0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Burdur Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 3 tesis bulundu.

Tarihi milattan önce yedi bin yılına kadar uzanan Burdur ili Akdeniz bölgesinde yer almaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Burdur ili, bu medeniyetlerden birçok eseri halen bünyesinde barındırmaktadır.

Tarihi ve doğal güzelliklerinin yanında misafirperver insanları ile de dikkat çeken Burdur’da Gezilecek Yerler listesini tarihi özellikli yapı ve mekanların yanında doğal güzellikler de oluşturmaktadır. Sagalassos Antik Kenti, Keraitae Örenyeri, Cremna Antik Kenti, Kibyra Antik Kenti ve Kuruçay Höyüğü Burdur ilinde bulunan antik kentlerdir. Tarihi özellikli yapılardan Felekküddin Dündar Bey tarafından 1294 yılında yaptırılan Ulu Cami, Anadolu Selçuklu Devleti sultanı Gıyaseddin Keyhüsrev tarafından 13. yüzyılda yaptırılan İncirhan, yine 13. yüzyıldan kalma Susuz Kervansaray, 17. yüzyıl Osmanlı mimarisi eseri olan Taş Oda, yine 17. yüzyıldan kalma Bakibey Konağı (Koca Oda) ve 19. yüzyıl Osmanlı mimarisi eseri olan Mısırlılar Evi gezilmesi gereken yerlerdendir.

Burdur sahip olduğu doğal güzelliklerle de dikkat çekmektedir. Sütçüler Sığla Ormanı, Sefer Yitiği Mağarası, İnsuyu Mağarası, Burdur Gölü, Türkiye’nin en temiz yeri olan Salda Gölü ve Karacaören Barajı Burdur ilinde bulunan başlıca doğal güzellikler olarak sayılabilmektedir. Tarihi özellikli yapıları ve doğal güzellikleri ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatlerini üzerine çeken Burdur ili misafirperver yöre halkı ile de turizme katkı sağlamaktadır. Konukseverliği ile tanınan Burdur Otelleri her bütçeye hitap edebilen zengin alternatifleri ile misafirlerinin memnuniyetini sağlama amacındadır.Bu tesisler sahip olduğu konaklama imkanları ile misafirlerinin konforlarını sağlarken aktivite imkanları ile de eğlenceli bir Burdur tatilinin kapılarını aralamaktadır. Burdur’a gitmişken yöresel lezzetlerden olan Ceviz Ezmesi ve Burdur Şiş’i tatmayı unutmayın!

Siz de Burdur ilini tatil planlarınızın üst sıralarına ekleyin; tarih ve doğanın birbiriyle eşsiz bir uyum içinde olduğu bu Akdeniz ilini keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Burdur tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Burdur otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
HEMEN ARA WHATSAPP DESTEK