0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

İnegöl Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 3 tesis bulundu.

Bilinen yerleşim tarihi milattan önce 3 bin yılına kadar uzanan İnegöl, Bursa ilinin ilçelerinden birisidir. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ve bu medeniyetlerden pek çok eseri bünyesine katmış olan İnegöl, en parlak dönemlerini Osmanlı Devleti zamanında yaşamıştır. İlçenin isminin bölgede önceden varlığına inanılan “İnek Göl”den geldiği tahmin edilmektedir.

İnegöl’de Gezilecek Yerler

5 bin yıllık bir geçmişe sahip olan İnegöl sırasıyla Hititler, Bitanyalılar, Lidyalılar, Persler, Makedonyalılar, Roma, Bizans, Anadolu Selçuklu ve Osmanlı Devleti’ne ev sahipliği yapmıştır. 1299 yılında Osmanlı komutanı Turgutalp tarafından fethedilen İnegöl, Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluşunda da önemli bir rol oynamıştır. Köklü bir tarihi bulunan İnegöl’de Gezilecek Yerler listesini tarihi özellikli yapılar ve termal özellikli kaplıca oluşturmaktadır.

  1. Bayezit’in kızı Hançerli Fatma Sultan’ın eşi Hudavendigar Sancak beyi Mehmet Bey tarafından 16. yüzyılın başlarında inşa ettirilen Hamzabey Camii, dikdörtgen yapılı olarak inşa edilmiştir. 150 yıllık olduğu tahmin edilen eski belediye binası aslına uygun olarak restore edilerek 2009 yılında hizmete açılan İnegöl Kent Müzesi; 2 binden fazla yaşam eşyası ve 15 bine yakın belge ile ziyaretçilerini beklemektedir. Osmanlı devlet adamlarından İshak Paşa tarafından 1469 yılında inşa ettirilen İshak Paşa Külliyesi, Sultan 2. Abdülhamit tarafından 1877 yılında tamir ettirilmiştir.

İnegöl, sahip olduğu doğal güzellikler ile de misafirlerini büyülemektedir. Oylat’ta bulunan Oylat Mağarası, 665 metre uzunluğu ile misafirlerini büyülemektedir. Yine Oylat Şelalesi misafirlerine eşsiz anlar vadetmektedir. Roma döneminden kalma Oylat Kaplıcaları, misafirlerine şifalı termal suların yanında rahatlama ve dinlenme imkanı da sunmaktadır.

Konaklama

Tarihi özellikli yapıları ve doğal güzellikleri ile dikkat çeken İnegöl’de konaklama imkanları da oldukça gelişmiştir. Konforlu hizmetleri ile misafirlerini büyüleyen İnegöl Otelleri, her bütçeye hitap eden alternatifleri ile misafirlerine konforlu konaklama imkanı sağlamaktadır.

Siz de İnegöl’ü gezilecek yerler listenize ekleyin tarihi özellikli yapıları, doğal güzellikleri ve termal suları ile misafirlerini bekleyen İnegöl’ü keşfetmek için geç kalmayın!

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz İnegöl tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

İnegöl otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
HEMEN ARA WHATSAPP DESTEK