0 Gece

Filtrele

Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Eceabat Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 10 tesis bulundu.

Tarihi milattan önce altı bin yılına uzanan Eceabat, Çanakkale’nin her yanı tarih dolu ilçelerindendir. Çanakkale Savaşı’nın yaşandığı topraklara sahip olan ilçe savaşın anılarını halen korumaktadır. Osmanlı paşası Ece Bey tarafından fethedilen ilçeye “Ece’nin imar ettiği” anlamındaki Eceabat ismi uygun görülmüştür.

Tarihi zenginlikleriyle bilinen Eceabat’ta Gezilecek Yerler listesi yine tarihi anıtlardan ve mekânlardan ibarettir. 3. Selim tarafından yapımına başlanıp 2. Mahmut tarafından bitirilen Bigalı Kalesi, Fatih Sultan Mehmet tarafından yaptırılan Kilitbahir Kalesi, 4. Mehmet döneminde mimar Mustafa Ağa’ya yaptırılan Seddülbahir Kalesi ve Sestos başlıca gezilecek yerlerdir.

Eceabat tarihi zenginliklerinin yanında bir de Çanakkale Destanında oynadığı rol ile önemli bir destinasyon olmuştur. Çanakkale Savaşı’nın izlerini taşıyan anıt ve mekânlar da gezilecek yerler listesinde önemli yer edinmiştir. Çanakkale Savaşı’nda hayatını kaybetmiş 253 bin Türk askeri anısına yapılmış olan Çanakkale Şehitler Abidesi, 215 kiloluk top mermisini kaldırmış olan Seyit Onbaşı anısına yapılan Seyit Onbaşı Anıtı, Eceabat iskelesinin yanında bulunan Tarihe Saygı Anıtı, Anzak çıkarmasını durdurmak için harekete geçip şehit olan 57. Alay Şehitliği ve Saygı Anıtı, savaşın en kanlı çatışmalarının yaşandığı Conkbayırı, yine kanlı cephelerden biri olan Anafartalar, Atatürk’ün savaş sırasında kaldığı Bigalı Atatürk Evi, Çanakkale Savaşı’nı yaşamanızı sağlayacak Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi, Anzak askerinin çıkarma yaptığı Anzak Koyu, Çanakkale Destanı’nın sembollerinden Dur Yolcu Anıtı ve savaş sırasında lojistik liman olarak kullanılan Kilye Koyu Eceabat’ta kesinlikle görülmesi gereken yerlerdir.

Kültür turları aracılığıyla gezebileceğiniz Eceabat’ta konaklamak isterseniz Eceabat Otelleri’nin kapısı tüm misafirlerine açıktır. Eceabat’a kara yolu, hava yolu ve deniz yolu ile kolayca ulaşım sağlayabilirsiniz. Siz de Eceabat’ı gezilecek yerler listenizin üst sıralarına ekleyin; Çanakkale Destanı’na tanıklık etme ve tarih dolu bu ilçeyi keşfetme imkânı yakalayın.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Eceabat tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Eceabat otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
HEMEN ARA WHATSAPP DESTEK