescid-i Ali Camii; Eyyübiler döneminde yapılan Rızık Camii, Süleyman Camii, Koç Camii, Kızlar Camii, Küçük Cami; Eyyübilerden kalma Kale Kapısı; halk arasında Yolgeçen Hanı olarak anılan doğal mağara Hasankeyf’de Gezilecek Yerler‘in başlıcalarıdır.

Batman’ın sahip olduğu diğer tarihi özellikli yapılar ise şu şekildedir: Adına türküler yazılan Malabadi Köprüsü, Mostar Köprüsü’nün ikizi olarak kabul edilir. Abbasi hanedanına mensup zengin bir tüccar tarafından yapıldığı tahmin edilen tek kemerli köprü, içinde insanların dinlenmesi, yatması ve dış tehlikelerden korunması için odalar bulundurur. Batman’ın Kozluk ilçesinde yer alan Hızır Bey Camii, 1512 yılında Sason ve Hezo beyi Ebubekir Roşkinin oğlu Hızır Bey tarafından yaptırılmıştır ve kentin en eski eserlerinden biri olarak kabul edilir. Hıristiyanlar tarafından kutsal kabul edilen Turabidin bölgesinin en uç noktasında bulunan Mor Kiryakus Manastırı’ndan günümüze sadece kalıntılar ve Süryanice kitabeler ulaşmıştır. Bölükkonak (Hergemo) köyünün güneyinde bir tepede yer alan Kandil Kalesi, Bizanslılar tarafından inşa edilmiştir. Batman sahip olduğu tarihi özellikli yapıların yanında doğal güzellikleri ile de misafirlerini memnun etmektedir. Batman’da Gelincik Tarlaları misafirlerine görsel bir ziyafet sunmaktadır.

Tarihi ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbeden Batman, sahip olduğu konaklama imkanları ile de bu misafirleri memnun etmektedir. Konforlu konaklama imkanları ile dikkat çeken Batman Otelleri; her bütçeye hitap eden alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağşamaktadır.

Siz de Batman’ı gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile bu Güneydoğu Anadolu ilini keşfetme fırsatı için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Batman tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Batman otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
WHATSAPP DESTEK