Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
Çağrı Merkezi
444 9 051
  • Otel
  • Tur
  • Kıbrıs
  • Yaz Fırsatları
  • Şarm El Şeyh Otelleri
  • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
---
Çıkış Tarihi
---
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
  • Anasayfa
  • Yurtiçi Otelleri
  • Çankırı Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Bölge
Tesis Özelliği
Tesis Teması

Çankırı Otelleri

3 Tesis
Sırala
Tatil.com Öneriyor
İpeksoy Thermal Resort & Spa Hotel

İpeksoy Thermal Resort & Spa Hotel

Çankırı / Atkaracalar
Fitness Merkezi
Fiyatlar için tarih seçin
Ilgaz Otel

Ilgaz Otel

Çankırı / Ilgaz
Fiyatlar için tarih seçin
Şimdi Üye Ol, Sana Özel Avantajları Keşfet!
Üyelere özel indirimlerimizi kaçırmamak için hemen ücretsiz üye olun!
Jura Ilgaz Mountain Resort Hotel
Fitness MerkeziA La Carte Restoran
Fiyatlar için tarih seçin
  • 1

Bilinen ilk yerleşimin Neolotik döneme kadar uzandığı Çankırı, İç Anadolu Bölgesinde yer almaktadır. Tarih boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapan Çankırı, bu medeniyetlerden pek çok esere de ev sahipliği yapmıştır. Çankırı; bu tarihi özellikli yapılar ve doğal güzellikler ile yerli ve yabancı turistlerin tercih ettiği destinasyonlardan biri olmuştur.

Çankırı Gezilecek Yerler

Tarihi özellikli yapılar ve doğal güzellikler ile yerli ve yabancı turistlerin dikkatini cezbeden Çankırı’da Gezilecek Yerler listesi oldukça kabarıktır. Bu listeyi tarihi özellikli yapılar, doğal güzellikler, termal kaynaklar ve kayak merkezi oluşturmaktadır. 1972 yılında ziyarete açılan Çankırı Müzesi, Çankırı tarihine ışık tutmaktadır. Cendere Köyü’nde bulunan Cendere (Salman) Höyüğü; insan eliyle oyulmuş mağaralara, kaya mezarlarına, kaya kilisesi olduğu tahmin edilen tapınağa ve yapılma amacı henüz anlaşılamamış bir çok oyuğa ev sahipliği yapmaktadır.

Roma ve Bizans dönemine ait olduğu tahmin edilen Sakaeli Kaya Mezarları, peri bacaları ile birlikte ilginç bir manzara oluşturmaktadır. Milattan önce 6. yüzyıldan kaldığı sanılan Beşdut Kaya Mezarları, etkileyici bir görünüme sahiptir. Anadolu Selçuklu Hükümdarı 1. Alaaddin Keykubat zamanında Çankırı Atabeyi Cemaleddin Ferruh tarafından 1235 yılında inşa edilen Taş Mescid (Cemaleddin Ferruh Darülhadisi), sağlam yapısı ile halen misafirlerini beklemektedir.

Osmanlı döneminden kalmış olan Çankırı Evleri’nden 108 tanesi koruma altına alınmıştır. 18. yüzyılın sonlarında inşa edilmiş olan Buğday Pazarı Medresesi, günümüzde el sanatlarının ve hediyelik eşyaların sergilendiği bir gezi alanıdır. Osmanlı Sultanı Kanuni Sultan Süleyman’ın emriyle Mimar Sinan’ın kalfalarından Sadık Kalfa tarafından inşa edilen Ulu Cami (Sultan Süleyman Camii), kesme taş ve kurşun çatıdan oluşmaktadır. Çankırı’da bulunan tarihi hamamlar da ziyaret etmeye değerdir. 19. yüzyılda Çankırı Mutasarrıfı Said Efendi tarafından yaptırılan Çarşı Hamamı, 17. yüzyılda Osmanlı Padişahı 4. Murat tarafından inşa edilen Murat Hamamı, Kurşunlu ilçesinde bulunan Kurşunlu Hamamı ve Ilgaz’da yer alan Ilgaz Hamamı ziyaret edilmeye değerdir. Çankırı’da bulunan doğal güzellikler de misafirlerin dikkatini çekmektedir. 400 yıllık Koca Meşe ağacı 14 metre genişliğe ve 15 metre yüksekliğe sahiptir. Ilgaz Kayak Merkezi, Çankırı’ya 73 km mesafede bulunmaktadır. Kayak Merkezi’nde kış sporlarının tadını çıkarabilirsiniz.

Çankırı Konaklama

Çankırı, gelişmiş turizm imkanlarına paralel olarak gelişen konaklama imkanlarına sahiptir. Konforlu hizmetleri ile misafirlerinin memnuniyetini amaçlayan Çankırı Otelleri, her bütçeye hitap edebilen zengin alternatiflere sahiptir.

Çankırı’da Ne Yenir?

Çankırı’nın eşsiz lezzetlerinden Küpecik Peyniri, Bamya Çorbası, Harmandaşı, Çeç Böreği, Ekmek Muskası, Yaren Güveci, Yazma Çöreği ve Yumurta Tatlısı gibi lezzetleri tatmayı unutmayın! Siz de Çankırı’yı gezilecek yerler listenize ekleyin; tarihi ve doğal güzellikleri ile Çankırı’yı keşfetmek için geç kalmayın!

Çankırı neyi ile meşhur?

Tava çöreği, bükme, yazma çöreği, cızlama, gözleme, tatar böreği, mantı, pıhtı, iri hamur, çullama gibi geleneksel lezzetler bu bölgenin en öne çıkan yemekleri arasında yer alır. Ayrıca, tarhana, toyga, şaştımaşı, tutmaç, yarma, dene, cümcük gibi çorbaların temel malzemesi genellikle buğday ürünleridir. Sağlıklı ve lezzetli beslenmenin ikinci önemli bileşeni ise taze ve kuru sebzelerdir.

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek