0 Gece

Filtrele

Tesis Özelliği
Tesis Teması
Tesis Tipi

Eğirdir Otelleri

Aradığınız kriterlere uygun 2 tesis bulundu.

Eğirdir, Akdeniz Bölgesi’nde yer alan Isparta ilimize bağlı bir ilçedir. Renk değiştirebilme gibi bir özelliğe sahip olan Eğirdir Gölü, tapusu ilçe halkı tarafından Mustafa Kemal Atatürk üzerine yapılan Can Adası, ender bulunan sığla ormanları, sadece bu ilçede görülen Apollon Kelebeği ve her biri işinde profesyonel olan Eğirdir otelleri ile ülkemizin görülmesi gereken yerlerinden biridir.

Adını Türkiye’nin ikinci büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’nden alan ilçenin tarihi Milattan Önce 560’lı yıllara kadar uzanmaktdır. Lidya’nın son hükümdarı Kroisos tarafından kurulduğu düşünülmektedir. Friglere, Pers İmparatorluğu’na, Roma İmparatorluğu’na, Anadolu Selçuklu Devleti’ne, Hamitoğulları Beyliği ve Osmanlı Devleti’ne yurt olan Eğirdir her dönem doğal güzelliğiyle büyülemiştir.

Eğirdir’e Ne Zaman ve Nasıl Gidilir?

Akdeniz iklimi ve karasal iklim arasında bir geçiş iklimine sahip olan Eğirdir, kış aylarında yağışlı ve serinken, yaz aylarında sıcak ve kuraktır. Dolayısıyla ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini doyasıya gezip görmek için en uygun zaman ilkbahar ve yaz ayları olacaktır. İlçeye ulaşım karayolu, havayolu ve demiryolu ile sağlamak mümkündür. Ülkemizin hemen her yerinden düzenlenen otobüs seferleri ile Isparta’ya gelebilir, buradan küçük minibüsler ya da otobüsler ile ilçeye ulaşabilirsiniz. Havayolu ile Isparta Süleyman Demirel Havalimanı’na gelip buradan ilçeye giden araçlara geçiş yapabilirsiniz.

Eğirdir’de Gezilecek Yerler

Uyuyan Güzel olarak anılan Eğirdir gezilecek yerler bakımından oldukça zengindir. Tarihi ve doğal güzellikler bakımından dolu dolu bir yer olan Eğirdir’de görülecek yerler arasında ilk sırayı elbette ilçeye adını veren göl alır. 571 kilometrekarelik yüzölçümüyle Göller Yöresi’nin en önemli göllerinden biri olan Eğirdir Gölü, her mevsim farklı bir güzelliğe bürünmektedir. 1996 yılında doğal sit alanı ilan edilen ve koruma altına alınan göl üzerinden Yeşil Ada ve Can Ada olarak isimlendirilen iki küçük adacık bulunmaktadır. Yeşil Ada’nın anakara ile bağlantısı bulunduğu için burada ev pansiyonculuğu hatrı sayılır derecede gelişmiştir. Eğirdir’e gittiğinizde seçiminizi Yeşil Ada’da hizmet veren pansiyonlardan birinden yana yapacak olursanız göl manzarasına karşı balık ziyafeti yapmadan dönmemenizi öneririz. Adanın en önemli tarihi eseri olan Aya Stefanos Kilisesi de Eğirdir görülecek yerler listesinde yer almaktadır. Can Ada ise bölge halkı tarafından piknik alanı olarak kullanılmaktadır.

İlçe merkezinde yer alan ve Lidyalılar dönemine ait bir eser olduğu bilinen Eğirdir Kalesi ile Hamitoğulları Beyliği’nden kalan bir yapı olan Dündar Bey Taş Medresesi görülmeye değer yerler arasındadır. Bunların yanı sıra Poyraz Mahallesi’nde yer alan taş ve ahşap evler ilçenin tarihi yapılarındandır.

Eğirdir’de Yapılacaklar

Sahip olduğu doğal güzellikler ile yürüyüş, tırmanış, kamp, avcılık, yamaç paraşütü gibi pek çok doğa sporuna elverişli olan Eğirdir’de tüm bu aktiviteleri gerçekleştirebilirsiniz. Bunun yanı sıra rüzgar sörfü yapabilir, bisikletinize atlayıp doğal güzellikler arasında keyifli bir gezintiye çıkabilirsiniz.

Tatil Fırsatları

Erken Rezervasyon

otel fiyatlarını sorgulayabileceğiniz online seyahat portalı Tatil.com!

En Ucuz Eğirdir tatil otelleri

Otel Fiyat sorgulama işlemleri ile sizlere en ucuz tatil fırsatlarını sunuyoruz. 208 ülkede, 20.000'den fazla destinasyonda 250.000 otel ve 750 havayolu ile çalışıyoruz.

Online Otel Rezervasyonu

Tatil.com olarak otel, uçak ve tur paketleri için internetten anında rezervasyon yapabilen Türkiye'nin ilk seyahat portalı olmaktan gurur duyuyoruz.

En fazla seçenek

Eğirdir otelleri, Kıbrıs turları, yurt içi ve yurt dışı tur seçeneklerinin yanı sıra kayak otelleri, gemi turları, uçak bileti hizmetlerini online olarak satın alma imkanı sunuyoruz.
HEMEN ARA WHATSAPP DESTEK