Tatil.com - Erken Rezervasyon Tatil Fırsatları, Turlar ve Uçak Bileti
 • Otel
 • Tur
 • Kıbrıs
 • Erken Rezervasyon
 • Kurban Bayramı
 • Kampanyalar
Çağrı Merkezi
444 9 051
TUR
Giriş Tarihi
24.05.2024
Çıkış Tarihi
25.05.2024
1
Misafirler
2 Misafir, 1 Oda
 • Anasayfa
 • Yurtiçi Otelleri
 • Isparta Otelleri
 • Eğirdir Otelleri
Sonuçları Filtrele
Toplam Oda Fiyatı
Müsaitlik
Bölge
Konaklama Tipi
Tesis Tipi
Tesis Özelliği
Tesis Teması

2 Tesis
Sırala
Lale Pansiyon

Lale Pansiyon

Isparta / Eğirdir
Room Only
 • Ücretsiz Wifi
 • 24 Saat Resepsiyon
 • Ücretsiz Otopark
İptal Şartları
8.7
Harika
51 yorum
5.753 TL
Fulya Pension

Fulya Pension

Isparta / Eğirdir
9.1
Harika
173 yorum
Bu tarihlerde müsait oda bulunmamaktadır. Tarihleri değiştirerek tekrar arama yapabilir veya arayabilirisiniz.444 9 051
 • 1

Eğirdir, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta ilimize bağlı bir ilçedir. Renk değiştirebilme gibi bir özelliğe sahip olan Eğirdir Gölü, tapusu ilçe halkı tarafından Mustafa Kemal Atatürk üzerine yapılan Can Adası, ender bulunan sığla ormanları, sadece bu ilçede görülen Apollon Kelebeği ve her biri işinde profesyonel olan Eğirdir otelleri ile ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biridir.

Adını Türkiye’nin ikinci büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’nden alan ilçenin tarihi Milattan Önce 560’lı yıllara kadar uzanmaktdır. Lidya’nın son hükümdarı Kroisos tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Friglere, Pers İmparatorluğu’na, Roma İmparatorluğu’na, Anadolu Selçuklu Devleti’ne, Hamitoğulları Beyliği ve Osmanlı Devleti’ne yurt olan Eğirdir her dönem doğal güzelliğiyle büyülemiştir.

Eğirdir’e Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş iklimine sahip olan Eğirdir, kış aylarında yağışlı ve serinken, yaz aylarında sıcak ve kuraktır. Dolayısıyla ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini doyasıya gezip görmek için en uygun zaman ilkbahar ve yaz ayları olacaktır. İlçeye ulaşım karayolu, havayolu ve demiryolu ile sağlamak mümkündür. Ülkemizin hemen her yerinden düzenlenen otobüs seferleri ile Isparta’ya gelebilir, buradan küçük minibüsler ya da otobüsler ile ilçeye ulaşabilirsiniz. Havayolu ile Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gelip buradan ilçeye giden araçlara geçiş yapabilirsiniz.

Eğirdir’de Gezilecek Yerler

Uyuyan Güzel olarak anılan Eğirdir gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Tarihi ve doğal güzellikler bakımından dolu dolu bir yer olan Eğirdir’de görülecek yerler arasında ilk sırayı elbette ilçeye adını veren göl alır. 571 kilometrekarelik yüzölçümüyle Göller Yöresi’nin en önemli göllerinden biri olan Eğirdir Gölü, her mevsim farklı bir güzelliğe bürünmektedir. 1996 yılında doğal sit alanı ilan edilen ve koruma altına alınan göl üzerinden Yeşil Ada ve Can Ada olarak isimlendirilen iki küçük adacık bulunmaktadır. Yeşil Ada’nın anakara ile bağlantısı bulunduğu için burada ev pansiyonculuğu hatrı sayılır derecede gelişmiştir. Eğirdir’e gittiğinizde seçiminizi Yeşil Ada’da hizmet veren pansiyonlardan birinden yana yapacak olursanız göl manzarasına karşı balık ziyafeti yapmadan dönmemenizi öneririz. Adanın en önemli tarihi eseri olan Aya Stefanos Kilisesi de Eğirdir görülecek yerler listesinde yer almaktadır. Can Ada ise bölge halkı tarafından piknik alanı olarak kullanılmaktadır.

İlçe merkezinde yer alan ve Lidyalılar dönemine ait bir eser olduğu bilinen Eğirdir Kalesi ile Hamitoğulları Beyliği’nden kalan bir yapı olan Dündar Bey Taş Medresesi görülmeye değer yerler arasındadır. Bunların yanı sıra Poyraz Mahallesi’nde yer alan taş ve ahşap evler ilçenin tarihi yapılarındandır.

Eğirdir’de Yapılacaklar

Sahip olduğu doğal güzellikler ile yürüyüş, tırmanış, kamp, avcılık, yamaç paraşütü gibi pek çok doğa sporuna elverişli olan Eğirdir’de tüm bu aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra rüzgar sörfü yapabilir, bisikletinize atlayıp doğal güzellikler arasında keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Eğirdir'in hangi yemeği meşhur?

Eğirdir’in meşhur yemeklerinden biri “Eğirdir gölü sazanı” olarak bilinir. Eğirdir Gölü’nde avlanan sazan balığı, bu bölgede sıkça tüketilen bir deniz ürünüdür. Sazan balığı çeşitli yöntemlerle pişirilir, genellikle ızgara veya tandırda hazırlanır. Ayrıca, Eğirdir’de yöresel tatlar arasında tandır kebabı, gözleme ve elma dolması gibi yemekler de bulunmaktadır. Eğirdir’in doğal güzellikleri ve gölü ile ünlü olduğu gibi, bu lezzetler de bölgenin kültürel zenginliğini yansıtan özel tatlar arasında yer almaktadır.

Tatil Kategorileri
Tatil.com
Nasıl Yardımcı Olabiliriz?
Rezervasyon süreçleri ve sonrası için;
444 9 051
tursabetbis
CRM Holding
Ödeme
Hemen Ara WhatsApp Destek